wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
KARMIENIE RYB
Autor Wiadomość
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2007-04-18, 21:39   

marian napisał/a:
Łuki18 napisał/a:
Mam pytanie za sto punktów... Czy wogle jest sens w karmieniu ryb...?
Lepiej karmić czy lepiej nie karmić?????????????

Prawdopodobnie oczko nie jest w stanie wyżywić stadka ryb .Ilość larw i innych robaków jest ograniczona .A na samych glonach dlugo nie pociągną .Według mnie dokarmianie jest koniecznością :-D
Moje rok pociągneły bez karmienia ;) czasami zywy pokarm dostawały. Obecnie próbowałam podac suche, w ramach eksperymentu i ...nawet na niego nie spojrzały
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2007-04-18, 21:40   

AurorA napisał/a:
Moje jeszcze nie szaleją za żarciem ale jedzą już dość chętnie, karmię teraz pokarmem Tetry do zastosowania w niskich temperaturach. Ryby są tłuściutkie (dziś odławiałem) wyglądają jędrnie i zdrowo, samice grube od ikry.
A,moje go własnie nie chca tknac nawet :?
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-04-18, 21:44   

Ja moje karmię bardziej swojsko tz. makaron,kukurydza .ziemniaki i oczywiście robaki
 
 
seba 
Hobbysta



Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 361
Skąd: Mielec
Wysłany: 2007-04-18, 21:58   

Moje uwielbiają gotowaną pszenice z miodem ;)
_________________
pozdrawiam seba
 
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-04-18, 22:08   

Ryby przekarmione to gorzej jakby były głodne ,karmię rzadko i w małych ilościach a i tak rosną i są w dobrej kondycji, od 7 lat żadnej choroby (odstukać )a przez zimę młodzież
w oczku urosła od 2do 3 cm bez karmienia, orfy od ostatniego sezonu o jakieś 5 cm a dorosłe karasie również kilka cm. Oczko mam 13m3 o powierzchni 29,5m2.
Karma powinna zniknąć po kilku minutach i nigdy nie zostawać na tafli, z karmieniem to jak podlewaniem kwiatków w domu,
Pozdrawiam Grzegorz :pa:
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-04-19, 00:23   

Ja jak się zrobi się ciepło to karmię praktycznie codziennie a nieraz i częściej u mnie ryby przyzwyczaiły się do suchego pokarmu :P i to co im rzucę to zanim jeszcze dobrze spadnie to już jest zjedzone , zawsze trwa walka moich rybek o pokarm :hehe: i nigdy nic nie zostaje . w tym roku jak się obrobię to założę hodowlę dżdżownic kalifornijskich to będą dostawać coś żywego :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Michał1 
Bywalec



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 169
Skąd: Rotterdam/Lublin
Wysłany: 2007-04-19, 15:06   

marian napisał/a:
Łuki18 napisał/a:
Mam pytanie za sto punktów... Czy wogle jest sens w karmieniu ryb...?
Lepiej karmić czy lepiej nie karmić?????????????

Prawdopodobnie oczko nie jest w stanie wyżywić stadka ryb .Ilość larw i innych robaków jest ograniczona .A na samych glonach dlugo nie pociągną .Według mnie dokarmianie jest koniecznością :-D
To moje jakieś wytrzymałe bo już 4 lata ciągną, jak nie więcej :P a karmie może 2 razy w mieś i to zależy od pory roku... czyli prawie wcale
 
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2007-04-24, 10:23   

A ja tak z ciekawaosci zapytam, ma ktos u siebie ryby które nie tykaja suchego jedzenia?Ja chciałam swoje podkarmic po zimie, ale one maja w nosie suche jedzenie, robale zywe to i owszem, bardzo chetnie, a na suche sie wypinaja :?
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-24, 10:43   

Gosia@ napisał/a:
A ja tak z ciekawaosci zapytam, ma ktos u siebie ryby które nie tykaja suchego jedzenia?


Tak, moje też po zimie bardzo niechętnie jedzą granulat. Za to dżdżownice wciągały ze smakiem.
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2007-04-24, 10:49   

Hubert napisał/a:
Gosia@ napisał/a:
A ja tak z ciekawaosci zapytam, ma ktos u siebie ryby które nie tykaja suchego jedzenia?


Tak, moje też po zimie bardzo niechętnie jedzą granulat. Za to dżdżownice wciągały ze smakiem.
Moje jedzą dzdzownice, ochotkę i "czerwone wijące" ;) za nie by dały sie pokroic. Zreszta, w oczu jest już dużo chyba larw komarów przyczajonych na kamieniach. Z głodu mam nadzieje, ze nie umrą ;)

P.S Chyba odkryłam przyczynę smierci traszek. Podejrzewam, ze po prostu właziły do pompy i potem miały biedne, jazdę przez strumien. Niestety zakonczoną tragicznie. Biorąc pod uwagę naturalną ciekawosc męskiej cześci ;) ;) , to nic dziwnego ze samce najczesciej ginęły. Dzisiaj zabezpieczam pompe siatką.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-04-24, 12:42   

Cytat:
A ja tak z ciekawaosci zapytam, ma ktos u siebie ryby które nie tykaja suchego jedzenia?Ja chciałam swoje podkarmic po zimie, ale one maja w nosie suche jedzenie, robale zywe to i owszem, bardzo chetnie, a na suche sie wypinaja


O tej porze ryby patrzą niechętnie na pokarmy firmowe. Dopiero jak temperatura wody wzrośnie ponad 15 stopni powinno sie zacząć karmić na dobre. Ja stosuje specjalny pokarm jesienno wiosenny (do 8 stopni) ale ryby nie wykazują zbytniego entuzjazmu.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2007-04-24, 13:05   

AurorA napisał/a:
Cytat:
A ja tak z ciekawaosci zapytam, ma ktos u siebie ryby które nie tykaja suchego jedzenia?Ja chciałam swoje podkarmic po zimie, ale one maja w nosie suche jedzenie, robale zywe to i owszem, bardzo chetnie, a na suche sie wypinaja


O tej porze ryby patrzą niechętnie na pokarmy firmowe. Dopiero jak temperatura wody wzrośnie ponad 15 stopni powinno sie zacząć karmić na dobre. Ja stosuje specjalny pokarm jesienno wiosenny (do 8 stopni) ale ryby nie wykazują zbytniego entuzjazmu.
Mam własnie taki pokarm i ani jesienia go nie jadły, ani teraz. Zastanawiam się, czy one po prostu nie wiedza do czego to służy ;) Ostatnio w ogole mało jedza i siedza schowane między kamieniami. Prawdopodobnie, to sprawda silnych wiatrów :???:
 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2007-05-01, 07:19   

To chyba temperatura wody i nasłonecznienie. Jak słonko przygrzeje podpływają pod powierzchnię i jedzą dość intensywnie. Musiałem kupić mały i duży granulat. Mały dla roczniaków a duży dla starszych.Narybku mam ze 40-50 sztuk i to one się "gotują" pod powierzchnią. Zanim koi i linki podpłynęły nie było co jeść. A te większe maluchom nie mieszczą się do pyska.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-05-03, 15:16   

Dzisiaj zauważyłem fajną rzecz :) jak zawiało do oczka naleciało pełno białych płatków z kwitnącej u sąsiada czereśni :? i nagle orfy w ciągu kilku minut wyjadły prawie wszystkie płatki :P na początku myślałem że je zaraz wyplują, ale nie one pływały (tylko orfy) i wyjadały wszystkie płatki :-D

Jak ktoś ma orfy może je karmić tymi płatkami :hehe:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2009-04-20, 00:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
DAwid 
Hobbysta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 328
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2007-05-03, 15:25   

U mnie bylo to samo :hehe:
tylko ja bylem pewny ze one to potem wypluwaja :P



tylko zobacz ile umnie jest tych platkow :x
nie do przejedzenia przez orfy :hehe:
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny