wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zielona woda
Autor Wiadomość
ogon69 
Początkujący



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 11
Skąd: konin
  Wysłany: 2006-05-18, 22:28   zielona woda

Jestem mlodym amatorem,od nie dawna jestem posiadaczem oczka,w ciagu miesiaca zrobila mi sie zielona woda,czy to oznacza glony,czy poprostu kwitnie? Z tego co tu wyczytalem,juto musze zmierzyc ph wody i sporbowac tego torfu!
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-05-18, 22:35   

zielona woda oznacza rozkwit glonów uzyj torfu lub słomy jeczmiennej!poczytaj o tym na forum tam dokladnie jest opisane co robic w takiej sytuacji. :soczek:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-05-18, 22:41   

Zakwit glonów w nowo założonym oczku to normalka. Musisz zadbać o stworzenie równowagi biologicznej.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
ogon69 
Początkujący



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 11
Skąd: konin
Wysłany: 2006-05-20, 00:58   

Dzieki,caly czas czytam i sie ucze coraz to nowszych rzeczy! Na poczatek sprobuje z tym torfem :D
_________________
Ogon69
 
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-20, 19:58   

Wczoraj posadzilem rosliny, dzisiaj patrze a na powierzchni pelno malutkich zielonych kropek plywa... czy to mozliwe ze tak szybko rosliny zaczely eliminowac glony bo wczesniej tego nie mialem? mam tez zanurzony torf od 3 tyg
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-05-20, 22:03   

To przypadek.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
tico0 
Nowy


Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 3
Wysłany: 2006-05-23, 14:56   

Witam, aby nie zakładać nowego tematu odnosnie zielonej wody podepne się pod ten i napisze o co mi chodzi. Przygode z oczkami zacząłem od dawna, walczyłem z zieloną woda w różny sposób, przeważnie chemią ale skutki zawsze byłyb kiepskie. teraz znalazłem to forum przestudiowałem je i postanowiłem uzyć torfu. W związku z tym że wymieniałem folie w oczku w tym roku i je pogłebiłem do 80cm a co za tym idzie zwiększyła sie jego pojemność do 10-12m3 wody. Na początku maja nalałem świeżej wody, pochodziła z studni głębinowej (około 20m głebokości) i wiejskiego wodociągu w proporcji pół na pół. Ozcywiście zaraz włożyłem 80l worek z torfem o pH 3,5-4,5 firmy ATHENA i zacząłem obserwację co się będzie dziać. Pierwszy pomiar wody pH 7, woda zaczęła zmieniac kolor na słomkowy, byłem pełen podziwu dla tego specyfiku, jednak w miare upływu czasu woda zmieniała sie z słomkowej na zieloną i po powierzchni zaczęły pływać brązowe glony które zbijały sie w grupki. Gdy to ustapiło około tygodnia temu woda jest teraz tylko zielona ale czały czas mierzyłem pH i rosło, w chwili obecnej ma juz 9!. wiem że woda nowa musi zakwitnąć i ustabilizować się, ale to wysokie pH. Co radzicie aby dalej robić ? Czekać na działanie torfu, czy walka jakąś chemią. Dodam że oczywiście jest pompa orginalny filtr z aqua-szut mała kaskada i roślinki.
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-05-23, 17:17   

Najbardziej brak ci równowagi biologicznej,a nato musisz poczekać i to długo,poczytaj
dokładnie wcześniejsze posty o zakładaniu oczka. Ja kiedyś po wymianie wody dolewałem część wody z dobrze utrzymanego środowiska wodnego w celu naturalnej szczepionki
i odpowiednego rozwoju biologicznego oczka :soczek:
Napisz jakie masz nasłonecznienie swojego oczka bo zbyt wielkie nie pomaga :pa:
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-24, 00:23   

Grzegorz napisał/a:
Ja kiedyś po wymianie wody dolewałem część wody z dobrze utrzymanego środowiska wodnego w celu naturalnej szczepionki
i odpowiednego rozwoju biologicznego oczka


Nie najlepszy to pomysł. Można w ten sposób przenieść do oczka różne draństwo, jak bakterie chorobotwórcze, czy nie pożądane w oczku spory chorób grzybowych.
Najlepiej przy wymianie wody z ustabilizowanego oczka pozostawić część wody (czym więcej tym lepiej) i dolać ją do tej świeżo nalanej.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
tico0 
Nowy


Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 3
Wysłany: 2006-05-24, 10:33   

Witam, nasłonecznienie wody jest powiedziałbym średnie, co prawda całe do południa i południe słoneczko grzeje, ale od popołudnia zaczyna powoli nachodzić cień na wodę. Wczoraj jak przypatrzyłem się wodzie to zauważyłem że jakby od górnej warstwy zaczęła się powoli klarować. Tak pierwsze 5cm wody jakby nie było już tak zielone. Ale ph nadal 9.
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-24, 14:59   

tico0 napisał/a:
Witam, nasłonecznienie wody jest powiedziałbym średnie, co prawda całe do południa i południe słoneczko grzeje, ale od popołudnia zaczyna powoli nachodzić cień na wodę. Wczoraj jak przypatrzyłem się wodzie to zauważyłem że jakby od górnej warstwy zaczęła się powoli klarować. Tak pierwsze 5cm wody jakby nie było już tak zielone. Ale ph nadal 9.


Mam podobna sytuacje. U mnie tez oczko jest na sloncu az do poznego poludnia, tak 17.00 pozniej drzewa daja troche cienia.

Wode mam masakrycznie zielona, widocznosc 5cm. Ponad miesiac temu zanurzylem torf, w sumie juz jest w oczku ok 70l torfu. Roslin w miare duzo, z tym ze niektore dopiero tydzien temu posadzilem.

No i to Ph. Przed zastosowaniem torfu mierzylem i bylo 7,5. A teraz roznie to bywa, przed wczoraj sprawdzalem i bylo prawie 9. Dzisiaj 8. Ponizej 7,5 jeszce nie zjechalem, tak jakby ten torf nie dzialal ;/

Dzisiaj postanowilem sprobowac chemii. Uzylem srodek tetry na glony nitkowate, zobaczymy co z tego wyjdzie. Mysle ze jak uda mi sie zwalczyc te gloniska to spowrotem bedzie im juz znacznie trudniej sie rozwinac...
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-05-24, 15:41   

Paweł ma racje ,że najlepiej przy wymianie wody część pozostawić, ale jeśli ktoś zaczyna od poczętku to skąd ma ją wziąść. Może mój sposób jest niewłaściwy ,ale przez ostatnie 6 lat
nie padła mi z choroby ani jedna ryba,jedynie po ostatniej zimie przez brak tlenu padly mi orfy. Mam oczywiście nowe i mają się dobrze. :peace: :pa:
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-24, 17:53   

Czyli nawet po zimie nie wymieniac calej??
 
 
tico0 
Nowy


Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 3
Wysłany: 2006-05-24, 21:20   

Obserwowałem dziś po południu swoje oczko i o dziwo myślę że chyba torf zaczyna działać, woda już nie jest tak mocno zielona mozna już na półkach zauważyć kontury pojemników na rośliny, gdzie wczoraj było to nie możliwe. No i zmierzyłem pH i tu :D zjechało do 8, czyli zaczyna się coś dziać. A myślałem że już nic z tego nie będzie.
 
 
ogon69 
Początkujący



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 11
Skąd: konin
Wysłany: 2006-05-24, 21:45   

U mnie woda tez sie zrobila zielona w swiezym oczku,co prawda mam troche roslin,i mierzylem dzisiaj ph i wyszlo 7,5 tylko ze u mnie jest troche wieksza widocznosc,i nie wiem czy stosowac ten torf czy dac wolna reke naturze?
_________________
Ogon69
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny