wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Filtr w pompie fontannowej
Autor Wiadomość
mates08 
Nowy


Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 9
Skąd: Okolice Wyszkowa
Wysłany: 2012-06-23, 08:17   Filtr w pompie fontannowej

Witam! Mam oczko 2500l. Mam w nim ryby i parę roślin (pałkę wodną, trzcinę i lilie wodne) W oczku jest pompa fontannowa połączona z filtrem. Mam pytanie: Ostatnio muszę ją często czyścić bo ten wkład filtracyjny w pompie się zapycha. Czy mogę go w ogóle wyjąć tak żeby pompa pracowała bez tego wkładu? Ewentualnie czy zamiast jego mogę dać jakoś siateczkę na koszyku? Proszę o szybką odpowiedź bo denerwuje mnie te częste czyszczenie.
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-23, 08:31   

Tak , wyjmij tą gąbkę z pompy.
 
 
DJMazi 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 83
Skąd: OGL
Wysłany: 2012-06-23, 19:54   

Od roku mam oczko a tą wkładkę wyciągnąłem na 2 dzień bo tak byś musiał codziennie czyścić ją :) po za tym lepiej żeby pompa wsysała glony i brudy z wody.
 
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-06-24, 09:39   

DJMazi napisał/a:
... po za tym lepiej żeby pompa wsysała glony i brudy z wody. ...


No chyba jednak nie do końca jest tak jak mówisz. Tak gąbka ma za zadanie właśnie wyłapać te glony, aby nie zapychały sitka w fontannie.

Wyjęcie gąbki niczym nie grozi i pompa powinna normalnie pracować. Po jakimś dłuższym czasie możesz zaobserwować, że nie ze wszystkich dziurek będzie leciała woda. Wtedy trzeba przeczyścić sitko. Z całą pewnością będziesz to robił rzadziej niż czyszczenie gąbki. ;)
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-24, 11:42   

vivit napisał/a:
DJMazi napisał/a:
... po za tym lepiej żeby pompa wsysała glony i brudy z wody. ...


No chyba jednak nie do końca jest tak jak mówisz. Tak gąbka ma za zadanie właśnie wyłapać te glony, aby nie zapychały sitka w fontannie.

Wyjęcie gąbki niczym nie grozi i pompa powinna normalnie pracować. Po jakimś dłuższym czasie możesz zaobserwować, że nie ze wszystkich dziurek będzie leciała woda. Wtedy trzeba przeczyścić sitko. Z całą pewnością będziesz to robił rzadziej niż czyszczenie gąbki. ;)


Tutaj chodzi o to żeby pompa zabierała wszystko do filtra , nie jest połączona z końcówką fontannową.
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-06-24, 16:12   

Jeżeli pcha tylko do filtra to niczemy nie grozi, ale wiekszość pomp ma rozdzielacz i część może iść do filtra a cześć na fontannę....stąd owa gąbka w części ssącej
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
DJMazi 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 83
Skąd: OGL
Wysłany: 2012-06-25, 21:05   

Vivit dobrze piszesz ale jeśli chodzi mu o pompkę do filtra bez fontanny to smiało bez wkładu.
Ja tak robię o jedynie muszę raz max 2 w tygodniu wyciągnąć pompę celem zebrania glonów nitkowatych na plastiku wlotowym.
Po za tym widać na wylocie filtra spada ciśnienie strumienia wody to znak że pompka zatkana :)
Męczące sprawy z tym czyszczeniem ale cuda jeszcze nie zrobili pompy której nie trzeba czyścić. 8)
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-25, 21:34   

DJMazi napisał/a:

Męczące sprawy z tym czyszczeniem ale cuda jeszcze nie zrobili pompy której nie trzeba czyścić. 8)


Przy odpowiedniej mocy wciąga tez glony nitkowate. Moja już działa drugi sezon bez czyszczenia.
 
 
DJMazi 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 83
Skąd: OGL
Wysłany: 2012-06-25, 21:57   

Piotrek chcę zmienić pompę właśnie z którą mam najwięcej problemów do filtra KLARJET 15000 mam pompę : HQB-2503 2000l/h z zatkanyn wylotem do fontanny.
Orginalna pompa z filtra poszła do kaskady i fontanny.
Jaką dać do tego filtra ?
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-25, 22:01   

Nie używam tego typu filtrów więc nie pomogę . Jedyne co mogę podpowiedzieć to przestałem mieć problemy z czyszczeniem pompy przy przepływie powyżej 4500l/h.
Glony zostają "poszatkowane" i wpadają do filtra.
 
 
DJMazi 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 83
Skąd: OGL
Wysłany: 2012-06-25, 22:04   

Ok dziękuję myślę że Pompa NP-6500 6500 l/h - 50W z 2 wylotami spełni dobrą rolę dla filtra i kaskady. Choć zastanawiam sie czy dobrze że kaskada będzie smigać 24h :D
 
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-06-26, 17:28   

U mnie śmiga i nie narzekam...no, czasami na rachunek jak przyjdzie, ale ogólnie jest oki.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny