wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-06-19, 16:11
Chemia na glony
Autor Wiadomość
Adam 
Uczestnik


Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 75
Wysłany: 2006-05-03, 12:27   Pokon

Witam , ostanio w sklepie ogrodniczym zakupiłem "Pokon środek do oczek wodnych" składa sie on z węglanu wapnia . Na opakowaniu sa napisane wskazówki i wyczytałem w nich że wartość pH nie moze nigdy byc mniejsza niz 6. Chciałbym sie dowiedzieć jak to w końcu jest ponieważ wszyscy stosuja torf żeby zakwasić wode bo to hamuje rozwój glonów, a tu piszą ze wartośc wody w oczku nie może byc mniejza niż 6. Czy ktoś z was stosował ten środek :?:
 
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-05-03, 13:34   

ja bym nie liczyl na zadne piorunujace efekty, jak w kazdym przypadku chemia pomaga ale tylko na troche a potem "gramy w zielone" oczko :D
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-05-03, 16:02   

Adam napisał/a:
Witam , ostanio w sklepie ogrodniczym zakupiłem "Pokon środek do oczek wodnych" składa sie on z węglanu wapnia . Na opakowaniu sa napisane wskazówki i wyczytałem w nich że wartość pH nie moze nigdy byc mniejsza niz 6.


Tak, kiedyś też widziałem ten środek. To właśnie służy do wapnowania, czyli podnosi pH. Raczej nie polecam. Różni producenci wykorzystują sytuację, że wiele osób ma problemy z glonami i stąd na rynku całe mnóstwo różnorodnych preparatów. Skuteczność zazwyczaj niewielka.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Adam 
Uczestnik


Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 75
Wysłany: 2006-05-04, 08:18   

A czy to wapnowanie pomaga zachować równowage biologiczna stawu i zatrzymac rozwój glonów ? :pa:
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-05-07, 06:17   

Nic pokon nie pomoże.Z tego co pamiętam pudełko jest na 9m3 wody+miarka+tester.Wsypałem 6 miarek,po około tygodniu glony zaczeły wypływać na powierzchnie wody ale klarowność się nie poprawiła.I tak po miesiącu czasu dalej glony wypływały i woda była dalej zielona :) .Niepolecam
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-25, 12:10   Chemia na glony

Stosowal ktos moze srodek tetry na glony nitkowate?? Bo wczoraj wlalem i narazie nic sie nie dzieje. Kiedys uzylem tez srodka tetry ale chwile po nalaniu glony zaczely sie klebic i trzeba bylo je wylapywac, a ten na jakiej zasadzie dziala? Bo na etykiecie za duzo informacji na ten temat nie ma ;/
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-25, 13:07   

KoRcZuS napisał/a:
Stosowal ktos moze srodek tetry na glony nitkowate??

A jak się nazywa ten środek, bo może on tylko zakwasza wodę i na efekty trzeba trochę poczekać.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-25, 13:55   

Kurde nie pamietam dokladnie, a opakowanie zostawilem na dzialce...

Tetra pond na glony nitkowate, takie cos ale czy jeszcze jakas nazwa dodatkowo byla nie pamietam ;/

[ Dodano: 2006-05-25, 15:05 ]
chyba znalazlem http://www.akwazoo.com.pl...roducts_id=8086

a kiedys stosowalem to http://www.akwazoo.com.pl...roducts_id=8159 , chwile po wlaniu glony sie zaczely laczyc w glebki i bylo mozna latwo je zebrac gdyz wyplywaly na powierzchnie.
Wczoraj kupujac mowilem sprzedawcy ze o takie cos mi chodzi, ale dal mi raczej cos innego...
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-25, 20:04   

KoRcZuS napisał/a:
Kurde nie pamietam dokladnie, a opakowanie zostawilem na dzialce...

Oba te środki to algicydy z tym tylko że ten drugi ma zdolność łączenia białek, to właśnie te kłębki na powierzchni. Oba to srodek chemiczny, myślałem że może któryś z nich jest środkiem organicznym, bo są takie które nie ingerują w życie mikroorganizmów w oczku. Są to z regóły wyciagi z torfu, słomy itp. Są zupełnie nie szkodliwe, dla ryb i roslin, natomiast algicydy nieodpowiedno dawkowane mogą wyżądzić dużo szkody w oczku. Dlatego chemię osobiście trzymam z dala od oczka, wolę środki naturalne.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-05-26, 00:44   

KoRcZuS napisał/a:
Kurde nie pamietam dokladnie, a opakowanie zostawilem na dzialce...

Tetra pond na glony nitkowate, takie cos ale czy jeszcze jakas nazwa dodatkowo byla nie pamietam ;/

[ Dodano: 2006-05-25, 15:05 ]
chyba znalazlem http://www.akwazoo.com.pl...roducts_id=8086

a kiedys stosowalem to http://www.akwazoo.com.pl...roducts_id=8159 , chwile po wlaniu glony sie zaczely laczyc w glebki i bylo mozna latwo je zebrac gdyz wyplywaly na powierzchnie.
Wczoraj kupujac mowilem sprzedawcy ze o takie cos mi chodzi, ale dal mi raczej cos innego...


Niedawno Tetra zmieniła opakowania/etykiety swoich produktów. Dla niektórych nawet zmieniła nazwy. Powyższe zdjęcia pokazują stare produkty obecnie to wyglada tak:
Image Hosted by ImageShack.us
Niestety praktycznie we wszystkich sklepach są jeszcze stare zdjęcia i co gorsza stare nazwy.

Podstawowe środki to: Algofin na glony nitkowate (można nim zwalczać także rzęsę i inne typy glonów)-zwalcza i zapobiega powstawaniu nowych. Algorem na zielona wodę powoduje zlepianie się glonów w grudki, które powinno się wyławiać. TetraPond Algorem jest środkiem bezpiecznym nie zawierającym algicydów, ale nie powinno się go używać w wodzie której kH jest mniejsze od 2 stopni niemieckich. Z prawej jest AlgoSchutz naturalny środek(wyciąg z torfu i słomy jęczmiennej). Delikatnie zakwasza on wodę i bardziej zapobiega niż zwalcza glony.

Jest jeszcze jeden stosunkowo drogi środek w postaci kapsułek - AlgoStop służy do klarowania wody z zawiesin mineralnych i organicznych. Ostatnio kupił go Hubert, więc bacznie będziemy obserwować rezultaty i damy znać o efektach. Obecnie woda jest naprawdę zielona - widoczność 2 cm.
Image Hosted by ImageShack.us
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-26, 09:03   

Ooo wlasnie, ja mam to pierwsze, dokladnie takie samo.

Nie chcialem uzywac chemii ale poprostu nie moge juz patrzec na ta zielonizne, torf nic nie pomaga, myslalem ze moze jak uda mi sie zwalczyc te glony to trudniej im bedzie sie spowrotem rozwinac... narazie czekam bo poki co efektow zadnych... ale pisza ze niezwykle skuteczny wiec moze trzeba troche cierpliwosci.

W przyszlym roku odrazu na wiosne wrzuce torf i te tabletki Tigger zeby zapobiec inwazji :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-04, 01:13   

Choć minął dopiero tydzień w oczku Huberta juz widać donice ustawione na dnie. Widoczność jeszcze nie jest idealna, ale oceniam ją na jakies 80-90%. W momencie dodawania Algostop widoczność była nieco lepsza niż napisałem wyżej (około 10 cm).
Ciekawy jestem czy ten środek to sprawił czy też woda sama się wyklarowała, a może masa roślin zrobiła swoje?
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-06-04, 06:17   

No to czeba by było te tabletki sprawdzic w oczku w którym jest mała obsada roślinami.
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-06-04, 09:07   

AurorA napisał/a:
Z prawej jest AlgoSchutz naturalny środek(wyciąg z torfu i słomy jęczmiennej). Delikatnie zakwasza on wodę i bardziej zapobiega niż zwalcza glony.

dawkowanie
50ml preparatu na 1000l wody.
Preparat stosować regularnie, co 4 tygodnie.

W przypadku występowania szczególnie dużej ilości glonów, preparat należy stosować częściej, co 1-2 tygodnie. To nie jest tania chemia, na moje oczko 50-100zł miesięcznie
a worek torfu to jedyne 8-10zl :peace:
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-06-04, 09:11   

Grzegorz napisał/a:
To nie jest tania chemia, na moje oczko 50-100zł miesięcznie
a worek torfu to jedyne 8-10zl :peace:


I nigdy nie ma pewnosci ze ta chemia w pelni rozwiaze problem glonow...

Ciekawia mnie te tabletki algo stop. Czy rzeczywiscie sa tak skuteczne, czy rownowaga zrobila swoje a tabletki troche pomogly..?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny