wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kwaśny torf
Autor Wiadomość
123tomas14 
Uczestnik



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 75
Skąd: Lubin, Murcia
Wysłany: 2010-06-01, 21:29   

Roman napisał/a:
Mariusz Czernicki napisał/a:
123tomas14 napisał/a:
torf zmieszany z piaskiem, ale kwasnego nie mial

Zastanawiam się czasem , po jakie licho wam ten kwaśny torf, tym bardziej że ozdobą oczka - królową oczka jest lilia która lubi wody wapienne.
Rośliny, rośliny i jeszcze raz rośliny i masz spokój, ja już nie pamiętam kiedy glony w oczku widziałem.
Był u mnie pyton z forum z przemyśla, to może odpisze, czy widział u mnie jakieś wynalazki, albo gram glona.
Widział krystaliczną wodę i gęstwinę odpowiednio dobranych roślin.
Sadźcie rosliny , bo po to jest oczko, a nie opatrujecie go 100-ką niepotrzebnych pierdół "jak okolczykowana baba nawet w nosie i na ci...


Tekst godny pochwały i reklamowania :brawo:


Co do tej baby, to zalezy jak kto lubi ;) Ja osobiscie, nie mam nic przeciwko kolczykom tu i uwdzie. Zeby tylko ryja nie miala wytatuowanego :crazy:

A tak na powaznie! Udalo mi sie zakupic torf. Worek z ok.30litrami torfu zatopiony. Musze powiedziec, ze u mnie zaczyna sie rzeznia, przez ostatnie dwa dni, glony rosna w oczach. Mamy teraz straszne upaly, w sloncu to chyba ze 60 stopni. Glony rosna w oczach, niedlugo bede sie bal podejsc do oczka ,zeby mnie nie zerzarly. Nie wiem, czy ten torf cos pomoze. Mysle, ze potrzebuje jeszcze wiekszej obsady roslin. Jesli jednak to nie przyniesie rezultatu, to chyba filtr z lampa UV bedzie jedynym rozwiazaniem.
 
 
 
M G 
Początkujący


Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd: Legnica
Wysłany: 2010-06-04, 03:48   

LUDZIE TO DZIAŁA :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Stosuje torfik już z miesiąc około 3kg na 2 tyg 3,5-4ph i są efekty
oczko jest niema przeźroczyste, jedynym problemem jest brązowawe zabarwienie wody...
:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
 
 
 
Kawas 
Początkujący


Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 21
Skąd: łódz
Wysłany: 2010-06-05, 20:20   

Jako iż jestem nowy i to mój pierwszy post więc się przywitam a więc witam Was, chciałbym się zapytać czy ten torf się nadaje do oczka co jest w tej aukcji czy o taki właśnie w sklepie się pytać? moje oczko ma około 20000-25000litrów i czy 120litrów torfu starczy? czy kupić więcej torfu, woda teraz zrobiła się bardzo zielona :-( a to ten torf


Właściwości (tego) torfu ogrodniczego :

Gatunek: torfowcowy, kępowy;
Rodzaj: mszarny - wysoki;
Stopień rozkładu: min.5%, średni 22,9%;
Popielność: do 5%;
Wilgotność względna w złożu: 90%;
Gęstość objętościowa: 0,934 %;
Duża pojemność wodna, średnia: 1100%;
Odczyn kwaśny o pH: 3,5 ÷ 4;
Duża pojemność powietrza.
podałem bo link do aukcji coś nie chodzi
Ostatnio zmieniony przez samuraj 2010-06-05, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-06-05, 20:25   

na tak duże oczko to z 10 taki worków byś musiał !
Ja myślę by znowu Jackon wrzucił jakiś text bo ludzie nie wiedzą co czynią !! ;)

Kolejny raz napiszę: torf jeśli w ogóle ma zadziałać to tylko w miękkiej wodzie !! Tylko i wyłącznie wtedy spadnie ph wody !! Przed włożeniem należy zbadać twardość wody potem kupować itd.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
marekapn 
Uczestnik


Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 58
Wysłany: 2010-06-06, 11:23   

o matko :P trochę pocztałem o tym torfie tzn. cały temat przeczytałem i normalnie nie mam siły dziś na nic :P torf wczoraj zatopiłem i będę czekać na efekty :)
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2010-06-06, 11:57   

czekaj spokojnie do emerytury :)
i dokładaj co jakiś czas kilka worków, po roku będziesz mógł spokojnie pomyśleć o skalniaku :)
wodę miękką to masz tylko z deszczówki, napełnić oczko deszczówką można, o ile się mieszka na południu Polski w strefie zalewowej :)
ponoć Tusk daje sporo szmalu aby budować zbiorniki retencyjne :)
a na poważnie to pomyśl, poczytaj i zamiast torfu kupuj rośliny
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-06, 14:37   

Witam. Zamiast kwaśnego torfu proponuję dużo roślin. Wg zaleceń ( podanych na tym forum) 25% powierzchni oczka powinny zajmować rośliny. Oznacza to, że jeśli ktoś ma oczko o powierzchni 30 m kwadratowych, to około 7-8 m kw. powierzchni oczka powinny zajmować rośliny. Rośliny m.in. oczyszczają wodę, natleniają oraz chronią przed nadmiernym nagrzewaniem wody w oczku. Duże nasłonecznienie i wysoka temperatura sprzyja rozwojowi glonów nitkowatych. W moich laboratoryjnych oczkach ( mam ich 10) przechowuję rośliny, które posadzę do dużego oczka.

[IMG=http://img139.images...0.th.gif][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us


Jest w nich dużo roślin, ale nie ma w nich glonów i nie stosowałem żadnego kwaśnego torfu. Pojemniki z roślinami ( o pojemności 60 litrów) stoją w pełnym słońcu i woda jest klarowna. Ponieważ przy oczku nie mam energii elektrycznej zatem mogę zapomnień na długi czas o filtrach wodnych, napowietrzaniu i UV. Zatem polecam rośliny wodne.

[IMG=http://img96.imagesh...9.th.gif][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Uwierzcie w rośliny. Pozdrawiam. Ryba 2008
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-06-06, 18:13   

nie uwierzą ! lepiej zmarnować kasę niż posłuchać doświadczonych, żaden z nich nie zbadał twardości wody. Ten temat jest jednym z moich ulubionych, wywołuje u mnie zawsze taki śmiech, że żona tak na mnie patrzy jakbym wypił o jedno :piwko: za dużo
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Kawas 
Początkujący


Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 21
Skąd: łódz
Wysłany: 2010-06-06, 19:50   

Ontario_ab ludzie mówią z tego co tu czytałem żeby zastosować torf i rośliny i powinna po miesiącu zacząć znikać zielona woda, do tego jeszcze jakiś filtr. Jestem tu nowy i nie łapie się w tym wszystkim napisałeś że torf tylko w miękkie wodzie stosować a jak mam twardą to co wtedy? jak ją na miękką przerobić? (dodam że moja woda w oczku to kranówka)

Dobrze by było żeby zamiast tak obszernego postu zrobić instrukcję do torfu, wszystko w podpunktach dokładnie opisane czyli łącznie z tą twardością wody jak ja zmieniać, kiedy stosować kiedy nie itp. i zablokować wtedy temat, może łatwiej było by się połapać, i nie było by tyle pytań a ta kupę tekstu do czytania i pytania później powstają.
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2010-06-06, 20:34   

Chyba najprościej dodawać deszczówki ,mam pod rynna 1000litrowy zbiornik i jak się napełni/co w tym roku jest proste/wypuszczam z oczka i dolewam deszczówkę.
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-06-07, 07:49   

jurek47 ma rację - praktycznie tylko deszczówka jest miękka. Instrukcja stosowania torfu jest krótka: 1. badaj twardość wody: jak jest miękka daj torf - może pomoże, jak twarda odpuść torf i koniec.
Kawas, wierz mi, że większy skutek da filtr, a już największy rośliny. Tu należy inwestować jeśli chcesz mieć czystą wodę, a nie torf. Stosowałem torf i jedynym efektem był syf w wodzie, nie licząc brązowego koloru wody (stosowałem również specjalnie przygotowywany torf do oczek - drogi i nic nie dający). Lubisz majsterkować - zrób filtr, np. wg. Jarka G czy moich pomysłów. Chcesz efekt natychmiastowy, zrób lampę UV lub ją kup - ot i cała recepta. Jak obsadzisz oczko roślinami to za 2-3 lata sprzedasz pewnie ten filtr i lampę młodym oczkomaniakom.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Kawas 
Początkujący


Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 21
Skąd: łódz
Wysłany: 2010-06-07, 09:06   

Dziękuję za odpowiedz :piwko: filtr już mam ale do poprawki a co do lampy uv to jak się uda świetlówkę załatwić to będę robił sam, ja już w tym temacie dowiedziałem się wszystkiego co chciałem wiedzieć więc stąd znikam żeby nie robić off-topa jeszcze raz dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.
 
 
marekapn 
Uczestnik


Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 58
Wysłany: 2010-06-11, 06:46   

u mnie torfik leży juz dokładnie tydzień i zauwazyłem różnice, jak zatopiłem worek to nie było go widać i woda była zielona, teraz widać go i jest delikatnie brązowawa, dzięki wielkie za rady :)
 
 
pablo87 
Początkujący


Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 27
Wysłany: 2010-06-28, 20:41   

Witam! Czytałem juz wiele sposobów walki z glonami i zieloną woda ale niestety żaden z nich u mnie nie działa. Jest już bardzo dużo roślin w oczku ok 1/3 chodzi non stop filtr kiedyś próbowałem z torfem (ale było go chyba za mało). Byłem ostatnio u znajomego który ma oczko tylko max głębokości ok 50-70 cm i też walczył z zieloną woda. Stosował rożnego rodzaje chemii i nie wiele to dawało i postanowił połowę dna oczka wyspać torfem i nasadził w tym roślin a teraz ma wodę tak czystą że hej! Myślę też tak zrobić tylko ciekawi mnie czy ten torf po dłuższym leżeniu nie zacznie gnić albo coś w tym stylu?!
 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-06-28, 21:31   

pablo87, poczytaj ten temat od początku, a znajdziesz odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Zbadaj twardość wody przed zastosowaniem torfu.

off topic
Masz jakiś filtr, masz lampę więc tu szukaj pomocy. Lampa daje najwyższą skuteczność jeśli chodzi o czystość wody. Poczytaj trochę tutaj http://forum.oczkowodne.net/viewforum.php?f=16. Może warto nieco zmodyfikować filtr ? W tych kwestiach pomożemy tobie w dziale Technika właśnie. Postaraj się obliczyć ile masz wody w oczku, bo wydaje mi się, że ryb to masz za dużo (czytając twoje stare posty).
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny