wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Uprawa Świętego Lotosu (Nelumbo nucifera) z kłącza
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2013-07-21, 00:14   

Ja słałem jak było ciepło i bez przymrozków a kłącza były na pewno zdrowe, wiec to zapewne wina podłoża. Nie można tez za wcześnie nawozić. Ja u mnie daje koreczki dopiero jak pokażą się liście.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
twister47 
Entuzjasta



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 632
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2013-07-21, 11:58   

AurorA napisał/a:
Ja słałem jak było ciepło i bez przymrozków a kłącza były na pewno zdrowe, wiec to zapewne wina podłoża. Nie można tez za wcześnie nawozić. Ja u mnie daje koreczki dopiero jak pokażą się liście.


I ja właśnie zrobiłem identycznie. Jeśli to jest wina podłoża to powiedz którego. Czy tego pierwszego w którym było wsadzone w doniczce w domu jak u ciebie ziemia zwykła piach z gliną taka z podwórka licha i jak puściło pierwszy liść dałem koreczki osmocote jak i ty i w tym już zaczęło gnić bo środkowa część kłącza była czarna i miękka i nie było żadnych korzeni. Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia w chwili przesadzania do tej dużej kastry z tym niby złym podłożem w którym rosna babki teraz z nasion i mają się super.

[ Dodano: 2013-07-21, 13:03 ]
Przeczytaj wszystkie moje posty i poskładaj to razem od tej daty to mój pierwszy w tym temacie 2013-05-12
_________________
Życie jest piękniejsze gdy choć jedna ściana jest zielona.
 
 
 
Mariusz 
Przyjaciel forum



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 1463
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2013-07-21, 20:01   

Jak sobie przypomnę swoje początki, rok 2009 - czarne kłącza jak u Ciebie, 2010 - pokazały se liście, które zjadł grzyb, dopiero później szło gładko. Do nich trzeba cierpliwości, początki są często pasmem niepowodzeń.
A teraz, to już rutyna, wydaje się, że nic nie trzeba przy nich robić :) , tak więc do dzieła, następny rok będzie lepszy.
Dla zachęty :)



A można i to :)
'Tina'

_________________
Pozdrawiam Mariusz
Odmiany lilii wodnych
 
 
 
twister47 
Entuzjasta



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 632
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2013-07-21, 20:11   

Ale super lilia jeszcze takiej nie widziałem :brawo:
_________________
Życie jest piękniejsze gdy choć jedna ściana jest zielona.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2013-07-21, 23:34   

twister47 napisał/a:
Jeśli to jest wina podłoża to powiedz którego. Czy tego pierwszego w którym było wsadzone w doniczce w domu jak u ciebie ziemia zwykła piach z gliną taka z podwórka licha i jak puściło pierwszy liść dałem koreczki osmocote jak i ty


twister47 napisał/a:
Ziemi użyłem z kompostownika do tego dobra łopata obornika takiego ze spodu i wiadro gnijących roślin oczkowych z zeszłego roku.


raz piszesz że piasek z glin aa raz że kompost i gnijące rośliny z obornikiem - to nie jest dobre podłoże i efekt był przewidywalny. klacze na zdjęciu przed wsadzeniem wygląda super i widać młody kiełek.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
TOMY 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 134
Skąd: włocławek
Wysłany: 2013-07-22, 06:38   

A można i to :)
'Tina'

[url=http://images63.foto...med.jpg]Obrazek[/URL][/quote]

A może byś zdradził jak udało ci się Tinę przezimowac?Chyba ze w tym roku ją wsadzałeś to co innego.
_________________
Życ w zgodzie z naturą:)
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-07-22, 07:54   

Na jakiej głębokości stoją kastry z lotosami? :P
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
twister47 
Entuzjasta



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 632
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2013-07-22, 16:45   

Raz napisałem ze jak dostałem kłącze to było wsadzone do doniczki w domu na parapecie w zwykłej lichej ziemi taki własnie piach z gliną i jak wypusciło liść dałem koreczki i było tam okolo 6 tygodni. Na początku czerwca przesadzałem własnie do tej kastry juz lekko nadgnite pisze ze przesadzałem z piachu w ziemie z obornikiem ktory był co prawda głebiej niz kłacze ale to bez znaczenia. Jesli efekt byl przewidywalny to znaczy ze zle radzisz zeby sadzic w piasek z glina bo w to bylo wsadzone w pierwszej kolejnosci i juz w tym gnilo troche ale myslalem ze tak ma byc ze czesc klacza zgnije a z reszty wyrasta roslina. Ciezko mi sie dogadac. Moze latwiej by mi bylo przez telefon wytlumaczyc.
_________________
Życie jest piękniejsze gdy choć jedna ściana jest zielona.
 
 
 
draglukasz 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 77
Skąd: przeworsk
Wysłany: 2013-10-13, 16:55   

Witam!
od około 1,5 miesiąca zająłem się hodowlą lotosów z nasion :) po przeczytaniu też tutaj na forum doszedłem do wniosku że warto spróbować :) fajnie by było mieć go w oczku.
Zrobiłem w szawce małe arboretum ;) wstawiłem akwarium wraz z grzałką (temp ustawiona na 26st.). Jak ziemie dałem ziemię z ogródka + ziemia kwiatowa + glina + obornik w małej ilości.
Na to przepłukany piasek żółty.
Oświetlenie 650lm x 3 sztuki (ledowe) 6000K. Świeci się od 6.00 rano do około 22.00
Roślinki fajnie rosną ale zauważyłem u jednej że na liściach zaczynają się robić ciemne plamy... od czasu do czasu wpuszczam do wody uniwersalny nawóz dla roślin wodnych i akwariowych "CLASSIC" aqua art.

Co może być przyczyną zabarwienie liści? liście mają ponad miesiąc.







 
 
seedkris 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 139
Skąd: B-stok Podlasie
Wysłany: 2013-10-13, 18:43   

Czy w tej szafce jest dobra wymiana powietrza? Jak masz słabą wymianę, można zastosować bimbrownię. CO2 z bimbrowni będzie osiadać na powierzchni wody w akwa. Można też dać końcówkę do wody i wodę wzbogacać o ten gaz.
_________________
Pozdrawiam seedkris
 
 
draglukasz 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 77
Skąd: przeworsk
Wysłany: 2013-10-13, 19:00   

:D a myślałem że bumbrownica służy do czego innego ;)

Szafke właśnie zamykam... i w tym pewnie jest powód. Zaczne ją otwierać, dostałem info z innego forum żeby wlać bioseptu
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-13, 19:01   

draglukasz napisał/a:
:D a myślałem że bumbrownica służy do czego innego ;)

Szafke właśnie zamykam... i w tym pewnie jest powód. Zaczne ją otwierać, dostałem info z innego forum żeby wlać bioseptu

Ten płyn ma wiele zalet.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2013-10-13, 20:45   

A może po prostu liście zamierają na zimę, wysiewy to się robi na koniec lutego. moje lotosy już są kompletnie bez liści.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
draglukasz 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 77
Skąd: przeworsk
Wysłany: 2013-10-14, 07:49   

AurorA napisał/a:
A może po prostu liście zamierają na zimę, wysiewy to się robi na koniec lutego. moje lotosy już są kompletnie bez liści.


Ale skąd taki lotos wie że nadchodzi zima? temperatura wody to 26st. i światło 16 godzin...
 
 
seedkris 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 139
Skąd: B-stok Podlasie
Wysłany: 2013-10-17, 16:51   

Przy zbyt małej ilości światła, ogonki liściowe będą się ciągle wydłużać. Lotos jest rośliną światłożądną. 12h światła na 12h ciemności pewnie wystarczy. Ilość światła bym zwiększył maxymalnie.
_________________
Pozdrawiam seedkris
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny