wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile ryb w stawie
Autor Wiadomość
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-12, 21:04   

Milanek napisał/a:
Właśnie problem i dziwna sprawa bo miętusy rozmnożyły się na foli i pełno ich drobnicy pływa dookoła stawiku i co dziwniejsze po za roślinami wypompowuje z dwa razy w miesiącu troche wody z dna i dopuszczam świeżej z rzeki około dwie godz.Dlatego wiem ze woda nie jest za czysta ani dobrze dotleniona stąd dziwne ze tam się utrzymały.


Miętus smaczna ryba, więc czym się martwisz?
 
 
arek8 
Nowy


Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 1
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2009-07-21, 00:08   

Adamas1 napisał/a:
Witam!!! niewiem co zrobić... pisałem jeden temat, ale się do niego przyczepie, mam bajorko 20x30 m , pływają tam karasie, wody na brzegach ok. 1m, ale schodzi im dalej niewiem do ilu, ale napewno do 1,5m, mam tam mase roślin, i mase karasi... ale małych... tępie je wędkom, po 80 dziennie, jeszcze pare dni i zmniejsze populacje :-D mam do wyboru 3 gatunki ryb:
karp
tołpyga
amur


po ile ich tam wpuścić???

dam linka do tematu, tam jest bardzo dużo szczegółów...

http://forum.oczkowodne.n...e5e402c63#75104


U mnie w stawie kiedyś masa karasi się wytarła, wpuściłem dwa szczupaczki, pomogły mi, a przy okazji zdrowe ryby miałem w stawie, trochę też wyławiałem karasi sam. Wyławiałem je w ten sposób, że stojąc na brzegu blisko wody, podłożyłem podbierak do wody, rzuciłem kawałek chleba nad podbierak, karasie od razu podpływały, a ja podbierak do góry :) Mój kot był wniebowzięty.
 
 
Adamas1 
Początkujący


Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 47
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-08-25, 15:33   

wpuściliśmy 100 karpi, 50 amurów, karasi nadal jest dużo, ale już troche mniej, karpie urosły przez około 1,5 miesiąca, miały 5 mają 8-9, karpiki na wędke się trafiają, ale amury nie... niewiem czy wogóle przeżyły... miały 3 centymetry ;) :-( teraz myśle żeby chociarz wpuścić karpia wigilijnego, chociarz 2-3 sztuki... by się ładnie wytarły, woda schodzi.... u mnie zeszło w 3 dni około 3-4 cm... to baaaardzo dużo wody, ale pociesza mnie fakt że mój sąsiad w stawie niema wcale wody a kolega do swojego może dojść do połowy i ma suche buty... u mnie jakoś się trzyma, nie ma suchego miejsca... :yahoo:
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-08-25, 16:33   

Wyparowało może, nie wiem jak u Ciebie ale u mnie od tygodnia są upały. Karp Ci się nie wytrze w stawie, nie licz na to.
 
 
mateusz1990 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 216
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2009-08-25, 17:47   

Karp Ci się nie wytrze w stawie, nie licz na to.[/quot/]

nieprawda może się wytrzeć jak będzie miał masę 3-4kg znam przypadki co gościowi z mojej wioski się w oczku karpie wytarły oczko miał 100m3 wody i jeszcze jedno jak koi da rade to karp też
_________________
EURO KOI
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-08-25, 17:53   

Jeden przypadek o niczym nie świadczy.
 
 
mateusz1990 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 216
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2009-08-25, 18:03   

sam aktualnie wycieram karpie w stawach o głębokości 50-70cm jak się woda nagrzeje to karp się wytrze stawy maja wymiar dł.7 szer.5 każdego roku dochodzi do tarła karpia u mnie i nie stosuje żadnych hormonów
_________________
EURO KOI
 
 
 
Adamas1 
Początkujący


Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 47
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-08-25, 18:13   

ale w tym roku jak rozmawiałem z chodowcami to cienko... mówili że w tym roku albo karpie sprowadzają albo wogóle nie sprzedają :ziew: no trudno... karpie napewno się przy dobrych warunkach wytrą... tyle że bardzo często zjadają ikrę, ale wiadomo że wszystkiego nie sąw stanie... będe kiedyś miał WŁASNY dom to wykopie sobie więęęęękkkkszyyyy stawik :brawo: ... narazie mi bajorko starcza... napewno jest 100x lepsze niż rzeka czy te tutejsze jeziora... :oops: karmić je karmie tak jak pisałem, teraz śrutem, kasze parze.... czasem garstke przenicy dodam... i rosną... to jest najważniejsze... pozdrawiam! :piwko:

[ Dodano: 2009-08-25, 19:20 ]
szczerze nie spodziewałem się takiej liczby odpowiedzi :piwko:
 
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-09-01, 20:40   

Jak karp dostanie odpowiednią temp. to się wytrze. Jak woda będzie za zimna to nie można się spodziewać cudów.

A jak się wyciera karpia w części z gospodarstw?? Ogrzewa się wodę w ogrzewalnikach, daje się na tarliska i heja!!

Pozdrawiam

Salmo
 
 
cross2900 
Nowy


Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 2
Skąd: wlkp
Wysłany: 2009-10-04, 11:36   

Podłącze sie pod temat
Mam staw o wymiarach 45 x 20m i głb. 3m
i chce wpuścić tam ryby takie jak
Karp
Amur
Lin troche już ich tam jest
Tołpyga

Ile szt poszczególnych gatónków ryb moge wpuścić do tego stawu
dodam że staw jest troszke zarośnięty trzcinną !
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-10-04, 12:16   

A jak duże te ryby mają być?? Do jakich masz dostęp?? Chcesz by oczko było tylko stawem z rybami czy ma spełniać czasami rolę łowiska?? Wpuszczasz je by pozbyć się trochę roślinności bo sądząc po gatunkach tak sądze.

Pozdrawiam

Salmo
 
 
mateusz1990 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 216
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2009-10-04, 19:57   

ja bym wpuścił ok 100 karpi 30 amurów 20 tołpyg i może
_________________
EURO KOI
 
 
 
cross2900 
Nowy


Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 2
Skąd: wlkp
Wysłany: 2009-10-04, 20:40   

Staw ma pełnić rolę hodowli i łowiska ale ma też ładnie wyglądać
Czy warto wpuścić kilka amurów na zimę aby oczyściły troche teren ?
ryby karpie to kroczek i inne też małe
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-10-04, 22:57   

mateusz1990 napisał/a:
ja bym wpuścił ok 100 karpi 30 amurów 20 tołpyg i może


Możesz tyle wpuścić ile napisał mateusz. Dla mnie jednak jest ważne by spojrzeć na wodę, wtedy wiem ile można wpuścić bo dla takich celów jak Ty potrzebujesz wpuszcza się na wyczucie.

Amur czy karp nic w zimę nie zdziałają. Po pierwsze w tak niskich temp. te ryby nie żerują, poczytaj o biologii tych dwóch gatunków to dowiesz się co nie co. Po drugie zimą nie miały by co jeść bo zielone części roślin obumierają (chodzi tutaj o amura).

Pozdrawiam

Salmo
 
 
dawid1995 
Początkujący


Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 26
Skąd: Strzelce Kraj
Wysłany: 2010-03-31, 16:18   

mój kolega ma staw mniej wiecej 100x20 i 2 m głębiokości ile można wpuścić ryby i jakiej? Bo on się nastawił na karpia i lina proszę o poradę
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny