wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Glony w kaskadzie - jak z nimi walczyć???
Autor Wiadomość
lepi 
Bywalec



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-07-22, 11:50   

Bajbas napisał/a:
kaskady to i tak na ogól wyglądają jak wyglądają ;) więc trochę glonu im doda uroku :P Bajbas


no i nasza kaskada tydzień po wyszorowaniu znów ma swój urok - zazielenia się :evil:

lepi
 
 
cereusfoto 
Początkujący


Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 13
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2009-07-22, 13:40   

Moja też ale po tygodniu. Czyszczę ją zatem co dwa tygodnie w sezonie słonecznym. Jak obliczyłam to tylko 1,90 zł. za wymianę CAŁEJ wody na nową! Mam zbiornik 120 l. a czyszczę ją coraz krócej - powoli dochodzę do perfekcji;). Trwa to już nie godzinę ale pół:)))
_________________
Ewa
 
 
lepi 
Bywalec



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-07-22, 13:58   

cereusfoto napisał/a:
Moja też ale po tygodniu. Czyszczę ją zatem co dwa tygodnie w sezonie słonecznym. Jak obliczyłam to tylko 1,90 zł. za wymianę CAŁEJ wody na nową! Mam zbiornik 120 l. a czyszczę ją coraz krócej - powoli dochodzę do perfekcji;). Trwa to już nie godzinę ale pół:)))


ja się jakoś w tym temacie nie rozwijam ;) ciągle potrzebuję na to tyle samo czasu i prawdę mówiąc nigdy nie szoruję jej "na błysk"...
Pocieszam się tylko, że to czym porasta jest bliźniaczo podobne do tego, co jest w oczku na kamieniach - taki meszek, bo w ubiegłym roku to na kaskadzie były regularne nitkowate solidnej długości - te wyglądały obleśnie, ale miały też jedną zaletę - stanowiły dodatkowy filtr mechaniczny ;) sporo drobinek, które przedostawały się prez filtr ciśnieniowy na nich zostawało...

Przez jakiś czas ustawiony był bardzo mały przepływ wody przez kaskadę, to w zagłębieniach też zbierało się sporo osadu... No cóż filtr ciśnieniowy machanicznie czyści tak sobie, ale to już inny temat....

lepi
 
 
kikan 
Uczestnik


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 67
Skąd: biała podlaska
Wysłany: 2009-07-22, 18:43   

na mojej kaskadzie od kad mam cien przez wiekszosc dnia nie ma juz glonow;d
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-07-24, 22:20   

A u mnie robią za filtr :P a tak na poważnie jutro ją wyczyszczę, zajmie to kilka minut i użyje do tego tylko ręki :) Za dwa tygodnie będzie to samo :P ostatnio zbierałem je właśnie dwa tygodnie temu :evil:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-07-24, 22:29   

JAREK G napisał/a:
zajmie to kilka minut i użyje do tego tylko ręki

ja robię dokładnie to samo :piwko: i nie wyobrażam sobie kaskady ze sterylnego kamienia. To by było nienaturalne.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-25, 10:33   

kikan napisał/a:
na mojej kaskadzie od kad mam cien przez wiekszosc dnia nie ma juz glonow

moją też nie "gloni" w całkowitym cieniu. Ale Arek upiera się że to bez znaczenia, moim zdaniem ma znaczenie, bo kiedyś jak drzewo nie zarosło jej całej to glony były teraz ich nie ma. Są jakieś brązowe farfocle, ale to trudno nazwać glonami.
Adalbert napisał/a:
nie wyobrażam sobie kaskady ze sterylnego kamienia.
dokładnie o to mi chodziło, szczególnie że te wypiętrzenia na środku płaskiego (bardzo często) ogrody, wyglądają mało naturalnie. Ale prawie wszyscy to kochają, a miłość jak wiadomo ślepa jest, wiec kto ma zdrowie niech pucuje :P
:piwko: Bajbas
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2009-07-26, 07:43   

AurorA napisał/a:
Skoro i tak nie ma tam żadnego życia to walnij chemie basenową- można to kupić w marketach ogrodniczych.


Potwierdzam.Litrowa butelka to ok.30 pln(Auchan)
Do basenu ok 17 m3 zużyłem od maja jakieś 300-500 ml płynu ,zero jakiegokolwiek zazielenienia wody.
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-07-26, 10:51   

nie szkoda wam czasu i energii na pucowanie kaskady? ;) Bajbas ma racje że kaskada ma swoj urok jeśli nie jest sterylnie czysta.
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2009-07-26, 12:26   

Też nie mam nic przeciwko , zielony kolor pasuje w oczku ! Ale czyszczę gorliwie jak inni ponieważ mam wrażenie,że czysta przefiltrowana woda jak "obmyje" te glony na kaskadzie i wpłynie do oczka to "zaraża" cały zbiornik tymi glonami. A tak ładnie widać ryby i żaby jak woda kryształ !
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2009-07-26, 12:46   

coś w tym musi być - widzę jak nitkowatmi oblepiają mi się kamienie będące cały dzień na słońcu, a te w cieniu wcale
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-07-26, 14:52   

ontario_ab napisał/a:
widzę jak nitkowatmi oblepiają mi się kamienie będące cały dzień na słońcu, a te w cieniu wcale
U mnie tam najwięcej glonów nitkowych jest po zimie ( jak zejdzie lód z oczka ) kiedy to słońca nie widziały kilka miesięcy :P
ewa535 napisał/a:
Ale czyszczę gorliwie jak inni ponieważ mam wrażenie,że czysta przefiltrowana woda jak "obmyje" te glony na kaskadzie i wpłynie do oczka to "zaraża" cały zbiornik tymi glonami. A tak ładnie widać ryby i żaby jak woda kryształ !
A jest dokładnie odwrotnie glony robią za filtr i to bardzo skuteczny :P doprowadzając wodę do "kryształu" :D
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-26, 15:41   

ewa535 napisał/a:
Też nie mam nic przeciwko , zielony kolor pasuje w oczku ! Ale czyszczę gorliwie jak inni ponieważ mam wrażenie,że czysta przefiltrowana woda jak "obmyje" te glony na kaskadzie i wpłynie do oczka to "zaraża" cały zbiornik tymi glonami. A tak ładnie widać ryby i żaby jak woda kryształ !


Widzisz, a jest dokładnie na odwrót :)
Przecież gdy woda płynie przez te glony ma w sobie pożywkę, z której glony korzystają wpływając na czystość wody. Oczywiście z czasem trzeba wyczyścić, bo jak te glony zaczną obumierać to wszystko wróci do wody, ale ta sama zasada tyczy się również roślin.

Gdy nie wytniemy przed zimą tego co przez sezon wyrosło, to wszystko zgnije, zabierając tlen rybom i żabom w zimie, a w dodatku powstanie z tego porządna warstwa mułu. W naturze nikt nie czyści, stąd powolne zarastanie i zanik małych zbiorników wodnych, a nam nie o to przecież chodzi 8)
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-26, 17:04   

JAREK G napisał/a:
U mnie tam najwięcej glonów nitkowych jest po zimie

ale to inna bajka. Tak mi się wydaje, bo też mam ich atak na wiosnę.
Tak czy siak, każdy robi co lubi, ja ostatnio po kilku latach pogoniłem glony/mech z kostki bauma. I teraz żałuję było tak urokliwie :-)
Bajbas
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2009-07-26, 19:44   

JAREK G napisał/a:
ontario_ab napisał/a:
widzę jak nitkowatmi oblepiają mi się kamienie będące cały dzień na słońcu, a te w cieniu wcale
U mnie tam najwięcej glonów nitkowych jest po zimie ( jak zejdzie lód z oczka ) kiedy to słońca nie widziały kilka miesięcy :P
ewa535 napisał/a:
Ale czyszczę gorliwie jak inni ponieważ mam wrażenie,że czysta przefiltrowana woda jak "obmyje" te glony na kaskadzie i wpłynie do oczka to "zaraża" cały zbiornik tymi glonami. A tak ładnie widać ryby i żaby jak woda kryształ !
A jest dokładnie odwrotnie glony robią za filtr i to bardzo skuteczny :P doprowadzając wodę do "kryształu" :D


o! :!:
to ciekawostka !
całe życie sie człowiek uczy...
to nie bedę tak gorliwie szorować
zobaczymy co będzie
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny