wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-04-16, 22:39
Oczko Wolanina
Autor Wiadomość
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-07-02, 23:42   

Jak się nie ma, co się chce, to się lubi, co się ma. Może przeinaczyłem, ale doczytałem o próbach rodzimych oczkomaniaków, więc może jednak warto? A nuż jaki zacny okaz się trafi :)
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-07, 18:10   

Znowu coś mnie naszło na zabawę komórką.

https://www.youtube.com/watch?v=0lIvIwZTvtg
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
BP74 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 106
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2015-07-08, 11:46   

super to twoje oko i karpiki, pozazdrościć :brawo:
_________________
Piotr.
EPDM / 10m3 / filtr 2x130L / gk 5m2

http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=6578
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-14, 10:20   

Piotrek, odwiedzaj dostawców i wybieraj :)

Wczoraj udało mi się zmienić w oczku proporcję ryb, z których jestem zadowolony oraz tych, co do których mam mieszane uczucia - na korzyść tych pierwszych.

25cm Kohaku od Hoshikina - Badis. Chodziło mi to po głowie od jakiegoś czasu. Wzór - kółka, ewentualnie dwie - trzy wyraźne plamy pół na pół hi i shiroji. Tak, żeby z daleka było widać biało-czerwony kontrast.
Z (nieistotnych dla mnie) wad - lekki brak balansu z tyłu po prawej stronie, ale nie takie się widziało. No i połowa ust uszminkowana - kuchibeni, co samo w sobie nie jest dla mnie żadną wadą, ale pomiędzy wzorem na czole a kuchibeni pojawia się nieco rozmytego różu - może to zniknie, może nie. Ważniejszy jest dla mnie widok ogólny. Co do hodowcy, muszę się upewnić.



20cm Kumonryu (wreszcie!) od Kawakami. Wielkie dzięki dla Tomka, za zauważenie go w ofercie Siemianowic :piwko:
Na razie (?) sumi nisko po bokach, zobaczymy, jak się to zmieni. Trochę na minus lekko poszarpane brzegi sumi, oraz czarne kropki dające się zauważyć na reszcie ciała. Niebieska skóra też zdaje się nie stawia tej ryby na zbyt wysokiej półce. Zobaczymy.
Poza tym długa, smukła rybka, mam nadzieję, że będzie z niej ładna duża sztuka.

_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
BP74 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 106
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2015-07-14, 12:50   

Paweł korci mnie jak diabli żeby kupić jeszcze kilka koi, ale na ten rok wystarczy.
w tym roku oczko zrobiłem i technikę a i kilka rybek kupiłem, teraz trzeba się uczyć - żeby woda czysta była i rybki dobrze i zdrowo się chowały.

Obawiam się zimy bo to moje 1,30 głębokości trochę mało ale jestem dobrych myśli.

;) a po zmianie przepisów bud. korci mnie żeby powiększyć oko, to przy okazji zrobiłbym głębsze. (wiem że mówiliście żeby kopać głębiej :bum: )

ale co tam z biegiem czasu coś wymyślę. Jest jeszcze opcja mauzera w garażu :)

a teraz czytać forum, pytać :?: i będzie dobrze (tak jak do tej pory) :-D

pzd.
_________________
Piotr.
EPDM / 10m3 / filtr 2x130L / gk 5m2

http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=6578
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-14, 14:18   

Mauser jest dobrym pomysłem, z tym, że moim zdaniem należy odtworzyć / przenieść w zasadzie całą filtrację, jaka była przeznaczona dla oczka. Do Mausera w piwnicy miałem 100 litrów złoża fluidalnego z HEL-X 13-tką, oraz dobrą filtrację mechaniczną z prefiltrem i gęstym filtrem z ovatą.
Gdybym miał tam okno, to dodałbym spory zbiornik hydroponiczny z kosaćcami.
Wielkość zbiornika nie zabezpieczy Ci go przed przechłodzeniem (patrz: koipond Kilerk1), o ile nie wyłączysz filtracji (opróżnienie filtrów lub jakieś minimalne podtrzymanie złoża gwarantujące bezruch wody w stawku), a przydałoby się także przykrycie zbiornika matą termoizolacyjną, jakimś namiotem... jeden kolega wykorzystał nadmuch ciepłego powietrza z domowego egzotarium...

BP74 napisał/a:
a teraz czytać forum, pytać :?: i będzie dobrze (tak jak do tej pory) :-D


Ja bym dodał do tego: czytać także zagraniczne fora i witryny dealerów koi. Studiować aspekty oceny koi, aby jak najlepiej móc radzić sobie w sklepie z wyborem właściwych egzemplarzy. Nie pominąwszy elementarza: odmiany, ich podstawowa charakterystyka, skąd się biorą, jak wygląda rozwój osobnika danej odmiany. Kupować ryby osobiście w sklepie, pojedynczo, z dużym zastanowieniem się nad każdym przypadkiem.

_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-18, 09:31   

Jesień za pasem - właściwie mamy cały czas lato, ale to już pewnie ostatnie takie ciepłe dni.
Wypada podsumować, co się przez ten sezon zmieniło w obsadzie. Zbiornik opuściło kilkanaście sztuk koi, na które nie miałem już tu miejsca. Wraz ze wzrostem ryb muszę podejmować coraz bardziej radykalne decyzje. Ostatnio był to nawet wybór między dwiema rybami, z których obie mógłbym trzymać. W drugą stronę - na wiosnę doszło kilka sztuk kupionych bądź na próbę -jak kilka Hi Showa, niektóre Kin Gin Rin - nie jestem do nich w 100% przekonany, bądź też okazy 'strategiczne' - jak Kohaku, na którego byłem nastawiony od dłuższego czasu, albo Kumonryu - tego chciałem mieć 'od zawsze'. Trafiło się też Kin Ki Utsuri, czy małe niezłe Asagi.
Docelowo chciałbym mieć zbiornik około 14 m3 i około 20 Koi. Dopóki ryby nie są zbyt duże, nie ma problemu z obciążeniem fitlrów, teraz około 400 litrów, w przyszłości - kilka m3.
Co do pozbywania się ryb - zawsze trafiają w dobre ręce, do sporego koipondu. Nie ma mowy o oddawaniu gdzieś na oślep do zoologa.

Jak zwykle próba wklejenia ramki (Ewa ratuj :) ):


https://www.youtube.com/watch?v=fMsNvMYi7Zs
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-09-18, 19:27   

Jakie fajne stadko :brawo: :brawo:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
crashq3tf 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 245
Skąd: Szalow,Gorlice,Jasło
Wysłany: 2015-09-19, 16:04   

Super oczko Paweł pozdrawiam po bardzo długiej przerwie ;)
_________________
Mateusz
Moje akwa http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
Akwarium 60l http://www.youtube.com/watch?v=2eVrQAl2GNU
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-09-19, 17:04   

wolanin, jak zwykle nigdy nie wychodzi :P :P
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2015-09-21, 20:40   

Piękne ryby :good: :brawo: :brawo:
_________________
Pozdrawiam Mateusz
Moje Oczko Wodne
 
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-09-27, 10:54   

Paweł, Twoje koi jak panny sznurem za mundurem :brawo: Wybór najlepszych sztuk sprawia Ci przykrość, co nie? Bo mnie serce by pękło :)
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-27, 17:29   

Mateusz, cieszę się, jeżeli komuś moje ryby się podobają, dzięki. Oczywiście chciałbym, aby te które mam, wyrosły i podobały się jeszcze bardziej.
Radzionek, w moim ogródku zabrakło ślimaków. No i teraz każde włożenie ręki do wody, to sprawdzanie, czy nie ma w niej ich przysmaku. Co do przykrości przy pozbywaniu się ryb - no cóż, nie mam wyboru. Jeżeli mam dwie ryby, z których jedna jest od samego początku, a druga trzy razy lepsza od pierwszej i miejsce tylko na jedną, to szukam dla tej pierwszej dobrego lokum. Kiedyś pisałem coś na temat karasi, że nigdy nie oddam i tak dalej... ale teraz nie ma żartów, oczko jest przerybione, a chciałoby się mieć ryby wciąż lepsze i lepsze...
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2015-09-28, 20:17   

Podobają się oczywiście, jak dla mnie są idealne, ja na razie o takich tylko marzę ;)
_________________
Pozdrawiam Mateusz
Moje Oczko Wodne
 
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-10-12, 08:45   

Pierwsza październikowa przygrywka do zimy. Za tydzień pewnie wróci słoneczna jesień, ale już bez bananowców - dzisiaj wykopię i bez alokazji - te muszę natychmiast przenieść do akwarium pod okno w piwnicy.
W czarnej dziurze oczka koi pływają jak pływały - temperatura pewnie około 7-8 C, sprawdzę później. Miałem przy takiej temperaturze przenosić je do piwnicy, ale widzę, że na razie pływają normalnie po całym oczku. Niech jeszcze trochę posiedzą w zimnej wodzie - to dla nich jedyny okres względnego zimowego spoczynku, bo w piwnicy przy 18C trzeba je będzie karmić.

_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny