wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
NARYBEK
Autor Wiadomość
BiBi 
Hobbysta



Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 25 Lip 2010
Posty: 356
Skąd: kalisz
Wysłany: 2014-06-30, 04:33   

witam dostaniesz złota orfe w opatowku sama tam kupowalam wiec sa a jesli nie ma to pan ze sklepu ci napewno sprowadzi pozdrawiam

[ Dodano: 2014-06-30, 05:35 ]
pozdrawiam kolegow z kalisza:)
_________________
Kłopot z życiem polega na tym , że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie
 
 
 
cole 
Początkujący



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 39
Skąd: TOP SECRET :)
Wysłany: 2014-07-01, 10:28   KARASIE - NARYBEK

Witam otóż 26czerwca moje karasie odbyły 26 czerwca 2014r. tarło. Teraz pytanko:
co one jedzą po 2tygodniach życia?
Czy mój narybek przeżyje w 10l wiaderku (mam akwarium 120l, ale zamierza je przenieść dopiero na zime)

Poradźcie mi co mogę czego nie mogę będę wdzięczny, dzięki :)
_________________
Hey I'm Cole Train and I'm Best Nigga in the World Whoo!!!
 
 
zibioq 
Nowy


Dołączył: 29 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: kalisz
Wysłany: 2014-07-01, 11:26   

koleżanko a może kojarzysz ulice w Opatówku? Albo w jakim rejonie mam szukać w opatówku ?;-) w Ostrowie jestem stałym klientem w tym roku zakupiłem piękne karpie koi :-D a i mam jeszcze pytanko a może ma ktoś w okolicy słonecznice ? :-D wiem wiem są pod ochrona
 
 
BiBi 
Hobbysta



Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 25 Lip 2010
Posty: 356
Skąd: kalisz
Wysłany: 2014-07-01, 21:11   

nie pamietam ale sparwdze jak nazywa sie ta ulica codzienie prawie przejezdam obok niej ewentualnie na szybko moge ci wytlumaczyc droge jest bardzo prosta
_________________
Kłopot z życiem polega na tym , że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie
 
 
 
cole 
Początkujący



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 39
Skąd: TOP SECRET :)
Wysłany: 2014-07-01, 21:12   karasie

Po głębszym wczytaniu się w temat wszystko już wiem, mam nadzieje, że nie popełnie tych samych błędów co w poprzednim roku. To moje drugie tarło udane w sensie, że otrzymałem narybek. 2 lata temu wyłowiłem tylko ikre która opadła na dno i nic z tego nie było. W tamtym roku dochowałem się na rybku niestety nic nie przeżyło jedynie 1 osobnik u sąsiada, który nie ma oczka wodnego (zlikwidował dziure wielkości 0,5m. Teraz mam tego troche oby coś z tego było. Jutro bedą mialy już 3 dni i zamierzam im kupic pokarm dla ryb akwariowych.
Mam 6 pojemników:
0,5l słoik
3 literatki (hehe troche smieszne, ale spokojnie wpuszcze je do słoja)
1,6l pojemnik po ALGIDZIE
i jakiś mniejszy pojemnik
1l wiadereczko
15l wiadro stojące na dworze

Mam również akwarium, ale to na zime do domu wezme
Czekam na podrostki :)
_________________
Hey I'm Cole Train and I'm Best Nigga in the World Whoo!!!
 
 
BiBi 
Hobbysta



Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 25 Lip 2010
Posty: 356
Skąd: kalisz
Wysłany: 2014-07-01, 21:13   

opatowek to male miasteczko wiec trafisz bez problemu a pan ma sklep w domu wiec tez nie ma problemu z godzina
_________________
Kłopot z życiem polega na tym , że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie
 
 
 
kiryl 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 16
Skąd: kalisz
Wysłany: 2014-07-02, 09:25   

BiBi napisał/a:
opatowek to male miasteczko wiec trafisz bez problemu a pan ma sklep w domu wiec tez nie ma problemu z godzina

Ale sprawdź na ulicy św Jana 100 m od kaliskiej po lewej stronie ulicy ( dawno nie byłem )
Pytaj jeszcze w Kaliszu na ulicy wrocławskiej za firma tubes ( żywe ryby ) maja z własnej hodowli
Jeśli chcesz slonecznice daj znać na pw
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-02, 09:39   Re: karasie

Cole Train napisał/a:

Mam 6 pojemników:
0,5l słoik
3 literatki (hehe troche smieszne, ale spokojnie wpuszcze je do słoja)
1,6l pojemnik po ALGIDZIE
i jakiś mniejszy pojemnik
1l wiadereczko
15l wiadro stojące na dworze
Nie męcz ich w tym. Najlepiej zostaw w oczku i skoro zimujesz to odłów na zimę. Lepiej sobie same poradzą.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
zibioq 
Nowy


Dołączył: 29 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: kalisz
Wysłany: 2014-07-02, 10:05   

Dzięki a za tymi orfami najpierw sprawdzę w kaliszu na tej wrocławskiej bardzo blisko mnie to akurat zawsze myślałem że tam tylko są ryby do jedzenia :-D
 
 
cole 
Początkujący



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 39
Skąd: TOP SECRET :)
Wysłany: 2014-07-02, 10:28   Re: karasie

[/quote] Nie męcz ich w tym. Najlepiej zostaw w oczku i skoro zimujesz to odłów na zimę. Lepiej sobie same poradzą.[/quote]

Oj jest to nie możliwe mój zbiornik wodny nie jest tak wyposażony jak wasze nie posiadam roślin, które rosną w wodzie, aczkolwiek zamierzam na wiosne coś kupić zobaczymy, ale mam akwarium wezme je tam i będzie dobrze, ale dzięki za pouczenie :-)

[ Dodano: 2014-07-02, 11:33 ]
w tamtym roku miałem tarło. dałem kilka rybek mojemu sąsiadowi, który trzymał je w wiaderku 10l i do września przeżyło mu 5 szt. Przez kolejne miesiące 4 szt zostały zjedzone, teraz rybka ma rok i trzyma ją bez żadnych napowietrzaczy w takim właśnie wiaderku. Rybka ma kolor szary i ma takie czarne drobne krobki nwm czy będzie kolorowa czy szara ważne, że coś z niej będzie :)
_________________
Hey I'm Cole Train and I'm Best Nigga in the World Whoo!!!
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-02, 10:56   

No ale trzymając ją w wiaderku znęca się nad zwierzęciem. Nie ma w tym żadnego sukcesu.

Jak masz możliwość to przenieś je do tego akwarium, oczywiście z całym osprzętem, nie popełniaj jego błędów.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
cole 
Początkujący



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 39
Skąd: TOP SECRET :)
Wysłany: 2014-07-02, 12:42   

Kaef napisał/a:
No ale trzymając ją w wiaderku znęca się nad zwierzęciem. Nie ma w tym żadnego sukcesu.

Jak masz możliwość to przenieś je do tego akwarium, oczywiście z całym osprzętem, nie popełniaj jego błędów.


Też się zgadzam z tym co mówisz. Ja swe gdy dożyją zamierzam w połowie września wziąć je do akwa a po zimie w połowie kwietnia wpuścić do oczka i zostawić już na zimowanie.

czyli te co mam w wiaderku dać do akwa i postawić pod drzewkiem blisko oczka ??

Zostały mi tylko w małym słoiku, małym wiadereczku i w małym pojemniku, reszta zostala wpuszczona do wiadra z wodą z oczka. Czekałem aż młode podrosną i wchłoną żółtko. Jutro wypuszcze z tego pojemnika, a w piątek może i z tego wiadereczka.
_________________
Hey I'm Cole Train and I'm Best Nigga in the World Whoo!!!
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2014-07-02, 16:49   

Cole Train, w zbyt małym, pojemniku są ogromne różnice temperatur, możesz ugotować narybek. Mi się kiedyś ugotowały w wannie bo nie dałem napowietrzania.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
cole 
Początkujący



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 39
Skąd: TOP SECRET :)
Wysłany: 2014-07-02, 20:20   

AurorA napisał/a:
Cole Train, w zbyt małym, pojemniku są ogromne różnice temperatur, możesz ugotować narybek. Mi się kiedyś ugotowały w wannie bo nie dałem napowietrzania.


To akurat wiem, jednak wiadro jest dobrze ustawione aby promienie słoneczne niezbyt intesywnie padały na nie padały. Mam obok oczka dużą wierzbę stoją pod nią właśnie. Mój wujek, który wychował się nad rzeką twierdzi, że nic im nie będzie. Słabsze zostaną wyeliminowane, a najsilniejsze przetrwają może pasowałoby je wstawiać w ganku podczas wysokich temeprtur?? ale u mnie takowych nie ma dziś góra 20C i potem chmury i wiatr. Wole trzymać je w wiaderku i mieć nadzieje, że coś się wychowa, niż zostawić ikre na pożarcie rybciom. A w kwestii pokarmu dla narybku to mozna podawać drobno zmielony pokarm dla ryb oczkowych??
_________________
Hey I'm Cole Train and I'm Best Nigga in the World Whoo!!!
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2014-07-03, 07:02   

Cole Train, ja na Twoim miejscu znalazłbym butelki po piwie i w każdej z nich umieścił bym po jednej rybie, zamiast wody wlej formaliny, to ryby mogą przetrwać w nich całe lata. :hehe:
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny