wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zielona woda
Autor Wiadomość
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-06-03, 09:32   

mieszkam koło łańcuta na podkarpaciu, torf kupiłem w hurtowni ogrodniczej w zaczerniu koło rzeszowa bo akurat ta jedna prowadzi ten torf ,na stronie kronen jest tez opis torfu klasmann http://www.kronen.com.pl/ pakowany on jest po 250 litrów . Proponuje podzwonic po najblizszych hurtowniach ogrodniczych moze tez prowadza.
ps.ja kupiłem ten najgrubszy bo maja 3 gatunki,a tak wyglada worek
 
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-06-03, 10:17   

no a jaka jest roznica miedzy tym torfem a ogrodniczym o Ph 3,4-4,5 pozatym ze nie jest taki drobny?
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-05, 22:02   

KoRcZuS napisał/a:
no a jaka jest roznica miedzy tym torfem a ogrodniczym o Ph 3,4-4,5 pozatym ze nie jest taki drobny?


Myślę, że żadna, poza ceną za firmę KLASMANN to brzmi dumnie :D
Ciekaw jestem jaka była cena tego worka 250 l
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-06-06, 08:20   

cena była cos ponad 30 zł moim zdaniem nie wygórowana za taką ilosc a co do róznicy to ten z ogrodniczych torf to wyglada jak zmielona ziemia a pozatym rózni sa producenci jedni maja moze torf kwasny a inni pisza ze tak jest i jeszcze dodaja do tego nawozy. Jak juz pisałem jestem z tego zadowolony taki mi sie udało dostac przedewszystkim jest jasny,długi i sprezysty takiego szukałem od lat.Ja nie mówie ze musi byc ta firma, w okolicy mojej tylko to znalazłem.Ale mi odpowiada, a o wynikach jeszcze napisze narazie lezy sobie w worku w oczku.
Panie Pawle kiedys pan wspomniał zeby torf włozyc do worka ale nie nowego tylko starszego ja zapózno poczytałem i mam w nowiutkim ale jak bede wymieniał torf to sie zastosuje do rady moze szybciej bedzie zakwaszał wode .Przejzystosc wody 1,2m,ale zimno od paru dni jak nic i leje male podtopinia w okolicy. :pa:
 
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-06-07, 11:42   

Ja stowalem torf zwykly ogrodniczy, o Ph 3,5-4,5, ale nic mi nie pomogl, byc mzoe dlatego ze mam nowe oczko, malo roslin, jeszcze sie nie rozrosly. Woda jest tak zielona ze nawet torf jej nie dal rady zabarwic na brazowo.
 
 
kris 
Początkujący


Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 10
Skąd: okolice Kielc
Wysłany: 2006-06-17, 19:49   

Witam. Pozwolicie że podepnę się do tego tematu i podzielę się swoimi wątpliwościami.W oczku mam sporo roślin, min: bobrek, grzybienie, przęstka, wywłócznik, moczarka, cibora, jeżogłówka, kosaciec, pałka, ponikło, czermień, kaczeniec, mięta, strzałka i pływające. Część to młode nasadzenia. Z zieloną wodą walczyłem torfem (zatopiony 3 worek), ostatnio również słomą jęczmienną. Żadnych rezultatów. Twardość wody kH-5 ; GH-7 ; oraz to nieszczęsne PH, które wcześniej wachało się w granicach 7,5 - 9, a po ostatnich ciepłych dniach PH-9,5. Zauważyłem, iż czym woda woda bardziej zielona tym PH wyższe. Czy rozwój glonów wpływa na PH wody czy odwrotnie ? :?:

Pozdrawiam.
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-06-18, 06:19   

No chyba ph ma wplyw na rozwoj glonow,czym ph nizsze to glony maja mniejsza szanse aby sie rozwijac.
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-06-18, 08:17   

spróbuj zastosować lampe uv na zielona wode pomaga
 
 
 
kris 
Początkujący


Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 10
Skąd: okolice Kielc
Wysłany: 2006-06-18, 10:45   

Dzięki za praktyczne rady, na pewno się do nich zastosuję. Przepraszam za niewłaściwie zadane pytanie. Chodziło mi o to, czy jeśli zlikwiduję zakwit glonów to łatwiej będzie obniżyć ph, czy muszę najpierw obniżyć ph aby zlikwidować glony ?
Po czyszczeniu i dopełnieniu wodą oczka twardość kH i GH spadły, tylko pH idzie w górę mimo stosowania torfu ("torf ogrodniczy wysoki-sphagnowy pH 3,5 - 4,5" mielony bo nie mogę dostać grubego). Stosowałem też słomę jęczmienną na glony, nie skutkuje. Robiłem próbki wszystkich materiałów użytych w oczku (grys, piasek, kamienie w oczku i użyte do strumienia).Nic nie podnosi twardości i pH. Zauważyłem równoczesne pojawianie się glonów i wzrost pH lub nawet glony są odrobinę wcześniej. Dlatego zastanawiam się co tak podnosi pH? :?:
Pozdrawiam.
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-06-18, 11:18   

Kup na alledrogo ,,FADEN ALGEN'' bo efekt jest natychmiastowy, tylko przed zastosowaniem uzupełnij wodę by po tym środku przez jakiś czas piszą by nie dolewać.
Ja go zastosowałem i już tydzień mija a woda nadal jak ze źródła.
Wiem że to chemia ale ryby i rośliny zniosły to dobrze.
Bałem się o Kotewke ale nic jej nie jest, no może Grążel stracił stare liście ale młode są w dobrej kondycji a wczoraj zakwitł więc polubił tą/tę ? wodę.
 
 
Jacek 
Nowy


Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 7
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2006-08-10, 11:44   

A ja po poczštkowych problemach - kwiecień, maj woda była okropnie zielona, wlałem jakiœ algo rem czy coœ podobnego - trochę pomogło. Jak podrosły roœlinki to od połowy czerwca wodę mam krystalicznie czystš, od lipca nie używam lampy UV i jest pięknie. Żadnego torfu, nic z tych rzeczy. W innym oczku (mniejszym) woda jest zielonkawa i już. Nic z tym drugim oczkiem nie robię, może dodam tam jakichœ roœlin.

pozdrowienia

Jacek
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2006-08-15, 12:45   

za duzo czytacie
a wiadomo autorzy tak jak i naukowcy przepisuja glupoty
na zielona wode najbardziej skuteczna metoda jest plankton
potrafi czynic cuda
lampy uv robia nam z wody destylat
sprobujcie sami, to taki prosty i skuteczny sposob
nie dajcie sie nabierac na kosztowne wynalazki i chemie
pozdrawiam
Jacek
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Unio 
Uczestnik



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 93
Skąd: nowa sol
Wysłany: 2011-07-03, 13:23   

moglbys napisac cos wiecej o tym jak zrobiles lampe uv ??bo link nie dziala

[ Dodano: 2011-07-03, 13:24 ]
czy jezeli mam juz zielona wode to czy jak wrzuce torf to sie wyczysci cos czy musze troche wody odlac i nalac swiezej i wtedy dac torf ?
 
 
 
cin111 
Bywalec


Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 136
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2011-07-03, 15:39   

lampę uv musisz dostosować do wielkości swojego oczka
ja na początku miałem bardzo mało roślin i nie miałem lampy uv woda zaraz po nalaniu zrobiła się zielona , po kupnie większej ilości roślin i lampy uv cztery dni i woda zaczęła się klarować
lampy uv nie musisz mieć ale podstawa to rośliny ;)

[ Dodano: 2011-07-03, 15:40 ]
a co do torfu to ja się na tym nie znam
specjaliści ci powiedzą
_________________
Oczko wodne 30 000l
25 ryb
Wędkarstwo jedyny nałóg który nie zabija.
 
 
Unio 
Uczestnik



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 93
Skąd: nowa sol
Wysłany: 2011-07-06, 15:59   

witam przz ostatnie dni gesto obsadzalem roslinmi moje oczko,zielona woda caly czas sie utrzymuj ale dzisiaj zauwazlem ze plywaja kluchy na powierzchni wody zielone ,czy moze to byc objaw ze rosliny zaczynaja powoli wygrywac z glonami czypoprostu tak ma byc ??
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny