wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
KARMIENIE RYB
Autor Wiadomość
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-05-21, 09:41   KARMIENIE RYB

Temat przyklejam , wszelkie pytania dotyczace watku zadajemy tutaj.
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-21, 12:19   

No wlasnie jak czesto, bo w tej chwili karmie po 2-3 razy dziennie jak jestem na dzialce, w takich porcjach ze zjedza po minucie.
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-05-21, 12:24   

Moim zdaniem lepiej karmić 1 na dwa dni ale ilością która zniknie po 3-4 minutach.
To daje szanse na dostanie się do pokarmu słabszym i wolniejszym rybkom.
W Twoim przypadku jadać mogą tylko najsilniejsze osobniki.
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-21, 12:36   

Staram sie rozrzucac po calym oczku zeby wszystkie mialy latwy dostep, jak rzucalem wieksze porcje to ryby nie nadazaly jesc i wiekszosc pokarmu wplywala miedzy kamienie...
 
 
DAwid 
Hobbysta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 328
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-05-21, 12:43   

Ja karmię 3 razy dziennie ale ryby są dalej głodne poprzednie ryby które miałem nie były aż ta pazerne na jedzenie :o
_________________
-----------------------------------------------
Pozdrawiam Dawid :)
><(((*> ><(((*> ><(((*>
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-05-21, 13:08   

KoRcZuS napisał/a:
Staram sie rozrzucac po calym oczku zeby wszystkie mialy latwy dostep, jak rzucalem wieksze porcje to ryby nie nadazaly jesc i wiekszosc pokarmu wplywala miedzy kamienie...


A nie wygodniej karmić w jednym miejscu i to na płytkiej półce tz. 15- 30 cm w takim pływającym kółeczu.
Ja przed zadaniem pokarmu wkładam rękę do oczka i ,,chlapię'' wodą przywalując ryby (tą metodę na tym forum gdzieś przeczytałem) i faktycznie z czasem ryby się oswajają i przypływają do ręki. Samo ustanie przy ,,paśniku'' przyciąga ryby.

Ja karmię co 2 dzień chcę by były zwinne w dobrej kondycji a w oczku powinny polować na larwy, kijanki itd.
jak masz Orfy to zobaczysz jak dzień bez pokarmu potrafią łapać muchy i często nad powierzchnią wody poprostu fantazja.
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-21, 13:15   

DAwid napisał/a:
Ja karmię 3 razy dziennie ale ryby są dalej głodne poprzednie ryby które miałem nie były aż ta pazerne na jedzenie :o


Ryby zawsze beda glodne, ile sie nie rzuci tyle zjedza dlatego nie mozna przesadzac :)

Roman napisał/a:
A nie wygodniej karmić w jednym miejscu i to na płytkiej półce tz. 15- 30 cm w takim pływającym kółeczu.
Ja przed zadaniem pokarmu wkładam rękę do oczka i ,,chlapię'' wodą przywalując ryby (tą metodę na tym forum gdzieś przeczytałem) i faktycznie z czasem ryby się oswajają i przypływają do ręki. Samo ustanie przy ,,paśniku'' przyciąga ryby.

Ja karmię co 2 dzień chcę by były zwinne w dobrej kondycji a w oczku powinny polować na larwy, kijanki itd.
jak masz Orfy to zobaczysz jak dzień bez pokarmu potrafią łapać muchy i często nad powierzchnią wody poprostu fantazja.


Probowam z takim kolkiem, a w zasadzie kwadratem wycietym ze styropianiu ale ryby nie chcialy do tego woogle podplynac, baly sie jak ognia, nie nauczone poprostu...

Co do oswajania ryb to staram sie tego unikac, tak samo jak uczenia ich podplywania do brzegu po pokarm, poniewaz jak mnie nie ma na dzialce to koty lubia sobie lezec i czekac taki moment, do tej pory nie ginely mi ryby po za orfami wlasnie, mialem 5 a zostala jedna, ale podejzewam ze wyskoczyly same bo kot by ich nie zlapal w zyciu...
 
 
DAwid 
Hobbysta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 328
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-05-21, 13:23   

Roman napisał/a:
Ja karmię co 2 dzień chcę by były zwinne w dobrej kondycji a w oczku powinny polować na larwy, kijanki itd.


moje ryby są wręcz w wyśmienitej kondycji :peace: a co do kijanek to w moim oczku ich niema



Roman napisał/a:
jak masz Orfy to zobaczysz jak dzień bez pokarmu potrafią łapać muchy i często nad powierzchnią wody poprostu fantazja.

w cale to nie muszą być orfy nieraz uda mi sie zaobserwować (zwłaszcza pod wieczór) jak moje karasie łapia komary nad powierzchnią lustra wody naprawde wygląda to efektownie :D
_________________
-----------------------------------------------
Pozdrawiam Dawid :)
><(((*> ><(((*> ><(((*>
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-05-21, 13:31   

A czym karmicie,bo ja daje nawet ślimaki,rosówki,białe robaki.Najlepiej jest "poprzeciągać się z linem rosówką kto mocniejszy :D ".Dostają jeść dwa razy dziennie,no chyba że matka przekopuje grzątki to dostają częściej glistki.A jak nie dostaną to i tak sobie poradzą.Z tego co zauważyłem wystarczy podejść pod brzeg oczka obojętnie z której strony i w momęcie już stoją pod nogami czekając na pokarm :) .A jak wejde do wody to zaczynają mnie dziubać po nogach :P
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-21, 14:04   

Roman napisał/a:
Wiem a raczej widziałem jak skaczą ale żeby poza oczko ?
podniosę nieco brzeg dokładając kamieni.
A kotów na działkach brak bo sporo ludzi przychodzi z psami a osiedle oddalone nieco.


No tez mnie to dziwi, ale mowie, mialem 5 orf, byly malutkie 5cm, i co jakis czas widzialem ze ubywa po jednej, az doszlo do tego ze zostala mi jedna, urosla ma juz ponad 10cm i trzyma sie dosyc dlugo, a tamte 4 nie wiem gdzie sie podzialy. Kot napewno nie wylapal bo raz ze one nie podplywaja pod brzeg tak jak karasie, i dwa ze sa tak szybkie ze szok.
Wydaje mi sie ze wyskoczyly, moze lapaly jakiegos owada i wypadly po za oczko, w zeszlym roku mialem bardzo maly baniak, ok 1000l, moze bylo im ciasno...

Ernest napisał/a:
A czym karmicie,bo ja daje nawet ślimaki,rosówki,białe robaki.Najlepiej jest "poprzeciągać się z linem rosówką kto mocniejszy :D ".Dostają jeść dwa razy dziennie,no chyba że matka przekopuje grzątki to dostają częściej glistki.A jak nie dostaną to i tak sobie poradzą.Z tego co zauważyłem wystarczy podejść pod brzeg oczka obojętnie z której strony i w momęcie już stoją pod nogami czekając na pokarm :) .A jak wejde do wody to zaczynają mnie dziubać po nogach :P


Ja rzucam rozne robale jak cos zlapie, jak nieraz nie mam co robic to biore lapke na muchy i wylapuje a potem na pozarcie do ryb. Czasami jakies pajaki, dzdzownice itd...
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-05-22, 13:52   

ja karmie ryby 2 razy dziennie pałeczkami czasami wrzycam im garsc czerwonych robaków.na srodku oczka mam okragle kółko i tak im podaje pokarm.tak jest lepiej chociaz sie nie rozplywa i ryby nie podchodza pod brzeg,koty tylko czekaja kiedy podplyną ryby pod brzeg w czasie tarla w tym roku stracilem juz 3 karasie . :pa:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
Michał1 
Bywalec



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 169
Skąd: Rotterdam/Lublin
Wysłany: 2006-05-22, 15:19   

A ja od paru lat karmię swoje rybki średnio 2 razy w miesiącu :P A karma to zależy co mam pod ręką - larwy komara, suszone rozwielitki, dżdżownice, robaki różnego rodzaju, kluski lane z dodatkami dla ryb.
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-24, 00:29   

Ja natomiast, w zasadzie wcale nie karmię, jedynie sporadycznie, jak chcę je przeliczyć i jesienią przed zimą aby złapały trochę "sadełka". Nie prowadzę "tuczu trzody chlewnej", a jedynie chodowlę ryb. Wwszystkie ryby karpiowate są roslinożerne i w związku z tym mam w nich pomocnika w usuwaniu glonów nitkowych z oczka. Robią to bardzo sprawnie. Od czasu do czasu jak pracuję w ogrodzie to wrzucam im znalezione "mięsko" w postaci ślimaków (zgniatam przed wrzuceniem skorupy), dzdzownic, larw znalezionych w ziemi itp. Rybki rosną w naturalnym tempie i świetnie się czują, a co najważniejsze to nie mam problemów jak muszę wyjechać w delegację, przecież nie podrzucę wtedy rybek do np. teściowej aby się nimi opiekowała. Ryby karmione systematycznie tracą instynkty zachowawcze i są problemy jak nie można ich karmić, z różnych powodów. Poza tym przyzwyczajone do tego, że jak jest ruch nad wodą to zaraz będzie żarcie, nie reagują na np. drapieżniki tak jak powinny reagować tzn. ucieczką, one po prostu czekaja na pokarm. I bardzo częst zdaża się, że same stają się wtedy pokarmem.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-05-30, 13:01   

Witam polecam taka stronke o pokarmach
http://strony.aster.pl/elem/akk/index1.html
mozna zawsze cos samemu wykombinowac i urozmaicic diete rybkom :)
 
 
 
akua 
Uczestnik


Dołączyła: 20 Kwi 2006
Posty: 58
Wysłany: 2006-05-30, 15:20   

Witam!

zostałam babcią po raz drugi! :yahoo:

Kijanki prawie odchowane a tu pojawił się maluteńki narybek karasi!!!
:roll: pierwszy raz! czy trzeba je szczególnie karmić? czy smyki same sobie radzą?

Duże karmię 2-3-razy w tygodniu, wcześniej prawie wogóle nie karmiłam
ale niektóre z nowych są chore, pomyślalam,że jak je dokarmie będą miały więcej sił do walki z chorobą..?;

(jak nie dostają jeść to się chowają w liliach i są bardziej płochliwe;)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny