wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kwaśny torf
Autor Wiadomość
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-04-15, 18:31   

Paweł napisał/a:
Jacku, a nie pomyślałeś, aby tam zamówić sobie kilka worków takiego o jaki Ci chodzi. Torf w workach nie traci nic na wartości i może sobie poleżeć.

Pytałem, ale nikt nie przyjmuje zamówień, bo mówią że to nie są wartościowe produkty i oni później mogą tego nie zwrócić, ani nie sprzedać... bla bla bla... musze szukać.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-04-15, 19:08   

JacekN8 napisał/a:
Pytałem, ale nikt nie przyjmuje zamówień, bo mówią że to nie są wartościowe produkty i oni później mogą tego nie zwrócić, ani nie sprzedać... bla bla bla... musze szukać.

Jacku a w jakiej miejscowości mieszkasz, podaj namiary na priva, może akurat będę tamtędy przejeżdżał to Ci podrzucę.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-04-15, 19:21   

Paweł napisał/a:
Jacku a w jakiej miejscowości mieszkasz, podaj namiary na priva, może akurat będę tamtędy przejeżdżał to Ci podrzucę.

Nie nie, dzięki wielki, znajdę ten torf :oops: . Wcześniej czy później go kupię, oczko funkcjonowało przez tamte lata bez torfu i było ok. Ale dziękuje za uprzejmość.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Piotr 
Początkujący


Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 26
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2006-04-21, 17:14   

Doradźcie co zrobić. Zaraz jak zeszedł lód z oczka włożyłem do wody dwa worki torfu. Jest on w wodzie około 3 tygodnie. Woda na początku jakby troszke zrobiła się przejrzystrza, ale później całkiem zielona. Takiego przyrostu glonów to ja nie miałem nawet w lecie. W między czasie rybki moje dostały pleśniawki. Padały młode zeszłoroczne. Upuściłem toszkę wody, intensywnie napowietrzałem i po zastosowaniu FMC ryby przestały zdychać. Ale woda dalej jest zielona. PH wody około 7. Jestem niecierpliwy, czy może jednak spróbować wymienić całą wodę i wyczyścić oczko? Pozdrawiam Piotr.
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-04-21, 18:24   

Czy napewno kupiłeś odpowiedni torf??? Może taki z dodatkami jak ja.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-04-21, 18:32   

ktory torf jest lepszy 5.5-6.5 czy torf kwasny(7) bo u mnie sa takie do wyboru??
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
Joanna 
Początkujący


Dołączyła: 30 Mar 2006
Posty: 49
Skąd: Chełm
Wysłany: 2006-04-21, 18:41   

Cytuję kawałek postu Pawła:
"Wierz mi, że jak do tej pory nie przejmowałem się tym czy torf jest zmielony czy włókinsty. Wystarcza mi że na opakowaniu stoi napisane że ma pH 3,5 - 4,5 i na niektórych stoi jeszcze że sphagnowy. Od ponad 9 lat stosowania nie miałem żednych skutków ubocznych poza likwidacja glonów.

Akurat teraz kupiłem torf firmy MADAS.

Cytuję z opakowania: Torf kwaśny Acit Peat, pH 3,5 - 4,5 (w H2O) Madas - Rekyva, PPHU Centrum dystrybucji 0-5-230 Kobyłka ul Wygonowa 6a tel/fax(022) 768 8845, tel/fax (022) 763 41 02.
Na odwrocie taki tekst w kilku językach: (PL, GB, D)"

Torf 5,5 - 6,5 czy 7 jest za mało kwaśny.
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-04-21, 20:37   

zik napisał/a:
ktory torf jest lepszy 5.5-6.5 czy torf kwasny(7) bo u mnie sa takie do wyboru??

Nie powiedziałbym że to jest kwaśny, a raczej twardy, musisz szukać 3,5-4,5.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pacyfic_77 
Początkujący



Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 31
Skąd: opolskie
Wysłany: 2006-04-21, 22:20   

Po zimie postanowiłem wyczyścić oczko :arrow: . Dzisiaj wypompowałem wode :arrow: .
Zdaję się na wasze doświadczenie w walce z glonami :brawo: :D . Torf już kupiłem :!: .
Jutro zalewam oczko woda :roll: . Po zimie zostało mi 3 większych i 7 mniejszych karasi :x

pozdrawiam Piotr :pa:
 
 
 
Paweł RAdom 
Nowy


Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 1
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-04-28, 14:27   

Witam wszystkich!
Zastosowałem u siebie w oczku torf kwaśny do filtra biologicznego. Wszystko jest dobrze woda jest czysta tylko po 10 dniach tworzy sie na powierzchni warstwa(obłok, mgiełka) o grubości ok 10 cm w kolorze zielonym. Co to jest a na glony nie wygląda . Czy ktoś wie jak to zwalczyć i dlaczego sie pojawia. Mimo że woda jest czysta. Dzięki
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-04-28, 15:10   

Paweł RAdom napisał/a:
Witam wszystkich!
Zastosowałem u siebie w oczku torf kwaśny do filtra biologicznego. Wszystko jest dobrze woda jest czysta tylko po 10 dniach tworzy sie na powierzchni warstwa(obłok, mgiełka) o grubości ok 10 cm w kolorze zielonym. Co to jest a na glony nie wygląda . Czy ktoś wie jak to zwalczyć i dlaczego sie pojawia. Mimo że woda jest czysta. Dzięki

W poprzednim sezonie miałem coś podobnego, ale znikło samo po 2 tygodniach. Nic nie robiłem, żadnych chemii, lamp uv, o torfie ani troche i znikło, ale nie wiem co to było i też podłączam się pod pytanie.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-04-29, 18:28   

Myślę,że wasze glony straciły przyczepność i poprostu pływały a po czasie spadają
na dno żeby tam śie rozłorzyć,potrzym należy je usunąć :roll:
 
 
makos 
Początkujący


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 28
Skąd: śląsk
Wysłany: 2006-04-29, 21:51   Biotorfin - preparat garbnikowy do oczek wodnych

Czy ma ktos doswiadczenia z tym preparatem ?
Czy moze on zawierac jakies substancje hamujace rozwoj roslin - nazwa 'bio' wskazuje raczej na naturalnosc tego preparatu.
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-04-29, 22:20   

kiedys go uzylem (to chyba to z nazwy) , preparacik na bazie torfu ktory ma hamowac rozwoj glonow, tak?... nic nie pomaga.
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
Romano
Początkujący


Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 18
Wysłany: 2006-04-30, 13:49   Torf

Dwa tygodnie temu zalałem oczko 4000l woda z kranu. Od 3 dni woda jest coraz bardziej zielona, więc włączałem lampę uv na 3 godz. dziennie ale nadal woda jest zielona. Filtr pracuje 24 h/na dobę, w srodku jest worek z keramzytem, i 2 gąbki. Mam pytanie odnośnie torfu. Czy w moim przypadku lepiej będzie wrzucić do wody 40l torfu w worku, czy wypełnić filtr torfem. Jeśli wypełnić filtr to czy wsypać na dno filtra , czy wsypać na gąbki? Czy po umieszczeniu torfu mam włączać lampe uv ? :???:
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny