wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-05-10, 01:29
Naprawa oczka Tali
Autor Wiadomość
Tala 
Początkujący


Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-11, 20:29   

Cześc WAM :-) , dzis zaczęłam juz robić pierwsze porządki przy oczku, kupiłam tez klej, własciwie dwa, dziś zrobie testy-zobaczymy który lepiej trzyma, dziś w kielcach troszke po południu padało, własciwie cały czas leje i nie wiem czy jutro uda mi się coś zrobić, nie chce się spieszyć-lepiej zrobić wolno i dobrze niż szybko i tak na odwal się! na pewno wkleje zdjęcia :-) pozdrawiam
 
 
KarolVIII 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 193
Skąd: Kraków/Brzezie
Wysłany: 2009-05-11, 21:36   

Z niecierpliwością czekamy na relację może podasz nazwy klei (może się przydać dla przyszłych forumowiczów). W Małopolsce też leje cały czas, nareszcie :yahoo:
_________________
Pozdrawiam Karol.
 
 
 
Tala 
Początkujący


Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-15, 21:40   

Witajcie :-) , pisze co udało mi się już zrobić-wczoraj zaczęłam pierwsze prace przy oczku, zgodnie z instrukcja dobrze je wyczyściłam, uporządkowałam, odtłuściłam. Na tych pracach przygotowawczych prawie cały dzień mi zszedł ale starałam się to robić dokładnie. Dziś zaczęłam klejenie, przetarłam acetonem, odczekałam troche i posmarowałam klejem.Folie połączyłam ze soba po odczekaniu tego czasu aktywacji. Póki co jakoś się trzyma ale co bedzie jutro to nie wiem????? właściwie wszystko zrobiłam do tej pory sama , poza wypompowaniem wody z oczka czym zajął sie już mój tesciu. Bardzo mi zależy, zeby zalepić te dziurzyska! Najgorsze miejsce do sklejenia to na takiej fałdzie miałam i nie wiem czy to zrobiłam tak jak powinnam, mam co do tego wątpliwości, musze to chyba jutro poprawić bo ciągle mi się odkleja z jednej strony! Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale kazde przerwanie zakleiłam z dwóch stron -od spodu i z góry. chciałam,zeby sie lepiej trzymało. ALE WSZYSTKO SIĘ OKAZE JAK NALEJE WODE, jak ujdzie w nocy to myśle, ze juz tej folii nic nie uratuje! ale nie chce póki co krakać, moze jutro się okaze to wam napisze jak się spisałam! pa pa a i jeszcze kleiłam klejem do foli PVC, niby specjalna do oczka wodnego :)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-05-15, 23:04   

Tala, Jak masz problem z fałdą to przed klejeniem weź suszkę do włosów i podgrzej w tym miejscu folię ciepłym powietrzem, będzie bardziej elastyczna łatwiej Ci ją będzie rozłożyć i skleić :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Tala 
Początkujący


Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-17, 12:16   

witajcie, własnie skonczyła sie nalewać woda do oczka, a teraz czekam do wieczora co sie będzie działo :-( :) ale mam stresa..... POZDRAWIAM, SŁONECZNEJ I CIEPŁEJ NIEDZIELI ZYCZE
 
 
KarolVIII 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 193
Skąd: Kraków/Brzezie
Wysłany: 2009-05-17, 13:00   

Brawo czekamy na relacje :-D będzie ok :good:
_________________
Pozdrawiam Karol.
 
 
 
Tala 
Początkujący


Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-18, 16:01   

Witam WAS wszystkich, nie mam najlepszych wiadomości-NIESTETY OCZKO PRZEPUSZCZA gdzieś jeszcze wode albo ja zle je posklejałam, naprawde starałam się, nie mam pojecia co zle zrobiłam? Napełniłam je po same brzegi wodą i po nocy ubyło około 10cm, w tej chwili zaczynaja sie juz pokazywać brzegi folii :-( , oczywiście nie poddam się tak łatwo i jak bedzie trzeba to posklejam je jeszcze raz. Byłam też dziś w agrocentrum, pytałam tak orientacyjnie o folie, podobno najlepsza jest jakas kałczukowa, tylko metr jej kosztuje 60zł, ale jesli ja juz mam folie to moze moge kupić na nią jakąś tańszą????????????????????
 
 
lepi 
Bywalec



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-05-18, 16:27   

Tala napisał/a:
podobno najlepsza jest jakas kałczukowa, tylko metr jej kosztuje 60zł, ale jesli ja juz mam folie to moze moge kupić na nią jakąś tańszą????????????????????



Tak, najlepsza jest kauczukowa, to EPDM tylko, że przy grubości 1 mm to powinien kosztować od 30 do 36 złotych za metr a nie 60! 60 PLN/m2 to lichwa!

Zobacz tu - sprzedają wysyłkowo z rolek, których rozmiary masz na stronie

Zadzwon zapytaj ile wyjdzie kurier...

lepi
 
 
KarolVIII 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 193
Skąd: Kraków/Brzezie
Wysłany: 2009-05-18, 21:57   

Poczekaj jeszcze, zobacz co pokaże poziom wody może jest gdzieś dziura którą przeoczyłaś a jeśli dodatkowe klejenie nie pomoże to faktycznie lepiej kupić tańszą i na tą starą.
_________________
Pozdrawiam Karol.
 
 
 
szopen 
Hobbysta



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 401
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-05-18, 22:48   

Polecam folię do stawów ogrodowych firmy ERGIS. Podałbym namiary, ale jest to zdaje się zakazane na tym forum.


Pozdrawiam Antoni !!
_________________
ANTERMOSZOP
 
 
Tala 
Początkujący


Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-19, 08:52   

TAK WYGLĄDAŁO WCZORAJ :-)

OCZKO WODNE PO NAPRAWIE 2009R 028.JPG
Plik ściągnięto 9725 raz(y) 27,75 KB

 
 
Tala 
Początkujący


Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-19, 08:56   

oczko wodne

OCZKO WODNE PO NAPRAWIE 2009R 032.JPG
Plik ściągnięto 9724 raz(y) 32,88 KB

 
 
Tala 
Początkujący


Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-19, 09:09   

Tak moje oczko wyglądało wczoraj, dziś poziom wody znowu opadł, mysle, ze ta dziura gdzie była fałda nie jest najlepiej sklejona. Nie dolewam jednak wody bo musze sprawdzić do jakiego poziomu zejdzie, moze w ten sposób wyszukam uszkodzenie. Wczoraj kupiłyśmy z mamą lilie wodne i przyniosłyśmy z rzeki tataraki, fajnie to wszystko wygląda gdyby tylko ta woda nie uciekała :-( . A i musze sie jeszcze pochwalić :-) , sama naprawiłam filtr wodny, fontanna działa :-) , nie wiem jak to zrobiłam i pewnie bym tego nie powtórzyła, tam przyciełam , tam połączyłam i woda pryska, bardzo mnie to cieszy bo nikogo o pomoc prosić nie musiałam, poradziłam sobie sama :-) , MAM NADZIEJE, ZE MĄŻ BYŁBY ZE MNIE DUMNY!!!!!
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-05-20, 19:02   

Wrzucaj zdjęcia np. przez fotosik.
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2009-05-20, 21:01   

Widzisz jak to jest ,my KOBIETY jak się uprzemy ,to wszystko zrobimy :yahoo:
Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia.
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny