wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Karasie w złej kondycji
Autor Wiadomość
Davee 
Nowy


Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 5
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2006-05-26, 22:15   Karasie w złej kondycji

Witam wszystkich. Mam problem.Mam oczko wielkości 8m x 4m i głębokości średnio 1,20m, budowane w zeszłym roku (folia, siatka, beton). Miesiąc temu w ciągu kilku dni wyginęły mi ryby (oprócz dzikich karasi).Niektóre karasie natomiast dostały na głowie i grzbiecie białe plamy, na których zaczął rozwijać się glon - oraz postrzępioną płetwę ogonową.Wykluczam zatrucie detergentami. Czy może to mieć związek z używaniem lampy UV lub za wysokim odczynem wody. Byćmoże duże nasłonecznienie. Zaznaczam jeszcze, że we wodzie mam posadzone rośliny. W zeszłym roku wszystko było ok. Proszę o pomoc!!!


Pozdrawiam.
 
 
Adam 
Uczestnik


Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 75
Wysłany: 2006-05-26, 22:28   

czy możez barziej przyblizyć to "wyginięcie" ryb czy miały jakieś plamy lub ślady ugryzień .Zbadaj parametry wody :pa:
 
 
 
Davee 
Nowy


Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 5
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2006-05-26, 22:38   

Najczęściej ryby miały ukrwioną skórę, szczególnie na obwodzie płatów skrzelowych.Żadnych ugryzień. Zmierzyłem 2 dni temu pierwszy raz wodę na odczyn ph 7,4.Przedtem tego nie robiłem, ponieważ przez rok ryby dobrze się miały.Tylko, że rośliny włożyłem dopiero w sierpniu zeszłego roku. Może one mają wpływ na taki stan.
_________________
Pozdrawiam!
Dawid
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-05-27, 01:29   

Roślin z pewnościa nie można winić. Ph także wyglada na odpowiednie. Wyglada na jakąś chorobę. Wiosną zdarzają sie one najczęściej, gdyz ryby są osłabione po zimie.
Byc może to tylko pleśniawka. Można zastosowac jakiś uniwersalny odkażalnik.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Davee 
Nowy


Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 5
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2006-05-28, 10:49   

Cały czas mam wrażenie, że to jednak rośliny.Napiszę więc dlaczego.Sąsiad za płotem posiada podobne oczko jak ja.Z tych samych materiałów wspólnie budowaliśmy oba.Te same ryby ma on jak i ja. Korzystamy z tej samej wody (studnia głębinowa). Warunki klimatyczne te same. Karmimy podobnie. Oboje wrzuciliśmy korzenie. Jedyną różnicą jest to, że tylko ja mam rośliny, a także u mnie woda w swej zawartości jest czysta jednak po powierzchni pływa dużo zbitych glonów, które wybieram podbierakiem. U sąsiada natomiast na powierzchni nic nie pływa jednak wodę ma mętną, zieloną.
_________________
Pozdrawiam!
Dawid
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-05-28, 12:20   

To napewno nie rośliny, i nie lampa uv oraz nie nasłonecznienie. Po prostu do Twojego oczka trafiły, pasożyty wirusy lub bakterie. Swają drogą mogły być na roślinach. Po opisie trudno swierdzić co to za choroba, ale może to być coś poważnego.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Davee 
Nowy


Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 5
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2006-05-28, 14:15   

A czy lampa potrafi wyjałowić wodę do tego stopnia, że rybom brakuje składników biologicznych? Zaznaczam, że wcześniej karmiłem ryby jedynie robakami białymi i czerwonymi oraz wrzucałem nieco chleba. Byćmoże mój błąd polegał na tym, że nie dostarczałem żadnych witamin. Teraz jednak to robię i ryby jakoś na szczęście nie zdychają. :good:
_________________
Pozdrawiam!
Dawid
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny