wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Złota Orfa
Autor Wiadomość
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-06, 09:35   

jakja napisał/a:
TYLKO
czy to pewne, nie mogę znaleźć gdzie Jackon pisał o tarle orf, pamiętam tylko, że pisał iz woda się gotowała. I odniosłem wrażenie, że było to w stojącym zbiorniku.
JAREK G napisał/a:
Jak poczekasz trochę to będą kolorowe
poczekam z konieczności do wiosny. Nie wyłapię teraz towarzystwa, a wiosna spuszczę wodę i pozbędę się tego dodatkowego towarzystwa. Nie jestem zainteresowany w zwiększaniu obsady ryb. Na kolorowe byliby amatorzy, na te brzydsze: Wisła lub zupa rybna :P
:piwko: Bajbas
 
 
arturek 
Początkujący


Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 11
Wysłany: 2007-07-06, 13:54   

ja też miałem orfy jedna zdechła jak wypompowywałem wode a drugą oddałem
_________________
jartur
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-07-06, 14:41   

arturek napisał/a:
drugą oddałem
Trzeba było drugiej nie oddawać tylko dokupić z 3 sztuki :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
arturek 
Początkujący


Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 11
Wysłany: 2007-07-06, 19:02   

wczoraj chciałem kupić orfy ale nie było kupiłem za to 2 liny jednego amura i topyge
_________________
jartur
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-06, 19:55   

arturek napisał/a:
kupiłem za to 2 liny jednego amura i topyge


Znudziły Ci się rośliny w oczku?
 
 
raczek1653 
Nowy


Dołączyła: 30 Kwi 2007
Posty: 1
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2007-07-11, 20:46   

Witam. Jestem nowa na forum ale też miałam przygodę z orfami. Kupiłam w zeszłym roku 4 orfy, jedna zginęła nie wiem gdzie po jakimś czasie znikły pozostałe trzy. Na wiosnę jak zrobiło się cieplej nie wierzyłam własnym oczom pływały trzy orfy i pływają do dziś, są bardzo szybkie i podwoiły lub potroiły swojw wymiary. :-D
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-07-11, 20:49   

Jeśli chcę kupić orfę u mnie są po 3zł to w jakiej ilości? Bo słyszałem ,że orfa pływa w stadzie. A pojedyncze sztuki zdychają.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-07-11, 21:00   

Czy zdychają nie słyszałem, ale pływają w stadzie po wierzchu i tak najładniej wyglądają :) kup kilka sztuk 4-5 , a możesz i więcej
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-07-11, 21:04   

Jeszcze planuję do 10 karasi i może ze 3 karpie koi nie więcej i 2 liny no i te 5 orf. Razem 20. :good: :yess: 8) :roll:
 
 
HANECZKA 
Nowy


Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-11, 22:57   

jakja napisał/a:
Orfy trą si TYLKO w wodzie płynącej... A znikają, fakt... U mnie 2 małe zniknęły... Teraz mam 7 nowych i wszystkie są + 1 starsza Nie udaje mi się złapać w kupie całej ławicy orf, ale tu jest ich przedstawicielstwo [url=http://images30.foto...c6m.jpg]Obrazek[/URL]


Ładną masz tę dużą orfę. Czy te małe to dzieci? Ja mam parę orf już piąty rok (tyle zostało z piątki), ale wydaje mi się, ze one są drapieżne. Stąd nie wiem jak się mogli dochować jakichś małych karasi czy innyh rybek. U mnie dwie prawdopodobnie zginęły wyskakując za bąkiem, czy innym owadem na brzeg. kiedyś wyskoczyła przy mnie to wrzuciłam z powrotem do wody, a dwa razy zastałam trupki na brzegu. Takie martwe ryby mogą stać się łatwym łupem kota, czy też wrony. I to jest wytłumaczenie znikania orf.
Ja orfy wpuściłam do kolorowych karasi i natychmiast zostały przewodniczkami stada - to rzeczywiście ryby, które widać w oczku. Teraz po pięciu latach karasie się oswoiły i gdy podchodzę do oczka to podpływają i tańcząć dopominają się o żarcie a orfy są nieco z tyłu.
Pozdrawiam
_________________
haneczka
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-11, 23:14   

HANECZKA napisał/a:
one są drapieżne

jak dla mnie zbyt łagodne. Karasie mnożą się jak głupie. Ostatnio wpuściłem mieczyki im przed nosem z nadzieją, że je humanitarnie pożrą i nic z tego.
U mnie żadna w oczku nie zginęła od dwóch lat (jedna na samym początku). Jedna jak była w kastrze przy zmianie wody. A reszta czyli 8 bryka w wodzie. Jak zobaczą mnie przy brzegu płyną na żarcie, a w czasie gdy się kąpiemy też przemykają między nami. W zeszłym roku jak im zeskrobywałem jakieś robaki ze strumyka to je podbierały dosłownie 20 cm ode mnie (gdy stałem w wodzie po pas). Tak więc ta ich drapieżność jest lekko przereklamowana. Ale ja jestem zdecydowanym fanem orf. Cały czas coś się dzieje w wodzie!
Pozdr, Bajbas
 
 
Kalinosiu 
Uczestnik


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 74
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2007-07-12, 20:25   

Też posiadam 5 ofr. Dwie zimy przeżyły bez strat. Bardzo ładne i szybkie rybki.
Jak wrzucam pojedynczo robaki to zanim karp się obróci to ofra z drugiego końca oczka
zwinie mu smakołyka.
Melek co do karpi to bardzo szybko rosną i potrafią porządnie narozrabiać w oczku.
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-07-13, 01:52   

a ja tak sobie mysle niestety posiadam tylko 2 orfy a szkoda, mam nadzieje ze uda mi sie gdzies w przyszlym roku kupic, zaluje dlatego ze mam chyba dwa samce i ganiaja one za karasiami -> chyba chca sie trzec
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
badi 
Uczestnik



Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 61
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-14, 22:02   

Melek napisał/a:
Jeśli chcę kupić orfę u mnie są po 3zł to w jakiej ilości? Bo słyszałem ,że orfa pływa w stadzie. A pojedyncze sztuki zdychają.

Powiedz mi gdzie widziales te orfy po 3zł?Tez chetnie bym zakupil,ale w sklepach w ktorych bylem nie bylo orf.
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-07-14, 22:06   

Mieszkam w Pobiedziskach 25 km od Poznania ,chciałem wczoraj też kupić ale niestety się skończyły i Pani nie wie kiedy będą. A w drugim zoologicznym raczej nie ma szans na żadne rybki ,tak mi powiedział sprzedawca.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny