wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-06-19, 17:11
Chemia na glony
Autor Wiadomość
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-05-11, 19:38   

dachasia, podaj,jakie wyniki działania napowietrzacza. Pompa: polecam AquaEl 2000 ale po dłuższym przestoju przeczyść wirnik. Dodaj filtr zanurzeni0owy AquaEl Max. praca 5xdoba = rewelacja!. Z autopsji!
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-05-11, 22:23   

ewistor napisał/a:
Ja używałam niedawno czegoś takiego jak 'Aquaclar' firmy Tetra,


Nie znam takiego środka Tetry :-o Może Clarifin albo Algorem.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
grzesiek648 
Początkujący



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 26
Skąd: Gostomia nad Pilicą
Wysłany: 2009-04-22, 11:18   co po zastosowaniu TetraPond AlgoRem???

Witam
Mam oczko 4tyś litrów i oczywiście pojawiły się glony więc zastosowałem AlgoRem było to 5 dni temu. Producent pisze że glony zbiją się w kuleczki przez co można je w łatwy sposób usunąć z wody za pomocą siatki. W rzeczywistości część glonów zamieniła się w brązowe zmętnienie zalegające na dnie część zbiła się we wspomniane kuleczki tylko że nie mogę ich usunąć żadną siatką nawet najdrobniejszą. Co mam dalej z tym począć? Czy woda będzie jeszcze przejrzysta?

pomóżcie!!!
_________________
oczko wodne 4m3
 
 
 
fotos88 
Bywalec


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 253
Skąd: nad Poznaniem
Wysłany: 2009-04-22, 12:19   

zastosuj pompę ciśnieniową z podłączonym wężem jako odkurzacza wąż wylotowy skieruj do oczka z założona pończochą albo i 2 dla lepszej filtracji, lub też pompuj wodę do filtra
_________________
Wiosna...
woda kryształ, teraz czas na osady denne :)
 
 
szopen 
Hobbysta



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 401
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-04-22, 23:14   

Kup sobie "szyfon" w sklepie z firankami. Uszyty z niego worek, nałożony na obręcz z patykiem w moim przypadku bardzo dobrze spełnia swoją rolę. Takie ustrojstwo w moim regionie nazywa się "kasarek na flyje".

Pozdrawiam Antoni !!
_________________
ANTERMOSZOP
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-04-23, 04:38   

Temat ma taki tytuł, że chyba tu mogę zadać nurtujące mnie pytanie: na jakiej zasadzie działają środki przeciw glonom?
Jako początkujący oczkomaniak w zeszłym sezonie zastosowałem raz taki preparat, nazwy nie pomnę, który zabarwił wodę na zielono a po zniknięciu kolorku na jakiś czas ustąpiły i glony. Chodziło mi wtedy głównie o nitkowate ale teraz przyzwyczaiłem się do nich i doceniłem ich konkurencję dla tych robiących szczawiową.
Tak więc co powoduje likwidację glonów. Czy odcięcie pewnej częstotliwości światła niezbędnej do fotosyntezy (zielone zabarwienie wody)?, czy selektywne działanie na jakieś procesy metaboliczne?, czy też inne, których w tej chwili nie potrafię sobie wymyślić?
Na opakowaniach środków oczywiście tych informacji brak. Wiedza w tym temacie mogłaby pomóc w zrozumieniu sensu stosowania takich środków i ich ewentualnej szkodliwości dla innych mieszkańców oczka.
Może wśród licznej rzeszy uczestników forum znajdzie się ktoś kto będzie potrafił ten problem wyjaśnić w sposób zrozumiały dla "ogółu" :oops: .
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-04-23, 23:07   

skład jest do zdobycia i jest bardzo różny nawet dla preparatów jednej firmy - zwykle jest na opakowaniu albo w instrukcji
Najtańsze preparaty bazują na tym samym co preparaty odkażające np. błękit metylowy - można przy okazji ryby wyleczyć :hehe: (np. antyglon zooleku, czy Quell Cristal tropicala)
Inne to siarczan miedzi np Algostop firmy sera czy Algin firmy tropical.
Są tez preparaty z substancji naturalnych , jak wyciąg z torfu czy słomy jęczmiennej.

Bardziej zaawansowane preparaty zawierają biocydy (algicydy) które są dobre na nitkowate ale mogą też hamować rośliny.

Lepiej postawić na preparaty droższe typu Algorem , Algofin bo efekty są lepsze.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-04-24, 04:54   

A czy wiesz coś na temat zasady ich działania bo gdy znajdę skład to i tak niewiele on mi powie. Domyślam się, że algicydy działają podobnie selektywnie jak np. fungicydy (po nazwie). Może trafiłeś lub znasz jakieś linki do tego typu opracowań. Ja jakoś nie mogę znaleźć albo nie umiem szukać :oops:
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-04-24, 12:57   

Każdy preparat działa inaczej np. błekit metylenowy zabija wszelkie drobne organizmy planktonowe w tym i glony.

Ciekawi mnie jak działają preparaty typu algorem i dla czego wymagają do zastosowania trwałości węglanowej powyżej 4 - to pewnie jakaś prosta reakcja - ale tu składu nie podają.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Agusia76 
Nowy


Dołączyła: 29 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Dąbrowa Górnicza
  Wysłany: 2009-05-31, 21:51   

Witam wszystkich:), mam oczko około 4 lat, i szczerze się przyznam że jak tylko woda się zabrudziła lub z zieleniała to ją wymieniałam na nową a staw czyściłam karcherem(ponieważ mam wyłozony kostką granitową). mam również problem z glonami, nnie widać moich rybek:(((( dziś wlałam środek jakiś w płynie (nie pamiętam nazwy) toszkę się poprawiło....ale muszę jeszcze pewnie poczekać.
Powiedzcie mi, czy wymiana wody jest dobra????
Czy mogę wymienić wodę i dopiero potem wlać środek?
Czy już po użyciu tego środka mogę ewentualnie zastosować inny?

Jak się nauczę, jak to się robi to zrobię Wam parę fotek, a puki co-pomocy!!!!!
bo mam już drugi stawik-nieco mniejszy i mam to samo!!!!

Pozdrawiam

Agata
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-05-31, 22:02   

Agusia76 napisał/a:
mam oczko około 4 lat, i szczerze się przyznam że jak tylko woda się zabrudziła lub z zieleniała to ją wymieniałam na nową a staw czyściłam karcherem


Koniecznie wklej jakieś fotki bo z opisu Twoich interwencji w oczku Karchrem wynikać może,że roślinek to tam nie uświadczysz. Ciągła wymiana wody i szorowanie oczka powoduje, że nigdy nie osiągniesz w nim równowagi biologicznej a przez 4 lata była szansa.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-05-31, 23:27   

Tak jak napisał Adalbert, wymiana wody to największy błąd :x Jak już wlałaś chemie to teraz zainwestuj w rośliny, jakiś filtr i uzbrój se w cierpliwość
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-05-31, 23:34   

JAREK G napisał/a:
Jak już wlałaś chemie to teraz zainwestuj w rośliny, jakiś filtr i uzbrój se w cierpliwość


I poczytaj forum
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Agusia76 
Nowy


Dołączyła: 29 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2009-06-01, 09:16   

Słuchajcie kochani, mam roślinki!!!!, zrobię dziś fotki to Wam wstawie, są one w doniczkach więc karcher ich nie tyka, a lilie na ten czas-składam. Dzięki za odpowiedź, tak też myślałam.....a forum przeczytałam dokładnie. Wodę wymieniłam wczeną wiosną i już nie wymieniam. mam filtr z lampą glonobójczą+kaskadęZapomniałm Wam napisać że w zeszłm roku wymurowałam ten staw i wykitowało mi ponad 70 karasi kolorowych, 2 jesiotry i wszystkie żaby:(((( i też nie wiem czemu:((( podejrzewał że coś w tym betonie musiało być. teraz mam 25 młodych karasków i 5 frolików(chyba tak się nazywają..)Napiszę wieczorkiem i spróbuję wkleić fotki. Strasznie się cieszę że tu do Was trafiłam:), myślę że jakoś będziecie dzielnie znosić moje porażki:)))

A jest ktoś z okolic Dąbrowy Górnicej???chętnie bym się spotkał z kimś coby mi doradził co i jak....
narazie pozdrawiam !!!!
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2009-06-01, 21:59   

a co to te froliki ? kojarzy mi się z karmą dla psa :)
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny