wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zalew przy bobrzej tamie
Autor Wiadomość
kinemax 
Nowy


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 7
Skąd: Warszawa/Sierpc
Wysłany: 2009-04-11, 20:59   Zalew przy bobrzej tamie

Witam i pozdrawiam wszystkich miłośników wody ! (to mój pierwszy post tutaj)

Mam działkę nad malutką rzeczką niedaleko Sierpca. Na rzeczce bobry robią tamy, jedną mam za domkiem :idea:

Zrobił mi się niewielki zalew, głębokość w korycie rzeczki sięga 1m, no i mam wielką ochotę "coś z tym dalej zrobić", wykorzystując wykonaną już przez bobry pracę...

Parę zdjęć okolicy.

Na razie odgarniam glony (raz na tydzień wystarcza) i myślę jakie tam wsadzić rośliny.
Aktualnie rosnące tam olchy najprawdopodobniej szybko uschną (jak na starym, dużym zalewie ze zdjęć), więc poprawi się nasłonecznienie.

Ideowo chciałbym, żeby było tam ładnie :-D i dało się popływać :)
Chętnie bym tam wdrożył jakiś program badawczo-rozwojowy :piwko: , który zresztą mogę finansować w rozsądnym zakresie. Tak poważnie to myślę o współpracy z instytucjami naukowo-akademicki (proszę o sugestie, a może propozycje?), ew. firmami (byle nie za drogo!). Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i merytoryczne komentarze...
Postaram się niedługo dołożyć parę nowych zdjęć dokładniej ilustrujących lokalizację "mojego" zalewu.
_________________
Paweł znad bobrzej strugi
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-11, 21:07   

Super sprawa! W tej rzeczce można by sie pokusić o introdukcję raka szlachetnego, o ile nie ma w niej już pręgowatego. Czy w swoim "zalewie" spotykasz jakieś traszki? Jakie ryby w nim żyją?
 
 
kinemax 
Nowy


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 7
Skąd: Warszawa/Sierpc
Wysłany: 2009-04-11, 21:25   

Traszek nie widziałem, ostatnio obserwowałem błękitne żaby :) Ryb jeszcze nie widziałem, ale skafander już mam, więc sprawdzę "dogłębnie".
_________________
Paweł znad bobrzej strugi
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-12, 00:51   

Kapitalna sprawa! Nic dziwnego, ze na kazdym zdjeciu masz usmiech od ucha do ucha ;) Rewelacja. A program rozwojowo-badawczy mozesz rozpoczac wlasnie od (re)introdukcji zagrozonnych gatunkow, tak roslin, jak i zwierzat.

Napisz jeszcze, co to za cudo techniki na przedostatnim zdjeciu. To jakies wieksze przedsiewziecie? A moze nowy projekt badawczy??? ;)
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2009-04-12, 08:40   

Mnie zastanawia po co tam te klatki/kratki ? metal, plastik nijak nie pasuje do natury to zdjęcie w moich oczach zniszczyło widok zalewu stworzonego przez bobry. Człowiek jak zawsze tylko niszczy, przeszkadza, zaśmieca naturalne środowisko, zostawmy to bobrom one wybudują do doskonale wiem bo bobry to widok codzienny w naszych okolicach.
 
 
kinemax 
Nowy


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 7
Skąd: Warszawa/Sierpc
Wysłany: 2009-04-12, 12:33   

piotr urbanski napisał/a:
Napisz jeszcze, co to za cudo techniki na przedostatnim zdjeciu. To jakies wieksze przedsiewziecie? A moze nowy projekt badawczy???

To jest regulacja poziomu wody, głównie dla komfortu psychicznego żony :ziew: , która stwierdziła, że nie życzy sobie bagna zbyt blisko okna. W tej chwili jest to element tymczasowy, później mam nadzieję go lepiej wkomponować w otoczenie ;)
Reintrodukcje - bardzo chętnie, tylko chciałbym tylko znaleźć fachowców (niekoniecznie zaraz wielkich profesjonalistów), którzy by mi w tym pomogli - może w ramach jakiegoś grantu UE :-D ? Z tym, że nie chodzi mi o wyciąganie kasy do kieszeni, tylko o rzeczywiste uzycie jej w dobrym celu z dodaniem wkładu własnego...
_________________
Paweł znad bobrzej strugi
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-12, 14:12   

kinemax napisał/a:
Reintrodukcje - bardzo chętnie, tylko chciałbym tylko znaleźć fachowców (niekoniecznie zaraz wielkich profesjonalistów), którzy by mi w tym pomogli - może w ramach jakiegoś grantu UE :-D ? Z tym, że nie chodzi mi o wyciąganie kasy do kieszeni, tylko o rzeczywiste uzycie jej w dobrym celu z dodaniem wkładu własnego...
Na poczatek zajrzyj do Polskiej Czerwonej Ksiegi Gatunkow Zagrozonych, potem, albo nawet od razu, przejdz sie do urzedu ochrony srodowiska i wypytaj o wszystko. Wydaje mi sie, ze skala tego przedsiewziecia nie wygeneruje olbrzymich srodkow.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-04-12, 18:15   

Warunki wydają się idealne do wprowadzenia bobrka trójlistkowego i czermieni błotnej.
a może one już tam są
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
kinemax 
Nowy


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 7
Skąd: Warszawa/Sierpc
Wysłany: 2009-04-23, 21:48   

Na stronie Urzędu OŚ nie widać, żeby coś takiego ich interesowało - tylko opłaty...
Jeśli ktoś zna kogoś lub instytucję, która chciałaby pomóc to poprosze o kontakt.

Bobrek i czermień zamawiam, dzięki - proszę o więcej propozycji...
_________________
Paweł znad bobrzej strugi
 
 
kinemax 
Nowy


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 7
Skąd: Warszawa/Sierpc
Wysłany: 2009-05-10, 13:22   

AurorA napisał/a:
Warunki wydają się idealne do wprowadzenia bobrka trójlistkowego i czermieni błotnej.
a może one już tam są

:piwko: Taaa.... Ale za to wiem, ze zeby najlatwiej cos zidentyfikowac, to najlepiej to kupic 8)
Po zasadzeniu bobrka, w trakcie spaceru bo bagnie znalazlem jego naturalna plantacje niedaleko. [/center]
_________________
Paweł znad bobrzej strugi
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny