wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydra wygrała ( narazie)
Autor Wiadomość
Sławekcz 
Nowy


Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 6
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2009-04-19, 11:22   Wydra wygrała ( narazie)

Od około 8 lat mam staw naturalny w ogrodzie a że jest tam czysta woda więc wpuściłem tam ryby-karasie, karpie, liny. Miałem tego dość sporo ale tu się kończy "bajka". Od roku jam jeszcze jednego lokatora WYDRĘ. Oczywiście ryby wyparowały. W tym roku naokoło wkopałem siatkę około 25cm pod ziemią i około 25cm nad ziemią, no i mam zamiar znowu wpuścić ryby. Co wy na to, mam jakieś szanse?
_________________
Sławek
 
 
mateusz1990 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 216
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2009-04-19, 11:33   

zadzwoń do jakiejś instytucji co zajmuje się zwierzętami oni ci to wyder złapią i wypuszczą gdzieś indziej
_________________
EURO KOI
 
 
 
Sławekcz 
Nowy


Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 6
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2009-04-19, 13:18   

Mieszkam w małym miasteczku (30tyś) i raczej takiej instytucji tu nie ma, w ogóle to myślę że w całej Polsce by mnie delikatnie o...
_________________
Sławek
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-19, 14:07   

mozesz sprobowac z ta siatka, ale chyba lepiej dac troche wyzsza, np. 35-40 cm; a jaki to da efekt w paktyce? - nie mam pojecia.
 
 
mateusz1990 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 216
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2009-04-19, 14:17   

zastanawiałem się nad pułapką dla takiej wydry złapać ją samemu i wypuścić kilka kilometrów od stawu
_________________
EURO KOI
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-19, 19:19   

piotr urbanski napisał/a:
ale chyba lepiej dac troche wyzsza, np. 35-40 cm;

ja się na wydrach słabo znam, ale widziałem zabezpieczenia w zoo, jakoś nie wydaje mi się, aby takie śmieszne wysokości zrobiły na wydrze wrażenie. Obawiam się, że trzeba zaakceptować staw bez ryb. Będzie czyściejsza woda, zawsze jakiś pożytek z tej wydry ;)
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-04-19, 19:25   

Właściciel chce mieć ryby w stawie a ty tutaj o czystej wodzie :???:

Na jednej ze stron o stawie jest wykorzystany pewien patent dźwiękowy z uzyciem radia, nie pamiętam gdzie to było, poszukaj na stronce Staw Bieleccy, tam chyba o tym czytałem.

Taka wysokość siatki nie pomoże w walce z wydrą, jeżeli już to pastuch elektryczny. Pamiętaj także, że wydra potrafi kopać...

Pozdrawiam

Salmo
 
 
Sławekcz 
Nowy


Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 6
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2009-04-19, 19:37   

Najbardziej mnie rozkłada jak czytam że mam dać jej spokój bo jest pod ochroną, jestem ciekaw co by było gdyby taka wydra zasmakowała w czymś cennym "pana doradcy". Mnie ten staw kosztował litry potu (staw kopałem z kolegą ręcznie) ryby, jak wiecie nie są tanie, moje kosztowały 400zł, o lekarstwach dla ryb i karmie nie wspomnę. Sumując jeżeli znacie jakikolwiek sposób na pozbycie się szkodnika będę wdzięczny.
_________________
Sławek
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2009-04-19, 21:18   

Hej . Niestety ale ( dla Ciebie ) ale z wydrą nie wygrasz , jak raz przyszła to będzie powracać nawet jak już nie będziesz miał ryb.
Podobną sytuacje mieli mój znajomi w tym tylko że oni już nie chcą mieć ryb ( wybrały płazy) a i tak regularnie wydra ich staw odwiedza.

Czytając Twój post można wywnioskować jak by bez sensu był staw bez ryb a tak nie jest .
Ryby w małych przydomowych oczkach bardzo często nie umożliwiają rozwój rzadkich gatunków roślin i zwierząt .
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-20, 10:10   

Sławekcz napisał/a:
Najbardziej mnie rozkłada jak czytam że mam dać jej spokój bo jest pod ochroną

masz rację, ale moim zdaniem poległeś, albo zrobisz jak Ci radzą ze stawu obóz koncentracyjny. Kiedyś w Borach Tucholoskich byłem na kwaterze u leśniczego, też do jego stawu wydra się wprowadziła i cóż - z małym, ale przyjął zrozumieniem, nie widział możliwości jej pozbycia się. Mówił ryb nie będzie przestanie przychodzić, ryby się pojawią zacznie.
Pozdr, Bajbas
PS. Ale kto szuka może znajdzie, może jakiś głos drapieżnika którego wydra się boi uruchamiany na czujnik ruchu?
 
 
krokodyl 
Bywalec


Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 113
Wysłany: 2009-04-20, 13:44   

Mi cos też wybierało ryby i przestało po tym jak zainstalowałem stalową linke podlanczaną na noc do pradu.Było wlączone przez 3 noce i problem znikł i do tej pory jeszcze sie nie pojawiło :P
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-04-20, 18:49   

Cytat:
PS. Ale kto szuka może znajdzie, może jakiś głos drapieżnika którego wydra się boi uruchamiany na czujnik ruchu?


Nagrać pijanych dresiarzy po imprezie :lol:

http://staw.bieleccy.com.pl/str5_wydra.html

Oto link do tego sposobu z radiem (drugi tekst z granatową czcionką). Wystarczy poszukać.

Pozdrawiam

Salmo
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-04-23, 02:34   

dobre :hehe: :hehe:

Cytat:
W każdym krańcu Polski jest radiostacja, która więcej gada niż gra. Fala nie zanika, wręcz przeciwnie - przebija się przez wszystkie inne stacje. W moim i nie tylko moim przypadku jest to Radio Maryja czyli radio o.Rydzyka. Nie będę oceniać jego wartości dla ludzi, bo też mój odbiorniczek jest nastawiony jak dla człowieka zbyt cicho. Wartości przekazywane wydrom przez to radio są nieocenione! Nigdy, odkąd gra, żadna wydra nie pojawiła się w moim ogrodzie. Uważam to za największy sukces o.Rydzyka!

Być może w przypadku większych stawów warto zastosować kilka odbiorniczków wokół brzegu.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
javahurt 
Nowy


Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5
Skąd: warszawa
Wysłany: 2009-05-15, 15:04   

No nie zawsze jest to wydra.Jeśli ją widziałes to ok ale jeżeli nie to może byc(i tak jest najczęściej)norka amerykańska.Miałem ją dwukrotnie i dwukrotnie złapałem ją w klatkę ze sprężyną którą pożyczyłem od miejscowych gołębiarzy.
 
 
Sławekcz 
Nowy


Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 6
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2009-08-26, 16:01   

Na tą chwilę mam spokój ze szkodnikami ( ogrodzenie + pies, będzie jeszcze pastuch) ale martwi mnie jedno-staw mam od 6 lat i jak dotąd nie dochowałem się "potomstwa". Na wiosnę odkupiłem ładne karasie ozdobne ale do tej pory żadnych młodych nie widać. Roślin mam sporo, woda czysta,mam trochę żab i zastanawiam się czy to nie one zjadają mi ikrę. słyszałem też że ważne jest jeszcze PH. Macie jakąś radę.
_________________
Sławek
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny