wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kwaśny torf
Autor Wiadomość
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2011-06-27, 19:57   

motlawa napisał/a:
lem do oczka ok 30ltr tzw zupy brzozowej czyli wywaru z wygotowanych kolkow i witek z brzozy.to byl chyba patent gosika


chyba patent Ewuni naszej ( czyt.mojej) ;)
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
motlawa 
Uczestnik


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 64
Skąd: gdansk łęgowo
Wysłany: 2011-06-28, 13:39   

mozliwe ze patent z zupa brzozowa jest autorstwa Twojej Ewuni ale mi najbardziej utkwil z postu Gosi.obu Paniom nie mniej jednak b.dziekuje
_________________
marek
 
 
Unio 
Uczestnik



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 93
Skąd: nowa sol
Wysłany: 2011-06-28, 15:27   

wlasnie gotuje zupe z galazek,dzisiaj wleje wieczorem i zobaczymy czy jakies efekty beda czy nie , pozdrawiam
 
 
 
motlawa 
Uczestnik


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 64
Skąd: gdansk łęgowo
Wysłany: 2011-06-28, 15:53   

ja zrobilem w ten sposob ze do garnka 12ltr wlozylem dosc duzo tych galazek dl ok20-25cm zalalem woda i zagotowalem .woda w garnku zrobila sie brazowo-czerwona ale przezroczysta i po lekkim ostudzeniu wlalem do oczka(12m3)pozniej te galazki drugi raz zalalem i po przegotowaniu i kilkugodzinnym odstaniu ponownie wlalem do stawku .i tak samo trzeci raz tylko odstawilem garnek na cala noc aby "zupa"lepiej "naciagnela".efekt jest b.szybki z tym ze trzeba odlawiac te glony ktore tworza grudki.potem kilka razy powtarzalem operacje ale nie dlatego ze glony sie rozwijaly (co to to nie)tylko aby woda miala ten piekny przezroczysto bagienny kolor
_________________
marek
 
 
Unio 
Uczestnik



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 93
Skąd: nowa sol
Wysłany: 2011-06-30, 19:31   

2 dni z zupa z brzozy i zero efektu :( ,mam pytanie wszyscy pisza ze rosliny najlepsze na glony wiec niech kto mi wytlumaczy na czym to polega ?? ze roslina wygrywa z glonem ??
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2011-06-30, 20:57   

Unio napisał/a:
mam pytanie wszyscy pisza ze rosliny najlepsze na glony wiec niech kto mi wytlumaczy na czym to polega ?? ze roslina wygrywa z glonem ??


w wodzie rozpuszczona jest określona ilość składników odżywczych, które przy udziale światła wykorzystywane są przez glony i rośliny tkankowe. W początkowym okresie wegetacji(na wiosnę) glony mając pełny dostęp do światła rozwijają się gwałtownie do momentu gdy tkankowe rozwiną się i zaczną stanowić dla glonów konkurencję zarówno w zakresie substancji odżywczych jak i światła. W końcu glony, szczególnie te planktonowe, obumierają i do jesieni powinien być spokój. Spokój ten może być zaburzony przenawożeniem wody spowodowanym np. zbyt dużą ilością ryb lub ich zbyt obfitym karmieniem (pozostające resztki).
Reasumując - im więcej roślin tkankowych tym mniej glonów.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
aquarius 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 130
Skąd: Kędzierzyn-Kozle
Wysłany: 2011-06-30, 21:02   

Cytat:
2 dni z zupa z brzozy i zero efektu

Cierpliwości, ja za pierwszym razem gdy używałem torfu na pierwsze efekty czekałem ponad 2 tygodnie. Cierpliwości... ;)
 
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2011-07-01, 10:26   

Unio napisał/a:
2 dni z zupa z brzozy i zero efektu :( ,mam pytanie wszyscy pisza ze rosliny najlepsze na glony wiec niech kto mi wytlumaczy na czym to polega ?? ze roslina wygrywa z glonem ??

Lepiej skup się na odpowiedniej obsadzie roślin a torf, czy inne wynalazki potraktuj jako działanie wspomagajace rośliny. Ja w pierwszym roku oczka stosowałem wszystko o czym można wyczytać na tym forum i z mizernym skutkiem. W drugim roku funkcjonowania oczka, gdy rośliny odpowiednio się rozrosły, nie potrzebowały już dodatkowej ingerencji, a woda była kryształ.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
Unio 
Uczestnik



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 93
Skąd: nowa sol
Wysłany: 2011-07-03, 14:34   

witam gdzies przeczytalem ze w malych oczkach nie darady osiagnac rownowagi biologicznej ,czy to prawda mam oczko ok 6000l i caly czas walcze z zielona woda ,czy moje starania z sadzeniem roslin idzie na marne ??
 
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2011-07-03, 15:42   

Nie prawda. Mam oczko 4000 l i kilkanaście ryb w tym 3 - 3letnie koi i wode mam czystą.Nawet wiosną nie robi sie zielona. Całe oczko obsadzone roslinami+ mały filtr glebowo-korzeniowy pracujacy tylko 10 godzin dziennie. Woda od 3 lat ta sama, jedynie robię dolewki z kranówki lub samouzupełnienie ulewami - jak są. Na poczatku stosowałam torf - jednak nie na dłużej niż 2 tygodnie ten sam,robiłam wyciagi z torfu lub stosowałam na wiosnę i w środku lata niekiedy biotorfin i trigger3.
 
 
Unio 
Uczestnik



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 93
Skąd: nowa sol
Wysłany: 2011-07-03, 16:08   

a jak koi ci rosna w oczku u mnie przez 2 lata 7cm jedna sztuka pozostale 2 niewiem orfy mam 3 i urosly ok 15cm w 2 lata,ja juz stosowalem torf i wywar z brzozy i dalej zelen , narazie nic nie robie obsadzam roslinami ,a w przyszlosci zmiana brzegow i lekka przerobka oczka ,
 
 
 
aquarius 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 130
Skąd: Kędzierzyn-Kozle
Wysłany: 2011-07-03, 19:23   

Cytat:
gdzies przeczytalem ze w malych oczkach nie darady osiagnac rownowagi biologicznej ,czy to prawda

Jest to nieprawda, lecz faktem jest , że im mniejszy zbiornik tym trudniej w nim o równowagę, ale jest to jak najbardziej wykonalne. Pozdrawiam
 
 
 
luxer 
Nowy


Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 1
Skąd: Mikołajki
Wysłany: 2012-05-22, 07:58   Ile torfu na duży staw

Witam

Mam staw naturalny trochę oczyszczony ok 15m/15m/1,5m
Oczywiście glony są. Napowietrzam i mam małą fontannę, ale to nie wystarcza. Chcę użyć torfu. I tu pytanie. Ile potrzeba na taki staw by był efekt? Czy torf ogrodowy się nada? Czy trzeba go płukać, parzyć?

Dzięki za odp.
Łukasz
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2012-05-22, 22:53   

dwie wywrotki mogą nie wystarczyć
lepiej na sadz pałki , sitowia ,tataraki
_________________
GÓRAL
 
 
Organ18 
Początkujący


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 27
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-08-10, 11:47   

Cześć wszystkim kilka minut temu czytałem na innym forum akwarystycznym gdzie koleś wsypał do worka z tkaniny torf kwaśny i wrzucił do swojego stawu i podobno glony mu osiadł na tym worku ciekawe czy to się sprawdza
_________________
Jestem nowy błagam o pomoc i wyrozumiałość :(
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny