wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-06-05, 00:54
glina i piasek na dnie oczka
Autor Wiadomość
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2009-05-28, 10:33   

Napisz ja długo masz w oczku pstrągi,bo Paweł wie co pisze,bo pstrągi
mają duże wymagania i możesz miec trudności. ;)

poz.Leszek
---------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-05-28, 10:36   

leszek50-57 napisał/a:
Napisz ja długo masz w oczku pstrągi,bo Paweł wie co pisze,bo pstrągi
mają duże wymagania i możesz miec trudności. ;)

poz.Leszek
---------------

Od wrzesnia ubiegłego roku
 
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-05-28, 14:48   

tak wyglądało prawie rok temu teraz jest troszke gorszy widok przez tą gline która mi sie zachciało

http://picasaweb.google.p...367336279930994
 
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2009-05-28, 21:24   

sebastianrost oczko jest bardzo fajne,ale roślin jest mało,brakuje lili i żarłocznych
roślin,które czyszczą oczko;możesz zrobic filtr korz-glebowy,bo masz miejsce
po prostu musisz trochę pokombinowac z roślinami. ;)
poz.Leszek
-------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-05-29, 13:18   

leszek50-57 napisał/a:
sebastianrost oczko jest bardzo fajne,ale roślin jest mało,brakuje lili i żarłocznych
roślin,które czyszczą oczko;możesz zrobic filtr korz-glebowy,bo masz miejsce
po prostu musisz trochę pokombinowac z roślinami. ;)
poz.Leszek
-------------


To sa fotki zaraz po nalaniu wody teraz wyglada lepiej duzo duzo wiecej roslin podastawa dzieki forum jak tylko zaświeci słoneczko wkleje nowe fotki
 
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-06-01, 08:12   

Pawel Woynowski napisał/a:
A ja zadam tylko jedno pytanie. Jak będziecie odmulali te oczka po kilku latach, wyłożone kamieniami i z wysypanym na dno piaskiem. Po trzech latach eksploatacji mam średnio ok 5 - 10 cm cm osadów na dnie. Na gołej folii nie ma z tym problemu, ciągnę szczotką od odmulacza po dnie i osad bez problemów znika, a tak są z tym problemy, po pierwsze przeszkadzają w tym kamienie, a po drugie odmulacz ciągnie piasek z kamykami.



Paweł mam pytanko ponieważ mam duze oczko i zastanawiam sie jak mam wywalic ten nieszczesny piasek z mojego oczka zeby nie uszkodzic folii(dodam iz pisaek mam tylko na pierwszej półce dalej jest goła folia
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-01, 11:50   

Proponował bym wypompować wodę do tej pierwszej półki tak aby ją odsłonić. Następnie bawisz się w podchody z żoną, jeśli oczywiście posiadasz taką na stanie lub mamą, w celu gwizdnięcia jej plastikowej szufelki do zmiatania śmieci w mieszkaniu. Tą szufelką zbierasz piasek do postawionego wiadra. Po skończonej pracy myjesz dokładnie szufelkę, i odstawiasz po cichu, tam skąd ją wziąłeś, tak aby się żona lub mama nie zorientowała, w przeciwnym wypadku, nie dość że jesteś zmachany wybieraniem piasku, to jeszcze będziesz musiał przeżyć "dyskusję" z jedną z pań, w temacie niszczenia szufelki, znam to z autopsji ;)

Szufelka jest o tyle dobra, że ma zabudowane boki i tył i piasek się nie wylewa w momencie przenoszenia do wiadra. Te lepsze szufelki mają w miarę sztywny gumowy rant i nie zawadzisz nim o folię.
Przeżywam takie podchody, raz na 5 lat kiedy generalnie czyszczę oczko, i wtedy szufelka zdaje egzamin przy odmulaniu dna i półek oczka.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-06-01, 13:42   

Pawel Woynowski napisał/a:
Proponował bym wypompować wodę do tej pierwszej półki tak aby ją odsłonić. Następnie bawisz się w podchody z żoną, jeśli oczywiście posiadasz taką na stanie lub mamą, w celu gwizdnięcia jej plastikowej szufelki do zmiatania śmieci w mieszkaniu. Tą szufelką zbierasz piasek do postawionego wiadra. Po skończonej pracy myjesz dokładnie szufelkę, i odstawiasz po cichu, tam skąd ją wziąłeś, tak aby się żona lub mama nie zorientowała, w przeciwnym wypadku, nie dość że jesteś zmachany wybieraniem piasku, to jeszcze będziesz musiał przeżyć "dyskusję" z jedną z pań, w temacie niszczenia szufelki, znam to z autopsji ;)

Szufelka jest o tyle dobra, że ma zabudowane boki i tył i piasek się nie wylewa w momencie przenoszenia do wiadra. Te lepsze szufelki mają w miarę sztywny gumowy rant i nie zawadzisz nim o folię.
Przeżywam takie podchody, raz na 5 lat kiedy generalnie czyszczę oczko, i wtedy szufelka zdaje egzamin przy odmulaniu dna i półek oczka.



A moge zrobic tak ponieważ moje oczko składa sie z 2 czesci małego i dużego,zdjecia dam za jakies 3godz czy moge przełożyc wszystkie rybki do tego małego,chwycic weza i strumieniem wody zepchnac cały piasek do strefy głebokiej poczym wziąc pompe do brudnej w wszystko wypompowac
 
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-06-01, 15:03   

Pawel Woynowski napisał/a:
Tą szufelką zbierasz piasek do postawionego wiadra. Po skończonej pracy myjesz dokładnie szufelkę, i odstawiasz po cichu, tam skąd ją wziąłeś, tak aby się żona l

Szufelka jest o tyle dobra, że ma zabudowane boki i tył i piasek się nie wylewa w momencie przenoszenia do wiadra. Te lepsze szufelki mają w miarę sztywny gumowy rant i nie zawadzisz nim o folię.
Przeżywam takie podchody, raz na 5 lat kiedy generalnie czyszczę oczko, i wtedy szufelka zdaje egzamin przy odmulaniu dna i półek oczka.




Z ta szufelka to musze uważać bo jak cos by sie z nia stało odpukac to od 9mc moja żona czai sie na moje PSTRĄGI Z WARZYWAMI a troszke mi ich szkoda
Ostatnio zmieniony przez Pawel Woynowski 2009-06-02, 02:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-06-01, 15:53   

Widok z dachu mojego domu na oczko
http://www.fotosik.pl/pok...c07d706a8b.html


http://www.fotosik.pl/pok...d1beec2e0a.html

Mam takiego plana zeby z duzego wyłowic ryby do małego poczym wyczyscic jak w poscie wyżej.Czy moge tak zrobić czy lepiej tą szufelka
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-03, 02:14   

sebastianrost napisał/a:
Mam takiego plana zeby z duzego wyłowic ryby do małego poczym wyczyscic jak w poscie wyżej.Czy moge tak zrobić czy lepiej tą szufelka


Jednak lepiej szufelką, pompa nie wyciągnie Ci tego piasku. Musiał być mieć specjalistyczny odmulać do oczek, np Pondovac 3., on ciągnie jak smok z dna zanieczyszczenia do 10 mm.Poza tym nie ruszał bym tych osadów, zmącą wodę, zniszczysz kolonie bakterii nitryfikacyjnych na osadach, i oczko będzie czekało dłużej na równowagę biologiczną.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-06-04, 20:17   

Pawel Woynowski napisał/a:
sebastianrost napisał/a:
Mam takiego plana zeby z duzego wyłowic ryby do małego poczym wyczyscic jak w poscie wyżej.Czy moge tak zrobić czy lepiej tą szufelka


Jednak lepiej szufelką, pompa nie wyciągnie Ci tego piasku. Musiał być mieć specjalistyczny odmulać do oczek, np Pondovac 3., on ciągnie jak smok z dna zanieczyszczenia do 10 mm.Poza tym nie ruszał bym tych osadów, zmącą wodę, zniszczysz kolonie bakterii nitryfikacyjnych na osadach, i oczko będzie czekało dłużej na równowagę biologiczną.


Musze sie pochwalic 2 dni ciezkiej pracy ale sie opłacało oczko jest juz czyste bez piasku i tym podobnych dam fotki jak woda troszke pobedzie w oczku co by nie było ze świeżo nalana dzieki Paweł za pomoc
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-05, 21:59   

Znaczy się, że szufelka zdała ponownie egzamin? :)
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-06-06, 08:49   

Pawel Woynowski napisał/a:
Znaczy się, że szufelka zdała ponownie egzamin? :)
:pa:


Tak wiekszosc szufelka i troche z strefy głebokiej pompa bałem sie uszkodzic folii dzieki za pomoc wreszcie widze moje ryby i roslinki pod woda masz u mnie :piwko: :soczek:
 
 
 
A#O 
Bywalec



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 131
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-16, 20:34   

A ja muszę powiedzieć, że mam na dnie i piasek i glinę i kamienie i bardzo sobie chwalę. Woda czyściutka i rośliny mają gdzie rosnąć. O odmulaniu nie myślę, bo nie mam żadnego mułu. Widzę na dnie wyraźnie każdy najmniejszy kamyczek i ziarenko piasku. Gdyby tam była folia, byłoby wstrętnie i sztucznie.
_________________
Pozdrawiam, Adam
http://forum.oczkowodne.n...p?p=72987#72987
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny