wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przebudowa oczka
Autor Wiadomość
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2009-02-13, 20:48   

Ja jednak popre Romana - sam kopalem swoje oczko majac zelastwo w nodze po skomplikowanym zlamaniu podudzia (operacyjne zespolenia itd) - mimo ze bylem prawo nozny nauczylem sie kopac lewa noga - z wykopu wychodzilem o kulach - dalem rade.
Wiem ze jak ktos chce to potrafi - a sytuacja ta sama - wypadek we wrzesniu = zelastwo w nodze - a na wiosne kopalem oczko - moze glupota - takie obciazanie nogi - ale wiem ze zrobilem to tak jak chcialem - a to co zrobilem zle to tylko moja wina :)

poczekaj - do marca/kwietnia - noga wydobrzeje a ty zrobisz to po swojemu - teraz i tak ziemia za twarda na kopanie :)
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
barteknam 
Bywalec



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 261
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-02-13, 21:09   

ja też miałem we wrześniu
mój tato ma kopac
_________________
Pozdrawiam Bartek
Galeria zdjęć mojego oczka i ogrodu
 
 
 
szopen 
Hobbysta



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 401
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-02-13, 22:32   

Bartek nie przejmuj się. Tacie nie zaszkodzi jak synowi pomoże zrealizować jego marzenie. Czytam że obibokiem nie jesteś i Twój tata to pewnie widzi. Jedno jednak Ci radzę, trochę cierpliwości, łatwiej a nawet przyjemniej się kopie kiedy jest cieplej, słonko świeci, ptaszki śpiewają. Za dwa miesiące to i Ty będziesz zdrowszy. Co do wielkości też tak miałem: po co tyle kopiecie?, a teraz: jakie mamy ładne oczko.

Pozdrawiam Antoni, tata pomagający swoim synom.
_________________
ANTERMOSZOP
 
 
DAwid 
Hobbysta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 328
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2009-02-14, 12:28   

Noo.. to widze że nie tylko ja mialem wpadki przy kopaniu oczka :P
tylko ze u mnie bylo wręcz odwrotnie :) zaczelismy kopac oczko z ojcem i na drugi dzień ojciec złamał noge i pożniej mialem inspektora nad pracami z kulami :crazy: ale przydał sie na cos ten inspektor wieczorem mi latarką świecił :D
_________________
-----------------------------------------------
Pozdrawiam Dawid :)
><(((*> ><(((*> ><(((*>
 
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2009-02-15, 17:26   

DAwid napisał/a:
przydał sie na cos ten inspektor

Wiem coś na ten temat ,sama byłam inspektorem.Teraz tez zrobiłam projekt strumienia i pokazałam go dla siły roboczej jak ma wyglądać.
Czekamy wiosny :yahoo:
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-15, 23:45   

Roman napisał/a:
powiem krótko sadysta :evil: jak śmiesz wykorzystywać ojca, mało się napracował ?


oj Roman, Roman... Jakby kazdy byl taki skory do bezinteresownej pomocy jak Ty, to dopiero by bylo dobrze na Swiecie ... :-D
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2009-02-16, 11:25   

piotr urbanski napisał/a:
Roman napisał/a:
powiem krótko sadysta :evil: jak śmiesz wykorzystywać ojca, mało się napracował ?


oj Roman, Roman... Jakby kazdy byl taki skory do bezinteresownej pomocy jak Ty, to dopiero by bylo dobrze na Swiecie ... :-D


i tu jesteś w błędzie jeśli pomagam to zawsze bezinteresownie a problem w tym że mogę pomóc pracując z kimś lecz nie za niego ta praca ma wiązać więzy przyjaźni ojciec-syn i wspólne dzieło a nie wół roboczy ma wykopać bo coś tam coś tam i tylko o to mi chodziło ale to już temat dla mnie zmknięty każdy ma inne podejście.
 
 
kasiula 
Początkujący


Dołączyła: 15 Lut 2009
Posty: 24
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-02-17, 12:16   

czy mógłby mi ktos pomóc bo mam kłopot z moim oczkiem wodnym, po 2 latach folia w moim oczku pękła w 3 miejscach nie chcę od nowa robić oczka na 2 lub 3 lata,słyszłam cos o oczkach wylewanych betonem czy cos takiego ale boję sie ze tez z czasem popęka . Czy ktoś moze mi coś mądrego doradzić? Dzięki, Kasiula
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-02-17, 13:44   

Kasiu zapewne kupiłaś folie PE lub folie budowlaną, specjalne folie do oczek wodnych PCV lub EPDM mają gwarancję po nad 50 lat i nie pękają od promieniowania uv ani mrozu.
Poczytaj forum a znajdziesz duzo praktycznych informacji także o oczkach betonowych.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-02-17, 15:14   

kasiula napisał/a:
czy mógłby mi ktos pomóc bo mam kłopot z moim oczkiem wodnym, po 2 latach folia w moim oczku pękła w 3 miejscach nie chcę od nowa robić oczka na 2 lub 3 lata,słyszłam cos o oczkach wylewanych betonem czy cos takiego ale boję sie ze tez z czasem popęka . Czy ktoś moze mi coś mądrego doradzić? Dzięki, Kasiula

Moim zdaniem warto zainwestować u mieć spokój na długie lata. Najlepiej kupić specjalną folię do oczek pcv, spuścić wodę z oczka i na starą folię można nałożyć coś w celu zabezpieczenia folii właściwej. Jeden dzień pracy a efekt zadowalający ;)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-02-17, 17:39   

kasiula napisał/a:
słyszłam cos o oczkach wylewanych betonem czy cos takiego ale boję sie ze tez z czasem popęka
To się nazywa siatkobeton TU masz o nim sporo informacji :) ale na początek radzę tak jak koledzy folię PCV lub EPDM
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
szopen 
Hobbysta



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 401
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-02-17, 20:06   

Kasiu, pod Lublinem, jadąc na Puławy jest porządny sklep ogrodniczy "Florexpol", pewnie znasz, zajrzyj do niego a na pewno mają tam specjalne folie EPDM do oczek wodnych. Piszę folie, bo może ich być kilka o różnych grubościach. Omijaj składy budowlane.

Pozdrawiam Antoni !!
_________________
ANTERMOSZOP
 
 
barteknam 
Bywalec



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 261
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-02-19, 13:19   

jak myślicie nada się do mojego oczka taki filtr http://www.sklep.oczkowod...iltr-decor.html czy lepszy bedzie taki : http://www.sklep.oczkowod...wow-maxi-1.html jeśli możecie to zaproponujcie mi coś :)
_________________
Pozdrawiam Bartek
Galeria zdjęć mojego oczka i ogrodu
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2009-03-30, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-02-19, 13:37   

Podaj jaka pojemność będzie miało oczko po przebudowie i czy planujesz jakieś ryby oraz pamiętaj że filtr Dekor musiałby stać na szczycie strumienia co nierzadko jest trudne do zamaskowania i może się gryźć z wystrojem skalniaka.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
barteknam 
Bywalec



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 261
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-02-19, 13:45   

ryby napewno a co do pojemności to niewiem wymiary miej wiecej 2m x 2,5m i głębokość 80 cm chce kupić filtr odrazu z folją bo puźniej nie wiem kiedy będę jechał w tej sprawie oczkowej do wrocka a kopanie oczka coraz bliżej jeszcze musze obliczyc ilość potrzebnej folji mam nadzieje że cena zmieści sie 300zł bo na filtr zostanie 200 zł a jeszce rośliny musze kupic wiosną :((
_________________
Pozdrawiam Bartek
Galeria zdjęć mojego oczka i ogrodu
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny