wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2011-01-11, 00:10
Oczko z bloczkow betonowych
Autor Wiadomość
Jacek.M 
Początkujący


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 11
Skąd: Gorzow Wlkp
Wysłany: 2008-03-20, 22:25   Oczko z bloczkow betonowych

Witam wszystkich oczko maniakow! Chce wymurowac oczko wodne z bloczkow betonowych. Ma to byc element ogrodu japonskiego o wymiarach 240 x 240 i glebokosci 125 - 130 cm. Zastanawiam sie i potrzebuje fachowej porady - czy sciany grubosci 12 cm nie beda aby za cienke?( taka grubosc maja bloczki ). Z jednej strony woda, z drugiej gleba - czy to wystarczy? Prosze o pomoc i ewentualne rozwianie moich obaw. Postaram sie zamiescic na forum foto - dokumentacje z przebiegu budowy. Pozdrawiam . Jacek.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-20, 22:27   

wg. mnie popęka- potrzebne jest zbrojenie - poczytaj o siatkobetonie
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-20, 22:42   

oczko z bloczków raczej nie popęka , ale nie będzie szczelne.Wybudowanie nie wymaga zbrojenia ponieważ zbrojenie używa się do betonu płynnego
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Jacek.M 
Początkujący


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 11
Skąd: Gorzow Wlkp
Wysłany: 2008-03-20, 22:45   

Kiedys widzialem na jakichs targach, oczko wodne w ksztalcie kwadratu 200x200x50, scianki ulozone byly z piaskowca ( ksztalt cegly ) podparte podkladami kolejowymi, i jakos sie przez trzy dni nie ruszyly :-D . Bloczki juz kupilem wiec bede musial sprubowac. :-o
_________________
Pozdrawiam Jacek.
 
 
 
Jacek.M 
Początkujący


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 11
Skąd: Gorzow Wlkp
Wysłany: 2008-03-20, 22:48   

Naturalnie, kolejne fazy beda takie jak w wiekszosci oczek wodnych czyli :włoknina i folia. Troche mnie pocieszyles samuraj :)
_________________
Pozdrawiam Jacek.
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-20, 22:55   

nie jestem budowlańcem ,ale budynki też buduje się min. z bloczków i się tego nie zbroii , po za tym jakieś 15 lat temu budowaliśmy u znajomego kanał w garażu tylko z cegieł bez jakiego kolwiek zbrojenia i do dzisiaj się nie zawalił :)
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-21, 00:44   

Nie macie racji, beton ma tylko wytrzymałość na ściskanie i dla tego budynek się nie zawala bo nacisk jest z góry. Spróbujcie zrobić strop bez zbrojenia to porozmawiamy ;)

W oczku ścianka jest rozciągana a takie naprężenia przenosi tylko stal i na pewno to popęka i nie będzie szczelne. Ale jak na to idzie folia to ok, szczelność nie jest potrzebna -tylko po co tak utrudniać sobie życie - nie prościej położyć folię w wykopie bez bloczków :-D
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-03-21, 07:13   

Nasze oczko było co roku demolowane przez kreta.co roku katastrofa,rozerwana folia i remont oczka.Sprawe rozwiązało zastosowanie obudowy.Może więc warto?
 
 
Jacek.M 
Początkujący


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 11
Skąd: Gorzow Wlkp
Wysłany: 2008-03-21, 09:56   

AurorA napisał/a:
nie prościej położyć folię w wykopie bez bloczków


scianka bedzie wystawala nad trawnikiem jakies 30cm - latwiej jest pociagnac murek od samego dna niz budowac sama obwodke na brzegu oczka.

wojtas napisał/a:
Nasze oczko było co roku demolowane przez kreta.co roku katastrofa,rozerwana folia i remont oczka.Sprawe rozwiązało zastosowanie obudowy.Może więc warto?

Wlasnie! Nawet o tym nie pomyslalem :-o
_________________
Pozdrawiam Jacek.
 
 
 
rispetto 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 77
Skąd: Okolice Gdańska
Wysłany: 2008-03-21, 11:37   

ja tylko podpowiem, że mam wybudowane szambo z bloczkow betonowych (11m3) i nie ma z nim żadnych problemów typu nieszczelność, pękniecia itp. Dodam jednak, że oczywiście jest zaizolowane dysperbitem. Jeśli znajdziesz coś na uszczelnienie, co nie reaguje z wodą i nie szkodzi rybom, to nie będzie problemu.
_________________
Pomóż małej Hanusi 1% swojego podatku ...
http://dzieciom.pl/5002
 
 
puchalsw 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-06, 20:25   

Panowie
Nie straszcie Kolegi. Oczko nie popeka, nie zapadnie sie, beton nie zatruje ryb, nie bedzie przeciekac. Pod warunkiem ze zrobi sie to z zachowaniem odpowiednich zasad...
Wiem poniewaz zbudowalem takie oczko, ktore funkcjonuje juz 3 sezon (jest po trzeciej zimie).
Oczko bylo budowane wg. wskazowek z ksiazki o budowie oczek formalnych (bo tak nazywaja sie oczka nie imitujace warunkow naturalnych, o regularnych ksztaltach, wykanczanych cegla lub plytami kamiennymi.
Jak zbudowalem swoje oko przeczytasz tutaj:
http://forum.oczkowodne.n...p?p=27628#27628
Naskrobalem jeszce troche innych informacji w paru innych postach.
Ofekt ocen sam:
http://picasaweb.google.c.../2007OczkoWodne
Zanim jednak zabierzesz sie za budowe wez pod uwage ze:
- oczko formalne kosztuje. Trzeba wykonac roboty murarskie i zbrojeniowe.
- rozbudowa praktycznie nie wchodzi w gre. Oczko formalne jest raczej zamknieta forma ktora powinna komponowac sie z calym ogrodem. Swobodny ogrod naruralny nie bedzie pasowal do oka formalnego. I odwrotnie...
Zaprosil bym Cie na pokaz mojego oka, ale widze ze mamy troche dalego do siebie :-) .
Daj znac, jesli bedziesz mial jakies pytania dot. konstrukcji.
Pozdrawiam
Wojtek
_________________
Wojtas
Oczko: wymiary3m x 3m, gl: 1.2m
 
 
Jacek.M 
Początkujący


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 11
Skąd: Gorzow Wlkp
Wysłany: 2008-04-10, 12:22   

Dzieki Wojtek za rady, a wyczerpujacy opis - przed, w czasie i po wybudowaniu oczka jak najbardziej mi pomogl i "pchnął" do dzialania. Mam do Ciebie pytanie w sprawie zbrojenia. Mogl bys napisac czego uzyles i jak to zbrojenie robiles. Z gory dziekuje :piwko:

A co do odleglosci miedz naszymi miejscowosciami, to wybieram sie do brata ktory mieszka w Warszawie, wiec jezeli bedzie to mozliwe, to chetnie obejrze Twoje oczko na "zywca". Pozdrawiam . :pa:
_________________
Pozdrawiam Jacek.
 
 
 
pool 
Uczestnik


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 66
Skąd: radomsko
Wysłany: 2008-04-11, 06:06   

jedni wolą córke drudzy formalnie teściową heh sory ale oczko formalnie takie to nie dla mnie.kojarzy mi sie z tym ze trza by do niego wychodzic w garniturze a ja w nim czuje sie jak kiosk "RUCHU"niema to jak natura trawka i tam takie inne..pozdrawiam
 
 
 
puchalsw 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-11, 07:50   

Pool: masz racje, kazdy ma swoje preferencje. Pamietaj jednak, ze oko formalne wpisuje sie w calosc ogrodu. W tym wypadku rowniez w stylu formalnym.
Powiem Ci jeszcze, ze moj nastepny ogrod bedzie w stylu zdecydowanie nieformalnym, a co za tym idzie OKo bedzie nieregularne :-) Uwielbiam swoje OKO, ale bede chcial sprobowac czegos innego. Z tym gariturem to jednak troche przesadziles, Klimat tego oka, i innych sadzawek formalnych jest bardzo "przyjazny i cieply" no i co najwazniejsze: ZYJE. Nie mylic z miejskimi sadzawkami budowanymi w miastach czy holach biur.

Jacek M: zbrojenie jest potrzebne na plyte denna. Na tym stoi cale OKO. Policz ciezar tych wszystkich bloczkow..... Duzo by pisac. Podesle Ci w weekend scany z ksiazki ktora traktuje o budowie takich oczek. Jest tam pare roznych propozycji na konstrukcje.
Pozdrawiam i zycze powodzenia
Wojtek
_________________
Wojtas
Oczko: wymiary3m x 3m, gl: 1.2m
 
 
amedeo 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 90
Skąd: POMORZE-Żukowo
Wysłany: 2008-04-11, 09:09   

może to się przyda :-D http://images.google.pl/i...l%3Dpl%26sa%3DN
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny