wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przymiarka pod większą sadzawkę
Autor Wiadomość
Mariusz19 
Nowy


Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 2
Skąd: ok. Płocka
Wysłany: 2009-03-27, 01:17   Przymiarka pod większą sadzawkę

Witam Serdecznie.

Może w pierwszym poście się przedstawie mam na imie Mariusz i mam 19 lat. Oczkami wodnymi interesuję sie od 12 lat. Zaczynałem od małego aż na chwilę obecną mam oczko o powierzchni 10m2 ( nie za wiele). Najgłębsze rejony to jakies 110-120cm. Ma ono juz 4 lata, sa 2 karpie koi (ze nasze zwykłe polskie) jeden ma 5lat drugi 4, oraz karasie gdzie je wpuszczałem liczyły sobie max 10 sztuk. Na dzień dzisiejszy mam ok 50 podrostków takich 6-12cm, ( oraz niezliczona liczba młodzieży) do tego dochodzi chyba młody karpik na moje oko bo jest innej postury niz karasie.

Do czego zmierzam jak napisałem mam oczko o wymiarach 4,2m x 2,5m. Oczko ma różne spadki itd w litrażu będzie to jakies moze 5 tyś litrów. Piszę ponieważ myśle o kompletnej przebudowie, chcę zrobić aby było jak najbardziej naturalne, tzn nie chce robić schodków prawda gdzie na około obkładam kamieniami. Myśle o zakupiniu kilku ton tzw. (kamyków) wielkosc max 3-4cm i po włożeniu foli nie obkładać duzymi kamieniam tylko całą folie zasypać tymi oto kamykami. Lecz pojawia sie problem i dlatego piszę szerokość oczka wynosi 2,5 metra dlatego ze jest w wąskich rejonach ogródka tzn. miedzy płotem a budykiem. i dlatego musiałbym zainwestować w długość a nie szerokość.

1) A więc czy częściowe zasypanie głębszych rejonów wchodzi w grę?. Wydaje mi sie że ziemia i tak po zasypaniu (skurczy się).

2) Co byście polecali tą zwykłą folie niebiesko/zieloną (ona ma max 8m szerokości), czy może już geomembrane jest droższa bo m2 kosztuje na alledrogo 13zł ale za dopłatą przyjedzie firma która założy folie i zgrzeje ją na miejscu.

3) Jeśli ktoś pomyśli dlaczego chce demolować swoje oczko chodzi o to, że zafascynowałem sie karpiami koi i chciałbym miec chociarz z 25 sztuk tych ryb.

4) nowe oczko miało by inny kształt, mianowicie tu gdzie by sie zaczynalo było by takie jakie jest dalej by się rozszerzało i wydłużyło przy okazji mysle ze mialo by ono powierzchnie w granicach 20m2. I przy tym pojemność 15 tyś litrów. Za filtr robiły by 2 beczki po 120l + jedna beczka 70l.

5) Kolejna sprawa jest taka, że sam zastanawiam się czy warto, wiem ze gdy rusze obecną folie ku mojemu zdziwieniu zobacze piekne dziury które nie przepuszczały wody ponieważ były zalepione mułem ;) .

Czekam na wasze sugestie postaramsię jutro wstawić jakiś projekt jak ma co wyglądać.

Pozdrawiam Serdecznie Mariusz
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-03-27, 02:36   

Mariusz19, dawaj zdjęcia zobaczymy co da się zrobić.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
fotos88 
Bywalec


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 253
Skąd: nad Poznaniem
Wysłany: 2009-03-27, 11:52   

co do foli to napewno czarna ja na oczku mam dokładnie taką w zupełności wystarczy http://alledrogo.pl/item583...8m_szeroka.html (oczywiście bez reklam)

oczko 2,5 m hmm może być fajnie pomyśl o zrobieniu nerki z wąskim przesmykiem albo 2 oczka połączone

kamienie ? wiesz ile kosztuje kamień ? ceny są kosmiczne sprawdz czy wokół ciebie nie znajdziesz czegoś ciekawego :)

półki - tego nikt mi nie powie muszą być ja jesienią zrobiłem oczko a po przeczytaniu tego forum jakieś 2 tygodnie temu wylałem całą wode i poprawiałem oczko tzn robiłem półki wiec nie zrób tego błędu co ja.

Pozdrawiam
_________________
Wiosna...
woda kryształ, teraz czas na osady denne :)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-03-27, 20:10   

Mariusz19 napisał/a:
Piszę ponieważ myśle o kompletnej przebudowie, chcę zrobić aby było jak najbardziej naturalne, tzn nie chce robić schodków prawda gdzie na około obkładam kamieniami. Myśle o zakupiniu kilku ton tzw. (kamyków) wielkosc max 3-4cm i po włożeniu foli nie obkładać duzymi kamieniam tylko całą folie zasypać tymi oto kamykami. Lecz pojawia sie problem i dlatego piszę szerokość oczka wynosi 2,5 metra dlatego ze jest w wąskich rejonach ogródka tzn. miedzy płotem a budykiem. i dlatego musiałbym zainwestować w długość a nie szerokość.
Nie wiem jak to sobie wyobrażasz zasypanie całej folii kamykami przy szerokości 2,5m :-o Tak to chyba tylko w Erze :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Mariusz19 
Nowy


Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 2
Skąd: ok. Płocka
Wysłany: 2009-03-30, 23:04   

Może tak jutro zrobie zdjątka, a rowniez myslalem o tym ze sie nie da przy szerokości 2,5m. Chyba że zrobie spadek od punktu obserwacyjnego tzn spadek delikatny do najglebszych rejonów :) , a po bokach na szerokoscischodki i kamienie.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny