wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbuduj lampe uv
Autor Wiadomość
madabedz 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 80
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-06-14, 21:08   

lampa Philips TUV30 bakteriobójcza.
http://www.demichem.hg.pl/tuv-philips.htm

Szczelność zobaczymy jutro.
_________________
Pozdrawiam ADAM
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-06-14, 21:16   

no niby UVC... daj znać jakie dała efekty - po tygodniu powinny być widoczne.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
madabedz 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 80
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-06-14, 21:20   

wierzę że zadziała...
jeśli się uda to będę miał do sprzedania wymontowaną lampę z zestawu Aquaszut czy ...el o śmiesznej mocy 5W ze świeżo wymienionym żarnikiem.
_________________
Pozdrawiam ADAM
 
 
madabedz 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 80
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-06-16, 17:09   

"Próba wodna" pierwsza oczywiście :-(
ale przecieków niewiele... małe silikonowanie szczególnie przy połączeniu gumowej redukcji z rurą pcv. przecieki opanowane, natomiast zastosowane złączki ogrodowe faktycznie "przymuliły" pompę ze względu na zmniejszenie średnicy przepływu w tych złączkach i trójnikach. Na razie lampa będzie działać, ale po "wyczyszczeniu" wody, na co liczę, myślę o przeróbce całej "infrastruktury" połączeń pompa-lampa-filtr.

Efekt końcowy, przynajmniej wizualny, znośny wg mnie:



Teraz pozostaje czekać na efekty działania lampy w oczku ;)
_________________
Pozdrawiam ADAM
 
 
Kawas 
Początkujący


Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 21
Skąd: łódz
Wysłany: 2010-06-16, 22:14   

I kolejna lampa gotowa :good: u mnie po 6 dniach pracy jakby woda się lekko poprawiła nie można mówić o sukcesie ale z 10cm się polepszyła widoczność
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-06-16, 22:18   

jeśli tak to teraz już pójdzie z górki
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Organ18 
Początkujący


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 27
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-23, 13:23   

Mam pytanko w dziale Glony dałem pytanie dotyczące zielonej wody napisałem co się stało i dostałem jak narazie 1 pomysł który mnie już troszke interesował wcześniej. A mianowicie zakup lampy UV , powiedzcie mi taką rzecz czym się różnią takie lampy UV bo na alledrogo widziałem o różnych mocach WATowych . Ale nie stać mnie by kupić lampe za 90 lub 150 zł ;( napisałem do "wujka GOOGLA on podobno wszystko powie" i wyskoczył ten wasz temat widziałem że sami robiliście lampki uv. Umnie w byłym akwarium od klapą była świetlówka więc wpadłem na pomysł by te urządzenie (kable , bezpiecznik itd.) wykorzystać do stworzenia takowej lampy ale powiedzcie mi zakupie sobie taką żarówke wsadze w rure ale czy ta żarówka nie pęknie bo przecież ona się nagrzewa , a woda ją będzie "ochładzać" jak to zabezpieczyć ?? i drugie pytanko jak ja mam filtr ponad kaskadą i oczkiem to jak bym mógł taką żarówe dać by był obieg wody ?? ps. bo też się zastanawiam nad inną kwestią bo jeden z forumowiczów napisał że koszt jego lampy to 90 zł , a ja na alledrogo znalazłem taką xxxxxx 10W , do stawu 8 tyś litrów a ja mam oczko 450 litrów cena 80 zł + przesyłka = 97zł więc o 7 zł droższa , wiadome mi np. sprawia dużo frajdy jak sam ustawie kamienie na kaskadzie i spiętrzam wode itd. jak sam coś robie no ale kalkulując mam oryginalne szczelne na gwarancji urządzenie w tej samej cenie co musiał bym samemu zrobić
_________________
Jestem nowy błagam o pomoc i wyrozumiałość :(
Ostatnio zmieniony przez ontario_ab 2012-06-23, 14:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-06-23, 14:01   

Po pierwsze dostajesz ostrzeżenie za linki do alledrogo :wrr:
Po drugie: moc lampy dobierasz do pojemności oczka. Ogólnie stosuje się 1Wat na 1m3 wody. Jeśli masz koi i mało roślin dobrze by było więcej Wat nawet x2. Teraz łatwo policzysz.
Lampę dajesz przed pierwszym filtrem.
Kiedyś lampy były bardzo drogie, szczególnie te o dużej mocy więc co niektórzy (również ja) robili je samodzielnie i wychodziło o powiedzmy połowę taniej. Teraz różnica jest znikoma, a biorąc pod uwagę wykonanie, szczelność itp. to nie ma sensu się w to bawić.
Sama lampa (wkład który świeci) nie może mieć styku z wodą, choć wiem, że są ryzykanci. Powinna być w kwarcowym tubusie.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Organ18 
Początkujący


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 27
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-24, 10:57   

Mod :pa: nie gniewaj się :piwko: zsługuje na klapsa :dupa: , co do lamp to chyba masz racje że lepiej kupić niż samemu kombinować. Postaram się poszukać jak obliczyć objętość i jaki ewentualny mnie kosz czeka. A może ktoś mi tu powie czytałem w innym temacie że jeden z forumowiczów włącza tą lampe jak zajdzie taka potrzeba a inni mówią że musi działać cały czas . Tak samo słyszałem że pompa powinna działać cały czas żeby nie zgineły bakterie które się tworzą w filtrze. Widze że masz doświadczenie podpowiedz koledze ;) bo dla mnie było kiedyś proste kupienie formy , kaskady pompy i wrzucić rybki , a tak czytam troche forum itd. że to nie jest wszystko takie proste zaczełem od "czegoś" i zależy mi by było tak pięknie jak uwas dla tego chce się zabrać profesjonalnie za to ;) wszedłem na google i tam jest kalkulator miar , wpisałem 450 L mojego oczka i wyszło że jest to 0,45 m3 czyli tak jak mówisz że x2 wat to mi wychodzi 1watowy żarnk :hehe: nie pokaże linku :wrr: ale na jednej z stron aukcyjnych przeglądałem lampy patrzyłem na cene jak najtańszą i znalazłem dwie : 1. kosztuje 91 zł jest 10 watowa typ CUV-510 do stawów o poj.7000 L a 2. też ma 10 wat cena 96 zł typ CUV-510 i jest niby do 10 000 L :hehe: :hehe: :hehe: typ jest ten sam i moc , a dwie różne firmy , dwie różne ceny i wie różne ILOŚCI wody. i pokazan są pudełka napisane jest na obu lampach GRECH , a parząc na WATy to znalazłem 7Wat za 106 zł więc 15 zł różnicy między 10W 91zł , a 7W 106 zł na oko bardziej opłaca się większą moc 10 Wat i w dodatku tańsza 91 zł ;)
_________________
Jestem nowy błagam o pomoc i wyrozumiałość :(
 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-06-24, 19:39   

Masz bardzo małe oczko i prawdę mówiąc łatwo w nim "zrobić" czystą wodę. Zrób to tak: idź do apteki i kup nadmanganian potasu, weź wiadro, 2 lub 3, idź do najbliższego stawu lub jeziora, powyrywaj z korzeniami roślin np. miętę wodną, rogatka i inne jakie znajdziesz. Wypłucz wodą, potem wsadź to w nadmanganian, a następnie posadź w tej rynience oczka. Rogatka wrzuć do wody. Teraz już tylko czekaj. Nie potrzebujesz pompy, lampy, filtra. Jak dasz lilię to zarośnie ci i nie dopuści światła do wody co oznacza brak glonów. Popytaj w dziale giełda, może ktoś z okolicy podzieli się roślinami.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny