wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
NARYBEK
Autor Wiadomość
choina79 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 191
Skąd: Wołów
Wysłany: 2012-06-29, 21:04   

ontario_ab napisał/a:
A ja bym się wziął za wędkę ;)


drobnicy jest za duzo zeby sie bawic w wedkowanie tylko rzucisz i juz drobnica skubie to nie lapanie tylko meczarnia:) znowu patrzylem cos sie wytarlo :) :arrow:
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-06-29, 22:06   

Tylko banda okoni albo Chuck Norris ;)
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
TOMY 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 134
Skąd: włocławek
Wysłany: 2012-06-30, 08:28   

choina79 napisał/a:
pytanko co jest mniejsze zlo w stawie szczupak czy sandacz

bo mam sporo drobnicy i nie wiem co z tym zrobic:)


Proponował bym sandacza,ze szczupakiem możesz miec pózniej problemy-jeśli oczywiście ci sie wytrze.Znam przypadki kiedy szczupak po paru latach został sam w stawie,wyczyścił wszystko co żyło.Jeśli zdecydujesz sie już na sandacza to pamiętaj nie kupuj go kiedy jest jeszcze w stadium pobierania planktonu.Sam czekam już na jesień bo sam planuje zakupic do siebie.
 
 
choina79 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 191
Skąd: Wołów
Wysłany: 2012-07-01, 14:00   

TOMY napisał/a:
choina79 napisał/a:
pytanko co jest mniejsze zlo w stawie szczupak czy sandacz

bo mam sporo drobnicy i nie wiem co z tym zrobic:)


Proponował bym sandacza,ze szczupakiem możesz miec pózniej problemy-jeśli oczywiście ci sie wytrze.Znam przypadki kiedy szczupak po paru latach został sam w stawie,wyczyścił wszystko co żyło.Jeśli zdecydujesz sie już na sandacza to pamiętaj nie kupuj go kiedy jest jeszcze w stadium pobierania planktonu.Sam czekam już na jesień bo sam planuje zakupic do siebie.


wlasnie takiej odpowiedzi oczekiwalem ze szczupak wyczysci wszystko :) sandacz smaczniejszy piszesz zeby sandacza brac na jesien a ja wlasnie na dniach mialem jechac po niego
 
 
 
TOMY 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 134
Skąd: włocławek
Wysłany: 2012-07-01, 19:43   

Też chciałem teraz wpuścić ale znajomy który zajmuje sie tym od wieków odradzał mi wpuszczenie sandała który jeszcze pobiera plankton.Ostatnio koles chciał mi wcisnąć tegoroczny narybek,podczas rozmowy wyszło ze mam u siebie glony nitkowate.Pózniej pytam sie kolesia czym zywi sie narybek a on mi odpowiada ze będzie zjadał glony :((

Można wiedzieć jaka jest u ciebie cena za kg sandacza?
 
 
choina79 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 191
Skąd: Wołów
Wysłany: 2012-07-01, 19:53   

TOMY napisał/a:
Też chciałem teraz wpuścić ale znajomy który zajmuje sie tym od wieków odradzał mi wpuszczenie sandała który jeszcze pobiera plankton.Ostatnio koles chciał mi wcisnąć tegoroczny narybek,podczas rozmowy wyszło ze mam u siebie glony nitkowate.Pózniej pytam sie kolesia czym zywi sie narybek a on mi odpowiada ze będzie zjadał glony :((

Można wiedzieć jaka jest u ciebie cena za kg sandacza?


no u mnie sa dostepne tylko male okazy 1 zl za sztuke wolal bym cos wiekszego ale niestety nie ma

chce troche oczyscic staw i chce trzymac praktycznie sama jesiotre
 
 
 
TOMY 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 134
Skąd: włocławek
Wysłany: 2012-07-03, 20:30   

chce troche oczyscic staw i chce trzymac praktycznie sama jesiotre[/quote]

Można wiedzieć jakie masz odmiany jesiotrów?
 
 
TOMY 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 134
Skąd: włocławek
Wysłany: 2012-07-03, 22:25   

choina79 napisał/a:
TOMY napisał/a:
chce troche oczyscic staw i chce trzymac praktycznie sama jesiotre


Można wiedzieć jakie masz odmiany jesiotrów?



teraz mam 2 male 15 centow sterleta

mam zamiar wpuscic wieksze sztuki z 2 moze3 rodzaje zobacze co mi doradza

maja w sprzedazyJ
esiotr Bester- Bieługa
J. Sterlet Albinos - Biały
J. Rosyjski od 19 czerwiec
J. Siewruga od 19 czerwiec
J. Syberyjski
wielkosc 15-18 cm

Syberyjski, Bester, Sterlet. Narybek do zarybien wielkosc ok 1-2kg 28zł /kg
Syberyjski, Bester, Ryba Handlowa 5-6-12-18 kg /20zł/kg

wiec jest w czym wybierac czekam az troche sie ochlodzi choc do chodowli nie mam daleko ale wole poczekac:)[/quote]

Faktycznie mają wybór i co najważniejsze to nie :evil: sztukowcy.Najlepiej kupowac ryby które są liczone na kg,ale mało jest tak profesjonalnych ośrodków z zarybianiem.Z tym sandaczem to dobra cena,choć w tym momencie on pobiera plankton i jest jeszcze za mały zeby nim zarybiać staw.Najlepiej jak żywi sie już drobnym narybkiem a tegoroczny to przejdzie dopiero około września.
Jaką masz powieżchnię stawu i ile zamierzasz wpuścic jesiotra?Może jakieś zdjęcie :piwko:
A zastanawiałeś się czym twoje sandacze będą się żywić?Wcześniej pisałeś coś tylko o jesiotrach.
Mozna o jakieś namiary na te jesiotry.
Pozdrawiam Tomek

[ Dodano: 2012-07-03, 22:31 ]
Sorki za pytanie czym będą się zywić sandały,nie doczytalem.Co do ....... karasia to sandacz za nim nie przepada,względy gabarytowe.Karaś jest zbyt garbaty,woli białą naszą rybę np.płoć,ikleję itd.
 
 
choina79 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 191
Skąd: Wołów
Wysłany: 2012-07-04, 08:53   

a wiec tak bo juz sie zbieram z wrzucaniem fotek i opisu stawu(oczka) od jakiegos czasu moze dzis przygotuje jakies stare foty i wrzuce staw wymiary okolo 24x16 m gl dobre 3 metry brzegi oblozone faszyna 3 warstwy + kamienie pomiedzy
z ryb mam wegorza , lina karasia od groma ,karpie wieksze + male sporo sie wytarlo karpia,bass sloneczny pare szt, amura do wylapania bo straszna robi pustke z roslinami jesiotr szt 2 ,tolpyge biala i pstra tez do wylapania 1 sum nie daje rady z narybkiem ,1 okon, slonecznica ( kiedys zakupilem na gieldzie mix ryb drobnicy wiec sam nie wiem co mam i ile tego mam)

czlowiek sie uczy na bledach

co do hodowli jesiotry w prochowicach jest ogloszeniia masz nawet na alledrogo ostatnio widzialem
bardzo duuzo drobnicy narazie nie wiem co to za ryby
 
 
 
MrMichu29 
Początkujący


Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 46
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2013-03-25, 17:41   

AurorA, iaką pojemną masz tą sławną wannę?:)
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2013-03-25, 20:08   

Mam rożne , nigdy nie mierzyłem- myślę ze ze 150-200l wchodzi.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
MrMichu29 
Początkujący


Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 46
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2013-03-26, 13:30   

AurorA, patrz jakie filmiki namierzyłem na yt:http://www.youtube.com/watch?v=7vP7sJqte1w
http://www.youtube.com/watch?v=9tQIrnzlCqY

[ Dodano: 2013-03-26, 13:30 ]
AurorA, http://www.youtube.com/watch?v=9tQIrnzlCqY
 
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2013-07-16, 19:20   

u mnie tez zauwazylem ze jest narybek w wielkosci od 3mm do 3cm. te wieksze to mozna rozpoznac ze to dziki karas (pozostalosci pewnie po mojej zagrodzie), ale sa i przebarwione i te ciezko rozpoznac. planuje wpuscic okonia (ok 10cm.) bo orfy sobie z tym nie radza lub wola inny pokarm.
jaka dezynfekcje zrobic nowemu okoniowi? nie chcialbym przyniesc jakies choroby do oczka.
 
 
zibioq 
Nowy


Dołączył: 29 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: kalisz
Wysłany: 2014-06-29, 16:23   

witam
Może ktoś się orientuje czy w pobliżu kalisza ostrowa wielkopolskiego ktoś posiada do sprzedaży złotą orfe?
Bardzo mi się spodobały a w okolicy nigdzie nie mogę dostać najbliżej znalazłem koło łodzi a tam pojadę dopiero w ostateczności troszke daleko aby kupic 5-6 rybek i boje sie że mogą nie przetrwać 2-3 godzinnej jazdy ;/
 
 
kiryl 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 16
Skąd: kalisz
Wysłany: 2014-06-29, 20:50   

zibioq napisał/a:
witam
Może ktoś się orientuje czy w pobliżu kalisza ostrowa wielkopolskiego ktoś posiada do sprzedaży złotą orfe?
Bardzo mi się spodobały a w okolicy nigdzie nie mogę dostać najbliżej znalazłem koło łodzi a tam pojadę dopiero w ostateczności troszke daleko aby kupic 5-6 rybek i boje sie że mogą nie przetrwać 2-3 godzinnej jazdy ;/

W Ostrowie na ulicy Tuwima lub bliżej w OpatÓwku sklep wędkarski ale nie pamietam ulicy maja tam tez rośliny wodne
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny