wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-06-19, 16:11
Chemia na glony
Autor Wiadomość
ILUSION 
Oczkomaniak


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1341
Skąd: wlkp
Wysłany: 2013-06-07, 10:31   

Nigdzie nie ma informacji po jakim czasie można się spodziewać maksymalnych efektów.
Już widzę, że woda jest dużo lepsza, ale większych cudów jeszcze nie ma, myślę że to za wcześnie na opinie.
_________________
ILUSION
oczko około 20m3
 
 
AndrzejGdz 
Początkujący


Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 15
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-06-10, 06:32   

Witam !!!

Posiadam oczko o pojemnosci okolo 5 m/3 , oczko wylozone folią i jest problem,
Mianowicie jak zalozylismy folie i zostala wlana czysta woda wszystko przez tydzien bylo ok , woda prawie przezroczysta bylo widac dno.
Teraz na dnie folii oraz bokach powstal taki osad ze jak to sie poruszy to robi sie strasznie mętnie.
Pewnie to sa glony osadzajace sie na folii.
Teraz pytanie ?
Jak tego sie pozbyc ?
Czy specjalistyczny odkurzacz zastosowac ?
Czy moze sa jakies plyny aby skutecznie pozbyc sie tego ustrojstwa na folii ?

Andrzej
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-06-10, 07:17   

To nie glony, bo jak glony porosną folię to je szczotą ciężko usunąć ;) Poza tym glonów z folii nie warto i nie ma potrzeby usuwać bo unaturalniają oczko. Jak się to unosi to pewnie osad z powietrza, który wpadł do wody - kurz, pyłki itp. Warstwa mułu Ci się tworzy po prostu. Usunąć nie usuniesz bo nakład pracy nieadekwatny do efektu a za chwilę znowu bedzie to samo. To jak z glonami, trzeba polubić i się przyzwyczaić. Ja, dla ograniczenia, z powodzeniem stosuję na muł/osady SedimentMinus Tetry naprzemiennie z Triggerem 3.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
AndrzejGdz 
Początkujący


Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 15
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-06-10, 07:27   

Elendil napisał/a:
To nie glony, bo jak glony porosną folię to je szczotą ciężko usunąć ;) Poza tym glonów z folii nie warto i nie ma potrzeby usuwać bo unaturalniają oczko. Jak się to unosi to pewnie osad z powietrza, który wpadł do wody - kurz, pyłki itp. Warstwa mułu Ci się tworzy po prostu. Usunąć nie usuniesz bo nakład pracy nieadekwatny do efektu a za chwilę znowu bedzie to samo. To jak z glonami, trzeba polubić i się przyzwyczaić. Ja, dla ograniczenia, z powodzeniem stosuję na muł/osady SedimentMinus Tetry naprzemiennie z Triggerem 3.

Czyli jest to po prostu osad a nie żadne glony. Czy jak zastosuje proponowane preparaty to wiecej tego ustrojstwa nie przybedzie ?
W jakiej cenie sa te preparaty i gdzie mozna je zakupić ?
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-06-10, 07:42   

AndrzejGdz napisał/a:
Czy jak zastosuje proponowane preparaty to wiecej tego ustrojstwa nie przybedzie ?

Przybędzie, to co obserwujesz to działanie natury. Perpetum mobile - wpadają syfy do oczka i osiadają na dnie razem z efektami przemiany materii mieszkańców oczka. Środki te pomagają jedynie ograniczyć to zjawisko, nie zlikwidują go całkowicie.
AndrzejGdz napisał/a:
W jakiej cenie sa te preparaty i gdzie mozna je zakupić ?

Szukaj w necie - zoologi z artykułami do oczek, sklepy internetowe, Alle. U Arka w sklepie chyba nie ma z tego co pamiętam. Koszty - Sediment ok. 50zł, Trigger 40 torebek ok. 60zł (są też mniejsze i większe opakowania Triggera). Po jednym opakowaniu u mnie na 5m3 wody wystarcza na cały sezon. Zaguglaj, bez problemu powinieneś znaleźć.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2013-06-10, 17:53   

TU kupisz triggera3. Kupuj od razu wieksze opakowanie, aby zminimalizowac koszty wysyłki. Ja stosuję na wiosne i na jesień.
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2014-02-13, 14:32   

Nie stosowałem nigdy żadnej chemii w "oczku" (w planie do zmodyfikowania). Dwuletnia obserwacja zakwitu, czy glonów nitkowatych, chyba upoważnia mnie do zabrania głosu. Po kolei: "oczko" w zewnętrznym obwodzie ma ponad 12m, z lekko ukośnym spadem do dna. Głębokość ok.80cm i w nim trzymałem aż do późnej jesieni liny,płocie,małe karasie i karpie. To był taki eksperyment na dokarmianie i ogólne zachowania ryb. Jako że dno i dokąd było to możliwe na ten ukos, położyłem o.10cm warstwę płukanego, ostrego piasku(szary). "Dziki" nie ryły za bardzo, bo widziałem ich do dna. Jest jedno "ale". Otóż tuż pod wierzchem "oka" był przeciek i codziennie uzupełniałem ubytek wodą ze studni. Zakwitów latem nie było, glonów też zero, jednak po wytransportowaniu ryb na inne moje głębiny,pojawiły się znów. Pozostawiłem dla dalszego eksperymentu jednego karaśka ok. 2cm. Boczna powierzchnia "oka" pokryła się glutem, więc wypompowałem wodę i na ten moment karasek pływał w wiaderku. Pobawiłem się szpachelką i zgarnąłem lekko wierzchnią warstwę piasku wraz z opadłymi liśćmi z pobliskich drzew. Sam dołek "głębi" zostawiłem z mułem z przerobu i karasek z powrotem do "oczka". Hulała codziennie przez chwilkę pompa głębinowa ze studni poprzez wtłoczoną w styropian rurę z kolankiem fi 50, jednocześnie będąc napowietrzaczem. Lód wokół pokrył całość "oka" i teraz tylko wypatrywać ciepełka dla sprawdzenia, czy żyje samotnik. Zmiany będą wprowadzane w miarę wolnych zasobów sił i środków.
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
zuza213 
Nowy


Dołączyła: 04 Sie 2016
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-09, 09:26   

a ja mam taką dziwną przypadłość, że im więcej chemii chce zastosować, tym więcej mam glonów. ;/
_________________
Dietmap.pl - dieta cukrzycowa
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-09, 10:12   

To normalne, te glony od chemii giną a później rozkładają się stając się przyczyną jeszcze większego zakwitu. By się ich naprawdę pozbyć trzeba obsadzić oczko roślinami. zastosować prawidłową filtrację, utrzymywać parametry wody w normie i cierpliwie czekac.
 
 
Marcelinos 
Nowy



Dołączyła: 30 Lis 2016
Posty: 2
Skąd: Szczucin
Wysłany: 2016-11-30, 13:01   

Ja od lat nie mogę sobie poradzić z glonami :(
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-30, 19:26   

Popełniasz jakiś błąd, to dlatego. Opisz swoje oczko /pojemność, filtracja, obsada ryb ilość roślin, ph wody ilość azotanów/ i wrzuć jakieś zdjęcia to ci pomożemy. Ja mam oczko strasznie przerybione i oprócz delikatnego wiosennego zakwitu mam spokój z glonami.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-28, 21:02   

Zgodnie z sugestią Bolekso temat o bakteriach chorobotwórczych został przeniesiony do oddzielnego wątku:

http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=7103
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
sskijop 
Początkujący


Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 21
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-08-11, 06:41   

węglan wapnia i dobry filtr ale na ciepłą pogode raczej nic nie poradzimy.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny