wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-05-10, 01:29
Naprawa oczka Tali
Autor Wiadomość
Tala 
Początkujący


Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-05, 19:50   Naprawa oczka Tali

Witam wszystkich, jestem tu nowa, nie bardzo mogę się tu odnależc. Pisze poniewaz potrzebuje pomocy, własciwie porady co zrobić z moim oczkiem wodnym. Zaczne od tego, ze to oczko zbudował mój mąż trzy lata temu, wykopał, kupił folie , zabezpieczył co trzeba. Niestety na tym sie skończyło bo już nic więcej nie zdązył zrobić, zginął tragicznie. Ja sie zawzięłam w sobie i postanowiłam, ze je dokończe, wszystko było ok do tej zimy. Niestety po zimie woda zeszła nawet poniżej połowy, wyczysciłam je i znalazłam kilka konkretnych dziur. No i tu pojawia sie problem. Wiem, ze musze wymienic folie ale nie wiem jaka i ile tej foli kupić. Do oczka wchodzi 4 tyś litrów? prosze pomózcie mi!!!!!!!!!!!!!! ktoś mi kiedyś powiedział, ze lepiej folie zdjąć i zalac je betonem, ale ja nie chce zmieniać jego kształtu, to oczko ma dla mnie szczególne znaczenie.!
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2009-06-01, 00:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-05, 20:16   poczytaj

poczytaj posty o budowie oczka wodnego i o foli wszystko jest opisane jaka i ile kupić
Art
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-05-05, 20:24   

Napisz trochę więcej o swoim oczku tzn. Jaką ma max. długość, szerokość i głębokość oraz z jakiej folii było wykonane. Najlepiej by było gdybyś wkleiła jakieś zdjęcia oczka. Napisz też jaką kwotę postanowiłaś przeznaczyć na przywrócenie oczka do życia. Łatwiej będzie po takich informacjach coś ci doradzić.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-05-05, 22:23   

TU są tematy o budowie oczka z folii poczytaj trochę a będziesz bardziej zorientowana i tak jak napisał Adalbert musisz dać więcej informacji o swoim oczku
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Tala 
Początkujący


Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-06, 09:46   

witam, bardzo dziękuje za odpowiedzi, maci racje bez podstawowych informacji nie wiele zdziałam, musze nadrobić lekture i to szybko. oczko wykonane jest z foli czarno zielonej
:-D , długości ma ponad 5 metrów, szerokości ponad 4, głębokość 1,5metra., pamiętam, ze jak mąż kupował ta folie to zapłacił na pewno ponad 700zł, to duzo, ja w tej chwili tyle przeznaczyć nie moge :(( niestety mysle o kupieniu jakiejś tanszej.
 
 
Tala 
Początkujący


Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-06, 09:57   

zdjęcia oczka cos nie bardzo chcą się wysłać

Natala wakacje 029.JPG
Plik ściągnięto 17486 raz(y) 32,39 KB

Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2009-05-06, 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tala 
Początkujący


Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-06, 10:09   

w tej chwili to NIESTETY wygląda tak!

kwiecien 2009rok 014.JPG
Plik ściągnięto 17483 raz(y) 32,71 KB

 
 
Tala 
Początkujący


Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-06, 10:12   

jeszcze jedno z dawnych jego DOBRYCH czasów

Natala wakacje 030.JPG
Plik ściągnięto 17482 raz(y) 30,6 KB

 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-05-06, 10:44   

Folie jak i inne materiały dość znacznie podrożały. U ciebie potrzeba około 70 m2 folii więc np. ta z Mysłowic (PVC grubość 1,1 mm) kosztowała by cię ok 800 zł.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Tala 
Początkujący


Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-06, 11:31   

a gdybym chciała zasypac to dno co w tej chwili zalane jest wodą? zostało by wtedy pewnie mniej niz metr, koszta na pewno by sie zmniejszyły, tylko co wtedy z rybami? raczej kolejnej zimy by nie przezyły?za płytko
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-05-06, 12:23   

Tala napisał/a:
raczej kolejnej zimy by nie przezyły?za płytko


Otóż to :(( Musiałabyś przechowywać je poza oczkiem w domu lub w garażu. Poza tym szkoda zasypywać to co się wydłubało i sprawdziło. A próbowałaś znaleźć nieszczelność? Bo jeżeli stan wody ustabilizował się na jednym poziomie to gdzieś na linii lustra wody musi być dziurka i może dało by się ją naprawić.
I jeszcze jedno. Czy gdy ubywało wody to pracowała kaskada? Bo może tam być przeciek ( na wężach lub między kamieniami kaskady)
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-06, 12:34   

Adalbert napisał/a:
A próbowałaś znaleźć nieszczelność?


Proponuje czytac uwaznie; cytat z pierwszego postu:
Tala napisał/a:
Niestety po zimie woda zeszła nawet poniżej połowy, wyczysciłam je i znalazłam kilka konkretnych dziur.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-05-06, 16:46   

Ja bym próbował to mimo wszystko pokleić to koszt kilkudziesięciu złotych , nawet jak nie jesteś w stanie zrobić tego sama to poproś kogoś co się na tym zna. Zaoszczędzisz sporo kasy i pracy Sam kleiłem dziurę trzy lata temu i widzę że nie ma z tym problemu trzyma jak złoto :-D
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Tala 
Początkujący


Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-06, 19:02   

Ja juz w zeszłym roku kleiłam dziury, były trzy, zrobił je mój tesciu-niechcący ale zrobił, zimą kiedy łupał lód, przedobrzył i niestety od tego wszystko psuc sie zaczęło, kupiłam wtedy jakiś klej do folii w OBI-tak mnie pokierował sprzedawca ale niestety ile razy bym tej samej dziuru nie zakleiła to i tak przepuszcza gdzieś wode, po tej zimie pojawiły sie kolejne uszkodzenia, dziury niestety duze!!!!!!!! postaram się je zakleic ale marnie to widze, na zdjeciu drugim pokazałam do jakiego poziomu juz teraz woda mi schodzi. czysciłam je dwa tygodnie temu., moge spróbowac jeszcze raz z klejeniem, moze napiszcie w takim razie jaki powinnam kupić klej bo widocznie tamten nie był najlepszy, zaznaczam znawcą oczek wodnych nie jestem , to była pasja i zainteresowanie mojego męza, ja nie chce tego wszystkiego zaprzepaścić, już wiele potrafie przy nim zrobić, staram się!!!!!! DZIĘKUJE
 
 
Tala 
Początkujący


Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-05-06, 19:10   

Dodam jeszcze, ze wiele osób doradzających mi jest za tym, zeby to oczko całkowicie zasypać, dać sobie z nim spokój, mówią, ze to nie dla kobitki, tylko dla faceta zajęcie a ja się zawzięłam w sobie i powiedziałam, ze NIE, NIE I KONIEC!!! uwielbiam je, tam jestem blizej męza i chce przywrócić je do normalności!!!
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny