wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kwaśny torf
Autor Wiadomość
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-05-27, 23:43   

123tomas14, post napisałeś w dobrym miejscu , co do torfu ja Ci nie odpowiem bo to nie moje "klimaty" ale proponuje założyć tutaj http://forum.oczkowodne.net/viewforum.php?f=33 swoją galerię i opisać oczko i wstawić fotki . Na forum chyba nie mamy jeszcze oczka z Hiszpanii :P
Co do torfu to jest kilku fachowców to Ci doradzą , ale proponuje przeczytać jeszcze raz cały temat i pewnie sobie sam odpowiesz :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
123tomas14 
Uczestnik



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 75
Skąd: Lubin, Murcia
Wysłany: 2010-05-27, 23:56   

Dzieki @JAREK G, za pokierowanie. Nieomieszkam dolaczyc kilka zdjec i opisac Wam histori mojej przygody z oczkiem wodnym. Doczytalem, ze musze najpierw sprawdzic Ph wody, co uczynie jutro i dolacze ta informacje do mojej prosby.
 
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2010-05-28, 00:46   

123tomas14 napisał/a:
Jak sadzicie ile mam uzyc torfu zeby pozbyc sie glonow, a zarazem nie zrobic z wody kapusniaku.
Jesli dobrze to zdanie rozumiem, to Ty chcesz ten torf wsypać do oczka? Nic bardziej głupiego nie mógłbyś zrobić gdybyś tak postąpił. Torf należy wkładać do oczka w niezbyt gęstym worku obciążonym dodatkowo kamieniem.Zresztą - pomimo,że nie jesteś typem forumowicza - to żeby czegoś się dowiedzieć lub nauczyć to trzeba jednak trochę zadać sobie trudu i poczytać. Może więc zacznij od tego tematu. To nie tak wiele tylko 23 strony I tam jest chyba wszystko na temat torfu I " za i przeciw"
 
 
123tomas14 
Uczestnik



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 75
Skąd: Lubin, Murcia
Wysłany: 2010-05-28, 09:27   

Musze szybko odpisac, bo pojdzie plota, ze chce torf wsypac do oczka. @zuzi10, ubawilem sie niezle, wyobrazilem sobie natychmiast oczko ze wrzuconym luzem torfem. Z tym kapusniakiem to byl taki zart, metafora. Chodzilo mi czy nie zakwasze za bardzo wody, jesli uzyje zbyt duzej ilosci torfu, A co do czytania, to czytalem, ale nie mam zbyt wiele czasu na czytanie wszystkiego. Musialbym poswiecic chyba caly wieczor, ktory w tygodniu, mam o wiele za krotki. Tutaj pracuje sie przez caly dzien, niestety.
 
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-28, 09:33   

123tomas14 napisał/a:
Musze szybko odpisac, bo pojdzie plota, ze chce torf wsypac do oczka. @zuzi10, ubawilem sie niezle, wyobrazilem sobie natychmiast oczko ze wrzuconym luzem torfem. Z tym kapusniakiem to byl taki zart, metafora. Chodzilo mi czy nie zakwasze za bardzo wody, jesli uzyje zbyt duzej ilosci torfu, A co do czytania, to czytalem, ale nie mam zbyt wiele czasu na czytanie wszystkiego. Musialbym poswiecic chyba caly wieczor, ktory w tygodniu, mam o wiele za krotki. Tutaj pracuje sie przez caly dzien, niestety.


Tutaj - też większość osób pracuje, bądź uczy się pilnie, a i sjesty w Polsce nie ma (szkoda :( ) :P , wyobraź sobie, że niektórzy poświęcają na czytanie forum całą zimę.
A tak poważnie to do walki z glonami używamy różnych sposobów, niektóre są bardziej cywilizowane niż ten z torfem ;) .
Poczytaj o filtrach z lampą uv, o filtrach biologicznych, nasze forum to skarbnica wiedzy i jest naprawdę przejrzyste. Długo szukać nie trzeba, więc wieczór to dość długo okres, a chyba warto poświęcić drogocenny czas, dla jeszcze bardziej drogocennych chwil spędzonych przy oczku z super wodą.:)
Pozdrawiam
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
123tomas14 
Uczestnik



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 75
Skąd: Lubin, Murcia
Wysłany: 2010-05-28, 09:43   

Wszystko Super!!! Nie chce Spamowac, ale mnie zmuszacie. Czytam, czytam. Jestem swiezym posiadaczem oczka, wiec interesuje mnie jak na razie wszystko, wiec czytam wiele tematow, o zwierzetach, roslinach, o Waszych oczkach, itp. Zwrocilem sie do Waszej skarbnicy wiedzy o pomoc, zadalem pytanie i kiedy podam wartosc Ph wody, chcialbym otrzymac odpowiedz. Po co do tego dopisywac jakas ideologie??? Zauwaz, ze jakby kazdy czytal a nie pisal, to nie mialbys za duzo do czytania. Pozdrawiam.
 
 
 
123tomas14 
Uczestnik



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 75
Skąd: Lubin, Murcia
Wysłany: 2010-05-28, 09:59   

No to witam plec Piekna!!! Zadne nerwy. "mnie mozna na jezyk nadeptac, nic nie powiem" Przegladam rowniez inne sposoby na glony. Problem jest w tym, ze nie wiem gdzie w okolicy mozna nabyc jakies inne gadzety. Oczka wodne w Hiszpanii, a napewno w moim rejonie nie sa chyba zbyt popularne. Bo kiedy pytam w roznych sklepach, roznych miejscach o sklepy gdzie moglbym nabyc, to czy owo, wszyscy z rozdziawionymi gebami i ironicznym usmieszkiem odpowiadaja, ze nie wiedza. Mysle, ze kiedy odwiedze Polske, zaopatrze sie niezbednie. Jesli poczulas sie urazona w jakikolwiek sposob to sorki. :pa:
 
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-05-28, 17:04   

Może i na naszych, na jebaju czy Alle. Dużo osób wysyła za granicę. Może i Arek by wysłał większe zamówienie, musiałbyś zagadać ;)
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
123tomas14 
Uczestnik



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 75
Skąd: Lubin, Murcia
Wysłany: 2010-05-28, 17:49   

Szlag, czy szlak mnie tutaj strzeli. Wykoncza mnie ci Hiszpanscy idioci!!! Znalazlem niedawno producenta torfu, dzwonilem do niego, zeby powiedzial mi czy sprzedaje torf gdzies w moim regionie. Podal mi numer telefonu. Zadzwonilem, pytalem sie goscia z 10 razy, czy ma torf zwykly i ten o niskim Ph, zapewnial mnie rowniez 10 razy, ze ma. Pojechalem ok.50km i na miejscu sie okazalo, ze jednak nie ma. Znalazl mi po pewnym czasie torf zmieszany z piaskiem, ale kwasnego nie mial. Zadzwonil przy mnie do producenta i zamowil worek torfu kwasnego, wzial numer tel. i mial oddzwonic, nie oddzwonil, a bylo to jakies 3 tygodnie temu. Wczoraj znalazlem sklep, gdzie zajmuja sie akcesoriami ogrodniczymi, duzy market. Dzwonie wieczorem, pytam o torf kwasny, pani mi mowi, ze jest, podaje mi nawet cene. Dzisiaj tam bylem, takze okolo 50km. Na miejscu zrobilem mala zadyme, bo sprzedawczyni zrobila duze oczy i stwierdzila, ze nie ma czegos takiego. Rece mi opadaja. Na ebayu tez nie ma. Jestem ebayerem od okolo 2 lat i szukalem na hiszpanskim ebayu i tez nic. Nie wiem, byc moze rzeczywiscie sprowadze to z Polski. Sorki, ze tak sie rozpisalem, ale moja bezsilnosc tutaj jest tak duza, ze musialem sie z kims tym podzielic. Jestem znowu w punkcie wyjscia.
 
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-28, 20:23   

Wejdź na polskie alledrogo; tam na pewno dostaniesz! :-) )
Sprawdziłeś pH oraz twardości ogólną i węglanową wody? Konieczne przed zastosowaniem torfu, więc moze wydatek nie jest konieczny? Powodzenia...

[ Dodano: 2010-05-28, 20:23 ]
I załóż stronkę w galerii oczek - pochwal się, co tam masz... :)
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-05-28, 21:09   

123tomas14, moim zdaniem niepotrzebnie brniesz w ten torf. Powodzenie po zastosowaniu jest naprawdę niewielkie - może 5%. Lepszy jest filtr komorowy i lampa UV, jeśli dobrze to kupisz, lub zbudujesz masz 99%, że woda będzie i "zdrowa" i czysta. Myślę, że w twojej lokalizacji ważne jest napowietrzanie. Spędziłem trochę czasu w Kataloni i wiem, że temperatura daje się we znaki, więc i woda ma wysoką temperaturę. Pewnie koi będą bardzo zadowolone w tak ciepłej wodzie.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
123tomas14 
Uczestnik



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 75
Skąd: Lubin, Murcia
Wysłany: 2010-05-28, 21:31   

Dzieki!!! Nie chce Wam zasmiecac forum. Moze zaloze temat o swoim oczku i tam wszystko dokladnie opisze. Jestem pewny, ze od samego poczatku popelnilem wiele bledow i teraz za to place. Jezeli chodzi o ta pompe i lampe UV, to nawet nie wiem jak tego szukac, nigdy nie mialem do czynienia, ani z akwarystyka, ani tym bardziej z oczkami wodnymi. Bylbym wdzieczny, za jakies linki do tych gadzetow i informacje, ktore sa dobre, sprawdzone i w miare tanie. Dzieki.
 
 
 
Mariusz 
Przyjaciel forum



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 1463
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2010-05-28, 22:30   

123tomas14 napisał/a:
torf zmieszany z piaskiem, ale kwasnego nie mial

Zastanawiam się czasem , po jakie licho wam ten kwaśny torf, tym bardziej że ozdobą oczka - królową oczka jest lilia która lubi wody wapienne.
Rośliny, rośliny i jeszcze raz rośliny i masz spokój, ja już nie pamiętam kiedy glony w oczku widziałem.
Był u mnie pyton z forum z przemyśla, to może odpisze, czy widział u mnie jakieś wynalazki, albo gram glona.
Widział krystaliczną wodę i gęstwinę odpowiednio dobranych roślin.
Sadźcie rosliny , bo po to jest oczko, a nie opatrujecie go 100-ką niepotrzebnych pierdół "jak okolczykowana baba nawet w nosie i na ci...
_________________
Pozdrawiam Mariusz
Odmiany lilii wodnych
 
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2010-05-29, 04:22   

oj Mariusz, ludziska lubią iść pod górkę
chyba cała wina leży w książkach i czasopismach, gdzie autorzy wypisują te głupoty
u mnie w oczkach wegetacja jest na poziomie marca
pokazują się glony nitkowate, to normalne zjawisko, porządnie odbiją lilie i inne rośliny i po glonach śladu nie zostanie
tylko wielu nie potrafi tego zrozumieć :)
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2010-05-29, 09:38   

Mariusz Czernicki napisał/a:
123tomas14 napisał/a:
torf zmieszany z piaskiem, ale kwasnego nie mial

Zastanawiam się czasem , po jakie licho wam ten kwaśny torf, tym bardziej że ozdobą oczka - królową oczka jest lilia która lubi wody wapienne.
Rośliny, rośliny i jeszcze raz rośliny i masz spokój, ja już nie pamiętam kiedy glony w oczku widziałem.
Był u mnie pyton z forum z przemyśla, to może odpisze, czy widział u mnie jakieś wynalazki, albo gram glona.
Widział krystaliczną wodę i gęstwinę odpowiednio dobranych roślin.
Sadźcie rosliny , bo po to jest oczko, a nie opatrujecie go 100-ką niepotrzebnych pierdół "jak okolczykowana baba nawet w nosie i na ci...


Tekst godny pochwały i reklamowania :brawo:
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny