wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rybki w stawie
Autor Wiadomość
Fishlover 
Nowy


Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 8
Skąd: Łódz
Wysłany: 2009-05-29, 13:17   Rybki w stawie

Witam,dysponuje oczkiem wodnym ,albo wręcz stawem o powierzchni ok.306 m2 che się zapytac jakie ryby moge tam trzymac.Glownie zalezy mi na karpiach pełnouskich,karasiach,okoniach,węgorzach(?),płociach,wzdręgach(2 rodzajie takie po 5 cm i tarlaki),linach i moze kilka szczupłych.W stawie będzie roslinnosc,dno jest piaszczystko-kamieniste,w stawie jest kilka głebokosci jest od 40 cm do 1 metra oraz od metra do metr osiemdziesiat.mam tam zamiar wpuscic kilka racicznic.Staw ma byc głownie w celach obserwacyjnych oraz wędkarskich.W jakich ilosciach wpuscic ryby? z góry dziękuje.
 
 
mateusz1990 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 216
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2009-05-29, 15:10   

ok 150 sztuk karpia z 50 linów Karp koi (euro koi) tarlaki takie po 50-60 cm ładnie by się prezentowały 5 sztuk karasie srebrzystego ok 15-20sztuk i z 20-sumów europejskich
_________________
EURO KOI
 
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-05-29, 15:27   

Jakie wyliczone :-D Wygląda jak staw mięsny a nie rekreacyjny.

Ja wpuściłbym karpiki, szczupaki, wzdręgi, okonie, liny, płocie od biedy jakieś pstrągi tęczowe. Ilościowo sam dobierz, każdy to robi na wyczucie.

Pozdrawiam

Salmo
 
 
Fishlover 
Nowy


Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 8
Skąd: Łódz
Wysłany: 2009-05-29, 16:37   

Ze niby czemu jak staw mięsny?to ,że lubie łowic rybki nie znaczy ,ze lubie je zabijac!..a bym zapomniał chciałbym rówierz sieje tam hodowac
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-05-29, 16:54   

Chodziło mi o wypowiedź mateusza a nie Twoją ;)

Sieje sobie odpuść, nie potrzymasz ich, węgorze od biedy możesz mieć.

Ogólnie ryby o większych wymaganiach co do tlenu i stanu środowiska typu Koregonidy (sieja, sielawa) czy łososiowate (troć, pstrąg, palia, łosoś, lipień) wymagają już większego dostosowania co do środowiska wodnego i na dłuższą metę w zwykłym stawie jak Twój nie mogą być trzymane, jedno podwyższenie temp. za wysoko i cała obsada może się przekręcić, to samo tyczy się popularniejszych ryb naszych wód - płoć, szczupak, okoń, sandacz. Występuje coś takiego jak letnia przyducha, to jest zabójcze dla ryb karpiowatych a co dopiero dla łososiowatych czy Koregonidów.

Pozdrawiam

Salmo
 
 
Fishlover 
Nowy


Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 8
Skąd: Łódz
Wysłany: 2009-05-29, 17:09   

wiem ale specialnie kupuje rosliny natleniające i specialne pompy pozatym koło stawu bedzie cos w rodzaju strumyka wpadającego do stawu,pociągnołem cos w rodzaju rury od zbiorników na deszczówke do stawu a w tym strumyku(kilkanascie metrów dlugi poł metra szeroki moge trzymac szczeble?
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-05-29, 17:24   

Poczytaj o warunkach środowiskowych ryb które chcesz trzymać i spróbuj dostosować się technicznie do ich potrzeb, może jakoś to wyjdzie.

Chronione ryby chcesz trzymać w prywatnym strumieniu?? Skąd będziesz brał wszystkie ryby??

Pozdrawiam

Salmo
 
 
Fishlover 
Nowy


Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 8
Skąd: Łódz
Wysłany: 2009-05-29, 20:35   

mam zamiar kupic od Pana z tej aukcji :dupa: hmm moze zamait strzebli kielbia tego który nie jest pod ochrona.?

Nie wklejamy linków z alledrogo :wrr:
Ostatnio zmieniony przez samuraj 2009-05-29, 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-05-29, 20:45   

Link nie działa ;)

Kiełbie możesz trzymać, to fajne rybki :) Pod ochroną jest Kiełb Keslera i białopłetwy, zwykły Gobio gobio nie jest objęty ochroną. W celu rozróżnienia zasięgnij literatury. W okolicach Łodzi nie ma raczej strumieni z populacją Kiełbia Keslera ale dla pewności lepiej wiedzieć :good:

Pozdrawiam

Salmo
 
 
Fishlover 
Nowy


Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 8
Skąd: Łódz
Wysłany: 2009-05-29, 21:44   

zresztą fajnie będzi jak ten kiełb będzie sobie pływał w strumyku mysle ,ze na koncu tego strumyka dac siatke ,by mi kiełbie nie uciekły do mojego stawu?!
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-05-29, 21:57   

Nie ograniczaj rybom tego, niech sobie wpływają i wypływają kiedy chcą, nie zawsze się będą "dobrze czuły" w strumieniu (duży ruch nad wodą, drapieżniki). To się tyczy innych ryb, też będą tam wpływać a może i się wycierać ;)

Pozdrawiam

Salmo
 
 
Fishlover 
Nowy


Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 8
Skąd: Łódz
Wysłany: 2009-05-29, 22:09   

aha no moze masz i racjie wstępnie chciałem tam wpuscic pstrągi ,ale mi to odradzono więc wpuszcze kiełbie no i zrobie to tak ,ze kazda ryba będzie mogła tam wpłynąc i wyplynąc...
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-05-29, 22:14   

Nie pchaj się w pstrągi, nie ma sensu a do strumienia tym bardziej zły pomysł.

Wpuśc do stawu też ukleje, dobry pokarm dla drapieżników i ciekawe ryby wg mnie.

Jaki ostatecznie skład gatunkowy wybrałeś??

Pozdrawiam

Salmo
 
 
Fishlover 
Nowy


Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 8
Skąd: Łódz
Wysłany: 2009-05-30, 19:35   

Ostatecznie zdecydowałem się na lina,karpia,karasia,wzdręge,okonia,ukleje i kiełbia do strumyka.
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-05-30, 19:39   

Zero drapieżnika??

A o jakim karasiu myślisz?? Jeżeli o japończyku to będzie się to dziadostwo mnożyć na potęge. Z drugiej strony będzie miał fajnego żywca :good:

Pozdrawiam

Salmo
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny