wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Złota Orfa
Autor Wiadomość
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2007-06-11, 12:18   

Kiedys kupilem 5 orf, po pewnym czasie zostala jedna.. nie wiem co sie z tamtymi stalo. Pozniej dokupilem 2 zeby miala towarzystwo, no ale znow plywa tylko 1 ;/
 
 
dez 
Początkujący


Dołączyła: 12 Maj 2006
Posty: 21
Skąd: komorów
Wysłany: 2007-06-14, 14:53   

a ja mam pytanie:)
czy orfy maja wasiki? kupowalam orfe dla tatusia, i pani w sklepie jak lapala ja to ze zbiornika w ktorym byly tez liny, i tak lapala odrzucajac co jakis czas ryby twierdzac ze to liny.. ja roznicy nie widzialam:> ale te 'orfy' tatusiowe wcale nie pasuja do waszych opisow, ani nie sa radosne ani nie skacza, siedza przy dnie wlasciwie caly czas.. zastanawiam sie czy pani w sklepie przypadkiem nie sprzedala mi tego lina;)
a zadnych wyraznych zdjec orf nie moge znalezc.. jedyne co wiem, to ze te tatusiowe sa pomaranczowe w czarne kropki i maja wasiki;))
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-14, 14:59   

dez napisał/a:
a ja mam pytanie:)
czy orfy maja wasiki? kupowalam orfe dla tatusia, i pani w sklepie jak lapala ja to ze zbiornika w ktorym byly tez liny, i tak lapala odrzucajac co jakis czas ryby twierdzac ze to liny.. ja roznicy nie widzialam:> ale te 'orfy' tatusiowe wcale nie pasuja do waszych opisow, ani nie sa radosne ani nie skacza, siedza przy dnie wlasciwie caly czas.. zastanawiam sie czy pani w sklepie przypadkiem nie sprzedala mi tego lina;)
a zadnych wyraznych zdjec orf nie moge znalezc.. jedyne co wiem, to ze te tatusiowe sa pomaranczowe w czarne kropki i maja wasiki;))


Niestety, ale orfy nie mają wąsików :evil:

To jest co prawda zdjęcie jazia, ale orfa to też jaź, tylko barwna odmiana tego pierwszego :-o
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-06-14, 15:24   

prawdopodobnie masz linka :) jak ma wąsiki bo jaź ich nie posiada ,łuska lina pokryta jest gestym śluzem ;) acha jeszcze jedno jak siedzi przy dnie to raczej na 100 % linek
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
Ostatnio zmieniony przez killer1558 2007-06-14, 15:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2007-06-14, 15:24   

Orfy raczej powinny plywac przy powierzchni, wiec albo masz chora albo nie orfe :)
 
 
dez 
Początkujący


Dołączyła: 12 Maj 2006
Posty: 21
Skąd: komorów
Wysłany: 2007-06-14, 15:27   

ok, oddam dw liny w dobre rece;P
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-14, 21:44   

LIn też fajna rybka, choć płochliwa.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
dez 
Początkujący


Dołączyła: 12 Maj 2006
Posty: 21
Skąd: komorów
Wysłany: 2007-06-15, 07:24   

jasne ze fajna:) i lanie wygladaja w oczku. tylko jak on sobie te orfy dokupi to beda straszne tlumy:))
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-05, 10:33   

Witajcie,
czy ktoś miał przychówek orf i wie kiedy one się wybarwiają, czy też od razu wyglądają jak stare? Mam problem wynikający z mojej ignorancji w zakresie ryb - zastanawiam się czy mam młode karasie/czy i orfy :P W to, żebym miał same karasie nie chce mi się wierzyć, bo mam jedną parę i gdyby wszystkie młode były ich musiałby się trzeć co 2-3 tygodnie (to chyba niemożliwe). Młode pokolenia niezbyt różnią się od siebie. Może jeszcze dodam, że orf mam 8 wszystkie ok. 15 cm (może trochę więcej teraz).
:piwko: Bajbas
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-07-05, 14:43   

A ile lat mają te orfy, bo słyszałem że orfy tra się dopiero po czterech latach :P , a jak na czterolatki to Twoje orfy są dość małe moje mają spokojnie ponad 20 cm :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-05, 18:11   

JAREK G napisał/a:
słyszałem że orfy tra się dopiero po czterech latach

no to moje mają góra trzy. Ale jeśli nie orfy, to karasie, możliwe by para karasi tarła się i składała ikrę co 2-3 tygodnie (bo mam bardzo różnej wielkości narybek). Z wyglądu to one orf nie przypominają (swoje kupowałem to miały 5-6 cm i już były lekko marchewkowe). Ale jakoś nie mieściło się mi w głowie, że samica karasia jest taka płodna. :-o
Bajbas
PS.Ale kumpel ma ten sam problem. Chyba z setka takich przecinków, a ma tylko orfy (podobnie stare i duże) oraz karpie koi (te ok. 30 cm).
PS.2 Może Jacek (Jackon) oderwie się na chwilę od tych studentek (jak już Sebastian i Hubert będą ich doglądać) i zabierze głos. A może w takich wątkach poruszanych przez leszczy głosu nie zabierze :???:
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-07-05, 19:05   

Bajbas napisał/a:
to karasie, możliwe by para karasi tarła się i składała ikrę co 2-3 tygodnie (bo mam bardzo różnej wielkości narybek).


Co do karasi to możliwe, pokolenia wydane później są zjadane przez starsze rodzeństwo.
O orfach nic nie powiem bo nigdy nie maiłem.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-05, 20:22   

AurorA napisał/a:
Co do karasi to możliwe,

w takim razie mam stado karasi :x Ale te małe du...ki ani kolorowe, ani weloniaste jak ich rodzice. MOże i słusznie, bo by łatwiej było je zjeść :P
Szkoda, bo orfy to moje faworytki, choć 8 na 20 m3/m2 to i tak dość.
:piwko: Bajbas
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-07-05, 20:47   

Jak poczekasz trochę to będą kolorowe a i może któraś weloniasta się trafi :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-05, 22:31   

Orfy trą si TYLKO w wodzie płynącej... A znikają, fakt... U mnie 2 małe zniknęły... Teraz mam 7 nowych i wszystkie są + 1 starsza Nie udaje mi się złapać w kupie całej ławicy orf, ale tu jest ich przedstawicielstwo
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny