wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Błotniarka- ktoś już próbował?
Autor Wiadomość
diona-15 
Uczestnik


Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 71
Skąd: Trójmiasto
  Wysłany: 2009-06-20, 21:41   Błotniarka- ktoś już próbował?

Dowiedziałam się że podobno Błotniarka jest niezbędna do utrzymania równowagi biologicznej w oczku,stawie,niszczą glony,nie niszcząc roślin.
Ma ciekawą zdolność "chodzenia" po powierzchni wody od spodu.
I pytanie brzmi czy ktoś z was forumowicze miał styczność z tym stworzeniem ?
I jakie były wyniki działalności tego stworzenia w waszym oczku?
_________________
^-^
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2009-06-20, 21:57   

diona-15 napisał/a:
Dowiedziałam się że podobno Błotniarka jest niezbędna do utrzymania równowagi biologicznej w oczku

Nie koniecznie jest nie zbędna ,ale jest pomocna w utrzymaniu tej że równowagi

diona-15 napisał/a:
,niszczą glony

Zjadają :)

diona-15 napisał/a:
Ma ciekawą zdolność "chodzenia" po powierzchni wody od spodu.


Tak oddychają

diona-15 napisał/a:
I jakie były wyniki działalności tego stworzenia w waszym oczku?

Bardzo dobre :P
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-06-20, 23:22   

Czytaj więcej głupot na alegro to na pewno mądrzejsza będziesz. :hehe:

błotniarki w zbiornikach bez ryb strasznie się rozmnażają - mam ich tysiące i niestety niszczą rośliny, a nie mam na nie sposobu chyba ze jakiś klient na miejscu się skusi i trochę powybiera sobie

jak ktoś chce to przyjeżdżajcie - wszystkie do oddania
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2009-06-20, 23:55   

U mnie w oczku mam ich plagę. Cała powierzchnia wieczorem jest nimi oblepiona, ale one same mi nie przeszkadzają, jednaj ich jaja już tak - są w stanie wiosną oblepić dokładnie każdy liść, a nawet siebie nawzajem :???:

Może skubną trochę glonów, ale wiele nie pomogą...
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-21, 20:34   

Mam trochę tych ślimaków.
W pierwszej kolejności żywią się glonami, martwymi zwierzętami i szczątkami roślin. Nie zjada zdrowych, żywych, jak ma do dyspozycji to o czym napisałem.

Ale mam ryby, to ich populacja nie jest potężna. Pewnie inaczej przedstawia się sytuacja, wspomniał o tym AurorA, gdy nie ma ryb w zbiorniku, to ślimaki rozmnażają się bardzo mocno, przez co nie ma martwych roślin, a coś jeść muszą, to niszczą zdrowe. Jak są w odpowiedniej ilości to nie są groźne, a wręcz pomocne.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-06-21, 23:28   

Dokładnie tak jest , wystarczy 2-3 rybki i populacja błotniarek spada drastycznie i wtedy są one ciekawym uzupełnieniem fauny w oczku wodnym i tzw. służbą sanitarną, ale glonów to one nie zniszczą - nawet w tych zbiornikach gdzie mam tysiące błotniarek można znaleźć glony.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Mariusz 
Przyjaciel forum



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 1463
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2009-06-22, 06:26   

AurorA napisał/a:
błotniarki w zbiornikach bez ryb strasznie się rozmnażają - mam ich tysiące i niestety niszczą rośliny,

U mnie jest tak w zbiornikach w których mnożę lilie ,nie trzymam tam ryb(nawet się nie da),a zniszczenia roślin były widoczne,dopóki nie zacząłem im wrzucać liści z kapusty i sałaty.Rano liść oblepiony na czrno,wyrzucałem razem z błotniarkami.Obecnie są w miejszych ilościach,bezpiecznych,o czym pisali koledzy.
koczisss napisał/a:
Jak są w odpowiedniej ilości to nie są groźne, a wręcz pomocne.
AurorA napisał/a:
tzw. służbą sanitarną,

I to jest sens.
_________________
Pozdrawiam Mariusz
Odmiany lilii wodnych
 
 
 
krzysm 
Bywalec



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 101
Skąd: Falenty Duże
Wysłany: 2009-06-22, 08:01   

koczisss napisał/a:
W pierwszej kolejności żywią się glonami, martwymi zwierzętami i szczątkami roślin. Nie zjada zdrowych, żywych, jak ma do dyspozycji to o czym napisałem.

Ja mam niedobre doświadczenia z błotniarkami. W ub roku zamówiłem rośliny wodne pocztą. Dwie doby po włożeniu ich do oczka nie zostało po nich śladu.
W tym roku zjadły mi już kilka strzałek wodnych. Na hiacynty czy pistie nie mam szans bo jak tylko włożę je do wody to nikną w brzuchach błotniarek. Nie jeden raz już próbowałem :-(
Obecnie walczę o dwie strzałki wodne (częściowo już nadżarte). Zbieram z nich błotniarki dwa razy dziennie i jakoś egzystują. Doniczka z inną strzałką (pokaźną, przywieziona ze sklepu ogrodniczego) stoi pusta. Roślina została zeżarta do gołej ziemi.
Limnobium mogę uprawiać tylko w strumyku bo tam jeszcze błotniarki (pod prąd) nie dotarły.
_________________
Pozdrowienia
--KM
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-22, 18:53   

krzysm napisał/a:
koczisss napisał/a:
W pierwszej kolejności żywią się glonami, martwymi zwierzętami i szczątkami roślin. Nie zjada zdrowych, żywych, jak ma do dyspozycji to o czym napisałem.

Ja mam niedobre doświadczenia z błotniarkami. W ub roku zamówiłem rośliny wodne pocztą. Dwie doby po włożeniu ich do oczka nie zostało po nich śladu.
W tym roku zjadły mi już kilka strzałek wodnych. Na hiacynty czy pistie nie mam szans bo jak tylko włożę je do wody to nikną w brzuchach błotniarek. Nie jeden raz już próbowałem :-(
Obecnie walczę o dwie strzałki wodne (częściowo już nadżarte). Zbieram z nich błotniarki dwa razy dziennie i jakoś egzystują. Doniczka z inną strzałką (pokaźną, przywieziona ze sklepu ogrodniczego) stoi pusta. Roślina została zeżarta do gołej ziemi.
Limnobium mogę uprawiać tylko w strumyku bo tam jeszcze błotniarki (pod prąd) nie dotarły.


Dziwne jest to co piszesz. Kiedyś miałem błotniarki w akwarium i obserwowałem je dość dokładnie. Nie widziałem żeby jadły zdrowe rośliny, a w akwarium nie miały zbytnio dużo pokarmu. Może to nie błotniarki u Ciebie rozrabiają?
 
 
szopen 
Hobbysta



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 401
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-06-22, 21:16   

Może któryś posiadacz błotniarek, wstawił by tu zdjęcie jakiegoś liścia oblepionego rzeczonymi błotniarkami, tak dla nauki i przestrogi dla innych :???:
_________________
ANTERMOSZOP
 
 
krzysm 
Bywalec



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 101
Skąd: Falenty Duże
Wysłany: 2009-06-23, 08:03   

koczisss napisał/a:
Kiedyś miałem błotniarki w akwarium i obserwowałem je dość dokładnie. Nie widziałem żeby jadły zdrowe rośliny

No i to jest właśnie moja hipoteza. Rośliny po przysłaniu pocztą nie są idealnie zdrowe. Ani po przyniesieniu ze sklepu.
A te żarłoki zanim roślina się zadomowi to ją już zżerają.

Kaczeńce czy niezapominajki mają trochę zwiędłych liści i one smakują błotniarkom bardziej. A inne w międzyczasie rosną i rośliny wychodzą na swoje. Ale dopóki liść rośnie pod wodą to nawet kosaciec ani tatarak nie jest bezpieczny. Te liście które np z powodu deszczu położą się na powierzchni wody - już są ogryzane.

U mnie bezpieczne są tylko takie rośliny które mają stosunkowo szybki wzrost.
_________________
Pozdrowienia
--KM
 
 
krzysm 
Bywalec



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 101
Skąd: Falenty Duże
Wysłany: 2009-06-23, 08:05   

szopen napisał/a:
Może któryś posiadacz błotniarek, wstawił by tu zdjęcie jakiegoś liścia oblepionego rzeczonymi błotniarkami, tak dla nauki i przestrogi dla innych :???:


Ja mógłbym sfotografować doniczkę z idealnie gładką i pustą powierzchnia górną - z zapewnieniem, że tam rosła całkiem pokaźna strzałka wodna :(( Błotniarki poszły sobie gdzie indziej bo piasku nie jedzą.
_________________
Pozdrowienia
--KM
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-06-23, 13:20   

W oczku z rybami nie zauważyłem aby błotniarki robiły szkody.

krzysm napisał/a:
No i to jest właśnie moja hipoteza. Rośliny po przysłaniu pocztą nie są idealnie zdrowe. Ani po przyniesieniu ze sklepu.
A te żarłoki zanim roślina się zadomowi to ją już zżerają.


Większość roślin które sprzedaje przychodzi do mnie wysyłkowo , a jak sam widziałeś mają się dobrze. Błotniarka może niszczyć młode siewki z nasion (zauważyłem obżeranie strzałek i żabieńców) i zamierające liście innych roślin. smakują im tez żabiścieki i limnobium. Pozostałe gatunki chyba im nie smakują.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
M G 
Początkujący


Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd: Legnica
Wysłany: 2010-04-30, 01:03   

Witam :pa:
Czy ktoś miałby (większą ilość błotniarek na sprzedasz ??)
Mam w oczku 2 żółwie czerwonolice a one przepadają za ślimakami ;)
A do tego zjadają glony więc :)

[Legnica]
 
 
 
Stasiek 
Początkujący


Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 35
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-04-30, 15:40   Błotniarka stawowa.

Mam dużo błotniarek stawowych ale najlepiej jak zrobisz osobny temat bo to inna
kwestia.Albo na priv pisz.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny