wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-06-19, 16:11
Chemia na glony
Autor Wiadomość
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2011-04-13, 08:02   

będę dzisiaj w tamtym rejonie to podjadę i zrobię fotkę
_________________
GÓRAL
 
 
tomasz_st88 
Początkujący


Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd: POZnan
Wysłany: 2012-04-29, 14:58   

Oglądałem właśnie program ogrodniczy i stosowano w nim środek do szamb Arox Sanitar. Podobno nadaje się do oczek, w których jest problem z czystością wody. Czy to będą zwykłe bakterie nitryfikacyjne? Jest to bezpieczne dla ryb?

Opis z internetu:
Cytat:
AROX SANITAR do szamb i oczyszczalni

Nowoczesny i ekologiczny biopreparat służący do obróbki oraz unieszkodliwiania ścieków oraz nieczystości zgromadzonych w szambach, oczyszczalniach ścieków i latrynach. Zastosowanie preparatu niweluje przykre zapachy pochodzące z tych urządzeń oraz zapobiega przedostawaniu się do gruntu szkodliwych substancji zawartych w nieczystościach i ściekach pochodzących z gospodarstw domowych.

Działanie:
W skład biopreparatu wchodzi kompozyt mikroorganizmów oraz odżywka startowa stanowiąca dla nich źródło energii. Dzięki odpowiednio dobranej kompozycji szczepów, mikroorganizmy rozwijając się rozkładają szkodliwe substancje, zmniejszają ilość ścieków zgromadzonych w zbiornikach oraz niwelują przykre zapachy.

Zalety stosowania preparatu:
- likwiduje przykre zapachy
- wspomaga proces oczyszczania ścieków
- rozkłada tłuszcze i związki organiczne
- poprawia parametry fizyko-chemiczne i sanitarne w zanieczyszczonych zbiornikach
- wspomaga udrożnić system kanalizacyjny

Źródła nie podaję, opis wszędzie ten sam, więc nie ma sensu komuś reklamę robić.
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-04-29, 18:07   

Kolejny klon Triggera ;)
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
Ondrasza 
Uczestnik



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2012
Posty: 73
Skąd: Kiekrz
Wysłany: 2012-04-29, 21:56   

Zupa mi się zrobiła zielona :???: Kamienie, roślinki i wszystko inne porośnięte zielonymi nitkami, a po powierzchni pływają zielone gluty. W ogóle wszystko jest zielone...wyciągnęłam więc pończoszki i napakowałam w nie torfu (kupiłam dwa worki pod różaneczniki, ale póki co muszą one poczekać). Mam nadzieje, że nie za późno. Roślinki są jeszcze na małe, a i drzewka wokół oczka dopiero posadzone. Mam więc "wodę na patelni", czyli nowe oczko z nowymi nasadzeniami na pięknej, południowej wystawce 8) 8)
Zielono zrobiło się w DWA dni. Dosłownie DWA...
_________________
Znajdziesz mnie też tutaj:
http://quadro-zielona-pracownia.blogspot.com/
Zapraszam.
 
 
daro 
Początkujący



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 11
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2012-08-12, 08:01   

Grzegorz napisał/a:
Muszę dopisać,ze ja nigdy nie używałem chemi do oczka wodnego i chyba nie użyję a na równowagę biologiczną należy czekać cierpliwie wiele miesiecy a nawet lat.Chemia to jagbyś
lizał loda przez szybę(niby go widać a nieczuć smaku) :wink:


Witaj
To rozumiem że jak piszesz przez wiele lat masz w oczku glony wszelkiej maści i zieloną wodę.
Bo bez chemii tego nie widzę inaczej.

:pa:

[ Dodano: 2012-08-12, 09:19 ]
Witam
Ja mam oczko około 20.000 litrów nie dawno zbudowane problem małej ilości roślin pojawił się prawie natychmiast ( po ok. tygodniu) skutkował oczywiście wykwitem glonów. Reakcja natychmiastowa kupiłem środek w którymś z marketów budowlanych. Wyglądał jak przezroczysty kisiel. Hmm i kicha nic zero. No to myślę trzeba zadziałać, tak zachwalane "bakterie w proszku"

wlałem. żeby był szał nie ma. A żeby nie zapomnieć Ph w oczku powyżej 7.
To teraz pytanko kto zna i ma sprawdzony sposób może być chemia {bez tego się nie obejdzie) na zieloną wodę i glony.
:pa:
_________________
Nie bij tłumacz i tłumacz, będzie szybciej :)
Oczko ok.->20 m3
Pozdrawiam Darek :)
http://www.garnek.pl/dar136
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2012-08-12, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-12, 08:41   

Na sam początek przestrzeliłeś sobie nogę , da się utrzymać krystalicznie czystą wodę bez chemii i techniki. Zareagowałeś natychmiast ale nieprawidłowo. Pora założenia oczka też miała wpływ na rozrost glonów , słońce które operuje ostatnimi czasy zmusza właścicieli nowych oczek do podratowania się techniką , do tego dochodzą wysokie temp. i brak roślin jak w Twoim przypadku.

Sprawdzonym sposobem jest kupić filtr dostosowany do Twojej objętości oczka jak i obsady rybnej (tak nawiasem mówiąc masz ryby? jeżeli nie to filtr zbędny) , lampa UV na zieloną wodę i kupa roślin których nie masz. Jeżeli planujesz zakup/zdobyć rośliny na wiosnę to sadź gatunki które potrzebują dużo skł. pokarmowych aby przeżyć, oczywiście w samym żwirze. Będą ciągnąć wszystko z wody.

Zabrał bym się za to na wiosnę ponieważ wtedy najlepiej sadzić rośliny jak mają małe rozmiary, wymienił bym całkowicie wodę jak zacznie robić się zielona i zaczął wszystko od nowa. Warunkiem są rośliny i brak ryb (na pewien okres).
 
 
daro 
Początkujący



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 11
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2012-08-12, 11:12   

Witaj
Ryby mam i filtr też założony dostosowany do pojemności. Oczywiście wiem że okres na zakładanie oczka mało odpowiedni ale nie było innej opcji. Więc jest jak jest, zdjęcie troche nie odpowiednie ale roślin trochę przybyło. A propo JAKIE GATUNKI ROŚLIN POLECASZ?. Ale teraz niestety trzeba się ratować techniką tylko jaką i to skuteczną jak pisałem zastosowałem TRIGGER-3 BIOPREPARAT DO CZYSZCZANIA OCZEK w ilości 25 saszetek


Reakcja oczka słaba ale jak to z bakteriami trzeba czasu a do interwencyjnego stosowania trzeba coś co działa praktycznie natychmiast.

Więc jest pytanie co i to sprawdzone że działa.

darek :pa:
_________________
Nie bij tłumacz i tłumacz, będzie szybciej :)
Oczko ok.->20 m3
Pozdrawiam Darek :)
http://www.garnek.pl/dar136
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2012-08-12, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-12, 11:31   

Ile masz tych ryb i jakie ? jeżeli nie były zbyt kosztowne to oddaj je komuś a zainwestujesz w nie w przyszłym roku. Jaki masz filtr?

Na zieloną wodę przydatna jest lampa UV dostosowana do objętości oczka.
Z roślin oczyszczających jest kilka do wyboru np. u Arka

1.kosaciec żółty (Iris pseudacorus)
2.tatarak zwyczajny (Acorus calamus)
3.wywłócznik (Myriophyllum sp.) lub moczarka kanadyjska
4.potocznik wąskolistny (Berula Erecta)
5.Rogatek sztywny (Cerathophyllum demersum)
6.Oczeret jeziorny (Scirpus lacustris)
7.manna mielec (Glyceria maxima)
8.mięta wodna (Mentha aquatica)
9.trzcina karka Variegata (Phragmites karka Variegata) lub trzcina Variegata
10.sit skupiony (Juncus conglomeratus) lub sit siny (Juncus inflexus)


http://sklep.oczkowodne.n...yszczajacy.html

1.kosaciec żółty Variegata (Iris pseudacorus Variegata)
2.potocznik wąskolistny (Berula Erecta)
3.tojeść rozesłana (Lysimachia nummularia)
4.marek szerokolistny (Sium latifolium)
5.przetacznik bobowniczek (Veronica beccabunga)
6.sit siny (Juncus inflexus)
7.sitowie leśne (Scirpus silvaticus)
8.niezapominajka wodna Variegata (Myosotis palustris "Variegata")

http://sklep.oczkowodne.n...rumieniowy.html

Większość z nich rośnie u nas w lasach/jeziorach/bagnach/rzekach/mokradłach/itp.

TRIGGER to taki wspomagacz duchowy który "uzupełnia" równowagę w oczku (działa prędzej na psychikę człowieka) , zawiedzie jedno ogniwo to wszystko będzie do :dupa: . Chemię sobie daruj na obecną chwilę.
 
 
daro 
Początkujący



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 11
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2012-08-12, 12:00   

Witaj
Przed przebudową miałem oczko hmmm większe słowo ni ż oczko które było co najmniej połowę mniejsze i max głębokości 50 cm. Były w nim ryby spokojnego żeru karp krulewski lin 65 szt płoć itd. I nie miałem tych problemów i co dość istotne nie było żadnego filtra. Woda była lekko mętna ale ni taka jak teraz i nie było żadnych glonów o roślinach nie wspomnę żadnych. Więc nie rozumie co się porobiło pomijam ilość roślin. Rozumiem okres w którym była rozbudowa. A może ważne tamto miało dno betonowe (całe spękane totalnie do :dupa: ) to ma folie :good: . Może tu jest wilk pogrzebany.
:pa:
_________________
Nie bij tłumacz i tłumacz, będzie szybciej :)
Oczko ok.->20 m3
Pozdrawiam Darek :)
http://www.garnek.pl/dar136
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-12, 12:18   

daro napisał/a:
Witaj
Przed przebudową miałem oczko hmmm większe słowo ni ż oczko które było co najmniej połowę mniejsze i max głębokości 50 cm. Były w nim ryby spokojnego żeru karp krulewski lin 65 szt płoć itd. I nie miałem tych problemów i co dość istotne nie było żadnego filtra. Woda była lekko mętna ale ni taka jak teraz i nie było żadnych glonów o roślinach nie wspomnę żadnych. Więc nie rozumie co się porobiło pomijam ilość roślin. Rozumiem okres w którym była rozbudowa. A może ważne tamto miało dno betonowe (całe spękane totalnie do :dupa: ) to ma folie :good: . Może tu jest wilk pogrzebany.
:pa:


Izolacja nie ma tu nic do rzeczy. Napisz może co chcesz osiągnąć , czy mieć masę ryb (zbiornik hodowlany) czy dekoracyjne oczko wodne w którym jest czyta woda i widać ryby. Ja napisałem wszystko w wielkim skrócie , reszta należy do Ciebie. Na forum znajdziesz rozbudowane dyskusje do tego co napisałem wcześniej.
 
 
daro 
Początkujący



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 11
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2012-08-12, 12:26   

Zdecydowanie czysta woda ładne rośliny i trochę ryb ale nie żadne koli złote żółte czy inne mutant z rodziny karasiowatych czy karpiowatych, tyko normalne rybki.
:pa:
_________________
Nie bij tłumacz i tłumacz, będzie szybciej :)
Oczko ok.->20 m3
Pozdrawiam Darek :)
http://www.garnek.pl/dar136
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2012-08-12, 12:34   

daro, :wrr: Kłania się regulamin , nie dajemy linków do alledrogo
daro napisał/a:
Więc nie rozumie co się porobiło pomijam ilość roślin.


Porobiło się to
daro napisał/a:
Reakcja natychmiastowa kupiłem środek w którymś z marketów budowlanych. Wyglądał jak przezroczysty kisiel.
Stosując chemie zabijasz równowagę biologiczna i zamiast "iść" do przodu to się cofasz
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
daro 
Początkujący



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 11
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2012-08-12, 13:12   

Witaj :cmok:
Też się ciesze :hehe: , nie ma nieraz innego wyjścia żeby pokazać jaki środek się stosuje i jakie ma parametry. No tak można przepisać :bum: całą stronę żeby pokazać o co chodzi.
więc chyba to był strzał we własne kolano :brawo:
:pa:
_________________
Nie bij tłumacz i tłumacz, będzie szybciej :)
Oczko ok.->20 m3
Pozdrawiam Darek :)
http://www.garnek.pl/dar136
 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-08-12, 19:52   

Nadal nie napisałeś jaki masz filtr.
Jeśli chcesz mieć czystą wodę w tym sezonie to dobre filtr i lampa UV z dużą mocą dadzą radę - 2 tygodnie i masz klar. Oczywiście podmiana większości wody lub nawet całość. Pamiętaj by po zmianie wody nie wpuszczać od razu ryb. Przenosimy je z wody do wody o tych samych temperaturach. Nie wspomnę, że ryby wpuszczamy po minimum 3 tygodniach od nalania nowej, a najlepiej po 2 miesiącach.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2012-08-12, 21:27   

daro napisał/a:
Reakcja oczka słaba ale jak to z bakteriami trzeba czasu a do interwencyjnego stosowania trzeba coś co działa praktycznie natychmiast.

Więc jest pytanie co i to sprawdzone że działa.

darek

Zastosuj to na glony PhosLock® AlgenStopp , u mnie pomogło i do dziś nie mam z nimi problemu,glony padną po dwóch dniach i oczywiście dostosuj się do tego co napisał 'ontario_ab,
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny