wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Który wariant wybrać???
Autor Wiadomość
darek653 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 121
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-06-26, 21:39   Rozbudowa cd.

Pomimo deszczu i burz prace jak widać posuwają się naprzód.Jeden problem to zbierająca sie cały czas woda w rozbudowywanej części oczka.Dziś połączyłem już dwie części wykopu i powstało jedno oczko o wymiarach 2,5 x 4 x 1,2.Musiałem zerwać starą folie,została tylko geowłóknina i kawałki pod kaskada.Po nową folie jadę jutro rano.Mam już odłożoną w centrum ogrodniczym.Miło zaskoczyła mnie cena.Tylko 6,5zł za metr2.Folie zamówiłem grubości 0,5mm-czarną.Jeszcze zostaje mi kupno włókniny mineralnej.Dzisiaj kupiłem torf wysoki o PH około 3.5-włóknisty.Sprzedawany był w workach po 80litrów.Doradzcie mi ile tego torfu użyć.Filtr robię z 30litrowej beczki,pompę już mam.Na jutro w naszym regionie zapowiadają do 30stopni ciepła.Więc jak się pospieszę to rozłożę folie.Dorzucam kilka fotek zrobionych dziś po skończonej pracy.Towarzyszy mi cały czas mój wierny przyjaciel Maxio-pięcioletni foksterierek.Troszkę mi przeszkadza bo chce żeby cały czas rzucać mu patyczka.Jak tego nie robię przerazliwie szczeka.Pozdrowienia na weekend.Zazdroszcze Wam że już macie swoje kochane oczka a przede mną jeszcze tyle pracy.....Darek.
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2009-06-26, 21:52   

ile torfu ? 0 !!
torf zadziała gdy będziesz miał miękką wodą czyli albo ją przegotujesz albo deszczówka...
szkoda brudzić wodę i wydawać kasę...
i to nie tylko moja opinia, zapytaj adminów...

zainwestuj w rośliny i lampę UV jak chcesz mieć czystą wodę, jak tylko mam problem z brudną wodą/glonami włączam lampę i po 2-3 dniach cieszy mnie widok dna
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-06-26, 22:14   

Pogratulować samozaparcia! Grzebać w tych warunkach to trzeba mieć niesamowite pragnienie oczka ;) Przy rozkładaniu folii większe znaczenie ma to czy świeci słońce (wtedy nawet przy niskich temperaturach folia nagrzewa się i mięknie) niż temperatura zewnętrzna. Ty jednak masz cienką folię więc poradzisz sobie bez problemu. Pamiętaj, że przy wkładaniu folii do wody będzie ona szybko sztywnieć i wtedy dość trudno zapanować nad ułożeniem fałd.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
darek653 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 121
Skąd: Skierniewice
  Wysłany: 2009-06-26, 22:21   

Torf jest tani jak barszcz-80litrów kosztuje 12 zl.Czytałem na forum że dobrze jest dodać torf do filtra.
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2009-06-26, 22:33   

bawiłem się w torf i nie tylko ja, szkoda wody, wiem, że jest tani ale worek to zawsze 4-5 piwek :)
po 2-3 tygodniach zaczyna gnić, zainwestuj w UV - jak ręką odjął,
teraz gdy mój nowy filtr dojrzewa i woda się zrobiła niefajna włączyłem lampę, a za nią zbiornik po filtrze z 2 matami kokosowymi. 2 dni czekałem na czystą wodę...
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
darek653 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 121
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-07-03, 22:36   Nareszcie koniec kopania-ufffff

Dalszy ciąg mojej walki z pogodą i deszczem.

Nawet moj piesek Maksio ukrył się w szopie bo lało jak cholera.Była piękna pogoda 30stopni,jeden żar.Rozłożyłem folie na trawie i po jakimś czasie zacząłem układać ją w oczku.W ciagu paru minut lunęło.Zrobiłem fotke jak moja rozgrzana folia zalała sie wodą.Ale do rzeczy,od paru dni jest przepiękna aura więc tyram po kilka godzin dziennie.Po pracy jem tylko obiad,zabieram pieska i na działkę.Oto moje oczko-oczywiście jeszcze nie wykończone ale już nabiera wygładu.
.
Pozdrawiam wszystkich.Darek
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2009-07-04, 00:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-07-04, 11:11   

ładnie to zaczyna wyglądać :brawo: tylko nie daj ciała przy profilowaniu brzegu bo będzie widać folię.Brzeg tak wyprofiluj aby kamienie były przynajmniej w 1/3 w wodzie
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
darek653 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 121
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-07-11, 22:12   Testowanie filtra beczkowego

Dzisiaj od samego rana zacząłem składać swój filtr beczkowy.Powierciłem otwory wiertłem koronkowym 40mm i założyłem złączki.Nie mam jeszcze rusztu i zaworu spustowego,ale chęć przeprowadzenia testu szczelności była silniejsza ode mnie.Podłączyłem prowizorycznie dopływ wody i odpływ.No i chciałem wypróbować swój nowy nabytek pompe AQUAELA 3500.Jestem mile zaskoczony zakupem,pompa pobiera tylko 40Wat i podnosi wodę na 2,80m.Przepływ to ponad 3000 L/godz.Poprzednia moja pompa (tani wyrób chiński) przy tych samych parametrach przepływu wody pobierała aż 85Wat.Pompa ma chodzić non stop,więc rachunek za prąd będzie dwa razy mniejszy.Test szczelności wypad w połowie pozytywnie,na dopływie musiałem założyć dodatkową uszczelke.Teraz wszystko jest OK.Nie mam jeszcze wkładów do filtra.Zakupiłem tylko peszel na keramzyt czekam do poniedziełku.Kupię jeszcze mate kokosową zamiast gąbki.Na forum ktoś tak polecał,nie wiem czy dobrze ale spróbuje.Czeka mnie jeszcze przebudowa kaskady ale to już inny temat.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-07-11, 22:52   

Nie dawaj żadnego sitka bo jak się przypcha to woda przeleje się górą przez filtr :? Zasilanie niepotrzebnie dawałeś takiej średnicy jak odpływ , spokojnie wystarczyło dać 25mm i nie wiem czy odpływ nie dałeś za blisko górnej krawędzi beczki :???:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
darek653 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 121
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-07-12, 01:02   

Zasilenie mogę dac mniejsze,to proste-dam redukcje.Ale z tym poziomem to nie rozumiem,dlaczego za blisko?Do krawędzi beczki jest około 20cm
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2009-07-12, 10:08   

dokładnie, odpuść sitko - przelew gwarantowany, mi raz w odpływ wody wpadła skałka złoża biologicznego i wody wokół filtra było sporo, za to w oczku mało;
jak woda nie będzie odbierana na czas to można zrobić 2 odpływy i poza beczką połączyć je trójnikiem z grubszą rurą - pomaga to również w sytuacjach awaryjnych takich jak ja miałem;
ja pierwszy mój filtr robiłem z identycznej beczki i prędko odpuściłem lepiej nadał się zbiornik na śmieci, odpływ też zrobiłem za wysoko ( na tej krzywiźnie) i rura odpływowa szła lekko w górę co generowało przelewanie się wody, masakra
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-07-12, 10:15   

darek653 napisał/a:
Do krawędzi beczki jest około 20cm
20 cm to może i nie mało ale zauważ że dałeś kolanko do środka i wylot w środku beczki skierowany jest do góry :? Ja bym to zamienił kolanko dał na zewnątrz ( skierowane do dołu ) a prosty króciec do środka i najlepiej zakończony trójnikiem ( na płasko ) zabezpiecza przed ewentualnym przypchaniem jednego wylotu
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
darek653 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 121
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-07-12, 13:19   

Masz rację,zrobię tak jak piszesz.Kolanko dam na zewnatrz.Dzieki za porade
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny