wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Szymona - projekt
Autor Wiadomość
Szymon871 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 69
Skąd: wlkp
Wysłany: 2009-05-30, 21:14   Oczko Szymona - projekt

Witam prosiłbym Was drodzy forumowicze o pomoc przy projektowaniu mojego oczka.... Przeczytałem już troche postów, na Naszym wspaniałym forum. Wiem mniej więcej jak powinno sie budowac oczko... No tylko ze każde buduje sie inaczej :-D

U mnie jest już mały problem. Tak wygląda przestrzeń na której mam zamiar zrobic oczko:





Jak widac teren ładnie zarośnięty a to dlatego, iż miejsce tyo zostało zagospodarowane już w 1998 roku i od zawsze w planach było w tym miejscu oczko.


Otóz miałoby ono praktycznie wymiary 180 cm na 430 cm. Jak widac dosyc wąskie będzie te oko. I tu sie pojawia już mój problem... mógłby mi ktos doradzić, jak rozmieścić półki aby nie zwęzyć maxymalnie strefy głebokiej, która tez planuje (ryby + zimowanie)

Z góry dziekuję za odpowiedzi.
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-05-30, 21:22   

Przecież na całosci oczka nie musisz miec strefy bagiennej
Z jednej strony mozesz zrobis strefe bagienna a z drugieg zeby nie tracic głebi jak piszecz zrobic strefe głębsza.Masz duzy plus otoczenia bo nie bedziesz sie ,martwił o zbyt duze nasłonecznienie
 
 
 
Szymon871 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 69
Skąd: wlkp
Wysłany: 2009-05-31, 08:40   

tylko ze ja strefy bagiennej nie bee miec... beda brzegi pote strefa płytka głebsza płytka :-D toni wodnej i głębia... nie wiem jak rozmieścić strefy toni i płytką aby nie pomniejszyć rozmiarów głębi... Z której strony i gdzie robić półki o to mi chodzi... dodatkowo półki musiałyby być dość szerokie gdyż bedę tak sadził rosliny:

Usunąłem grafikę, naruszenie praw autorskich. Wypada zapytać o zgodę na umieszczenie jej na Forum. Umieszczamy tu jedynie prace swojego autorstwa, lub podlinkowane do źródła. Paweł Woynowski, Moderator

Wiem tylko tyle, ze bedzie kaskada, na drugim zdjęciu pomiędzy tujami a tym "kornikiem" :-D i pod kaskadą bedzie od razu głębia... i chcę ją dalej pociągnąc dlatego z półkami mam problem... :???:
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-05-31, 09:37   

To zrób głębie po stronie kaskady a po drugiej stronie strefe płyktą zrób cos na zasadzie schodów :oops:
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-05-31, 10:32   

Przejrzyj sobie galerię oczek, zobacz jak wygląda rozmieszczenie półek, itp. Może jakieś oczko Ci się spodoba i skopiujesz lub przerobisz projekt na własne potrzeby.
 
 
Szymon871 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 69
Skąd: wlkp
Wysłany: 2009-05-31, 11:09   

ok, skorzystam z galerii... a powiedzcie mi czy mogę posadzić kaczeńca w taki sposób jak na powyższym rysunku...?? przy brzegu zanurzonego w wodzie?
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-05-31, 11:54   

czy mogę posadzić kaczeńca w taki sposób jak na powyższym rysunku...?? przy brzegu zanurzonego w wodzie?[/quote]

Ja tak mam posadzonego i doskonale sie rozrasta
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-05-31, 12:01   

Szymon871 napisał/a:
powiedzcie mi czy mogę posadzić kaczeńca w taki sposób jak na powyższym rysunku...?? przy brzegu zanurzonego w wodzie?


Oczywiście że tak , tylko jeśli posadzisz tak jak na rysunku to pałki będą zasłaniały widok na oczko a jeśli jest to przeciwległa strona to pałki będą zasłaniały kaczence.
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Szymon871 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 69
Skąd: wlkp
Wysłany: 2009-05-31, 13:22   

no włąsnie musze tak rozplanować dorgi samuraju półki, żeby wszystko było okryte... nie moge miec za dużo roślin wysokich bo mam juz mega dobre tuje... pare fajnych iglaków... a także kwiaty wzdłuż chodnika... przez to może być fajny efekt, ale ciężko cokolwiek rozplanować...
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2009-05-31, 18:57   

Szymon po prostu zrezygnuj z pałek wodnych,bo masz już wysokie tuje
a zastosuj rośliny,które nie są takie wysokie a też dobrze filtrują wodę
jak np.irysy wodne ,mięte wodną,kaczeńce ,dużo można wymnieniac
sam zobacz w atlasie roślin wodnych. ;)

poz.Leszek
----------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-06-01, 01:03   

Ja bym dał dwie duuże strefy błotne po lewej i po prawej (około 100x 180) a cały środek dał głębiej- można by tam tez dać dwie półki np 80-cm i 120 cm.
Od strony kostki nic nie dajesz tylko od razu głębia i miejsce do karmienia ryb - od strony thuj można pomyśleć o jednej wąskiej półce (ze 30 cm szerokości) - w tedy rośliny dadzą fajne tło dla oczka.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-06-01, 21:13   

Bardzo fajnie AurorA, to wymyślił :good:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Szymon871 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 69
Skąd: wlkp
Wysłany: 2009-06-02, 10:11   

strefy błotne... ok... jedną bym zmniejszyła zby mozna bło do tafli wody podejść od boku... BTW. powiemi ktos jak wykonac taką strefe błotną... bo przyznam się że bladego pojęcia nie mam... :-(
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-03, 16:53   

Szymon871 napisał/a:
strefy błotne... ok... jedną bym zmniejszyła zby mozna bło do tafli wody podejść od boku... BTW

Ty jesteś Szymon czy Szymona ;) i jeszcze jedno co to znaczy "zby można bło ". Pisz proszę po Polsku, z Polskią czcionką (klawisz Alt, to nie gryzie, a jak ułatwia czytanie) i powoli, to nie chat, ani sms, to Forum dyskusyjne, tu masz czas na poprawę literówek. bo tu potrzeba szyfranta aby odczytał te teksty. ;) Proponuję Firefoxa, on sam zaznacza błędy i literówki, tak jak w Worldzie.
Cytat:
. powiemi ktos jak wykonac taką strefe błotną... bo przyznam się że bladego pojęcia nie mam... :-(

Podrzuć rysunek jak byś chciał widzieć swoje oczko. Jaki ma mieć kształt. Jak to się ma do stron świata, bo od tego uzależnione jest umiejscowienie strefy bagiennej. Rośliny wodne lubią wystawę południowo wschodnią, po prostu lubią słonce, z resztą, tak jak większość roślin wodnych.

Ja bym to widział z grubsza tak



Jeśli Ci to pasuje, to podaj mi te wymiary zaznaczone na fotkach, oraz powiedz mi w którym miejscu na fotkach jest północ. Pomiary od krawężnika chodniczka rób prostopadle do niego (tzn pod kątem prostym). Jak już będę miał te dane to coś pomyślimy. Możesz też podrzucić fotkę, z miejsca które zaznaczyłem na fotce. Jaka tam jest szerokość między tymi dwoma krzewami, po lewej i po prawej stronie trawniczka.

Mała zagadka, a propos Twojego sposobu pisania.
Prezydent wysłał polecenie komendantowi więzienia, o takiej treści. "Ułaskawić nie trzeba powiesić"
I jak myślisz, co zrobił komendant? :-D ;)
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Szymon871 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 69
Skąd: wlkp
Wysłany: 2009-06-03, 21:30   

ok... komendant pewnie powiesił :-D :-D

A co do tych zdjęc, wymiary podam jutro Ci wszystkie, tylko co oznacza F4, F3...?? :-D

Wiem tez ze południe jest tam gdzie chodnik, wschód po prawej na pierwszym zdjęciu... północ koło TUJI i zachód koło cisa (drugie foto).

I tu jest problem bo większość roślin miałbym na północy przy tujach żeby nie zasłaniać miejsca widokowego czyli chodnika. Zarośnięty miał być przeciwległy do chodnika brzeg.

Dodatkowo pomiędzy cisem a Tujami (fotka druga) miała byc właśnie strefa bagienna ale skoro tam jest północ, to sądzisz iż mogą rośliny tam niezbyt chętnie rosnąć?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny