wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
patent na zamarzający wężyk
Autor Wiadomość
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2012-02-05, 17:48   

Ja jadę na banderozę co trzeci dzień,tylko jeden czajniczek wrzątku
i po sprawie,zaraz wystrzela fontanna, robi się otworek z bąbelkami
i po kłopocie :P
poz.Leszek
------------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2012-02-06, 00:57   

Wiem ze Wam się nudzi i to tak z nudów kombinujecie z tymi przeręblami i wężykami bo innego sensu nie widzę :P Przy takich mrozach wężyk praktycznie nie powinien zamarznąć bo powietrze jest bardzo suche , najgorzej jest przy temperaturze bliskiej zero i wilgotnym powietrzu
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2012-02-06, 01:20   

Zazwyczaj ludziska mają ukryte napowietrzacze, zazwyczaj w miejscach ukrycia jest wyższa temp. niż temperatura powietrza a przy takich mrozach wystarczy mała różnica i cieplejsze powietrze skrapla się w wężyku a następnie zamarza skroplona ciecz.
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-06, 08:39   

AurorA napisał/a:
Bajbas napisał/a:
Nad spuszczeniem się zastanawiałem, ale doszedłem do wniosku, że nie ma sensu. Tuż obok przerębli mam płyciznę (ok. 40 cm do poziomu gruntu) a na niej lilie. Doszedłem do wniosku, że jak spuszczę to zimne powietrze będzie wchodzić i mi te lilie mogą podmarznąć.
no ja mam tak samo ale do szedłem do innych wniosków - zrobiłem to by mi lilie nie zmarzły
. Ja mam lilie tuż przy napowietrzaczu, więc on gwarantuje dopływ cieplejszej wody do lilii. A większy słup wody moim zdaniem jest w tym momencie lepszy. Natomiast jak ja kiedyś spuszczałem, to po spuszczeniu wody rzucałem na "prezrębel" odwróconą kastrę 90 l, w której były wywiercone otwory (latem jako wielką donica ją wykorzystuję). Wtedy na 100% będzie OK. Spuszczanie praktykowałem ze 3 razy i zawsze byłem zadowolony i chwaliłem tę metodę na forum. Niejaki Aurora ją krytykował. Teraz są super warunki, lód mocno się osadził na brzegach, jest gruby, jako sufit przetrzyma ze dwie odwilże.
:piwko: Bajbas
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-02-06, 09:11   

Niestety mój patet nie przetrzymał próby czasu i temperatury. Musiałem zlikwidować napowietrzacz na pływaku bo zbyt wysoko podniósł się poziom lodu wokół wmarzniętej w lód skrzynki i zrobiło się niebezpiecznie :???: . Sprawdzał się tak do -10 i ze śniegiem ale w tych warunkach to kicha. Po przeniesieniu napowietrzacza na ląd wężyk zamarzł w jedną noc i teraz czajniczek z wrzątkiem pozostał. Dobrze że mam blisko do źródła ciepłej wody :) . W obliczu długoterminowych prognoz pogody postanowiłem zainwestować w grzałkę :evil: A miało być na grzane piwo :((
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2012-02-06, 14:39   

Bajbas napisał/a:
Niejaki Aurora ją krytykował.


coś Ci się pomieszało- od kilkunastu lat to stosuje i zawsze chwaliłem - opis tego na mojej stronie z 10 lat temu robiłem
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-07, 10:55   

chyba nie, bo narzekałeś że jak są odwilże itd. Mniejsza, w sumie nie na temat, powinieneś nas zbanować :)
Pozdr, Bajbas
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2012-02-08, 20:23   

Teraz mój patent na NIE zamarzanie przewodów z powietrzem.

Gruby ponad 1 cm przekroju przewód,pompka usytuowany ponad metr nad lustrem wody ,tak by w razie czego woda spływała, i przewód nie miał żadnych zagłębień, zagięć na odcinku prawie 4 metrów do pudła styropianowego ,przez pokrywę i pod wode z rozdzielaczem . Tam rozdzielacz na dwie kostki , 30 cm cienkiej rurki i kostka.

na drugim zdjęciu widać że przewód wchodzi pod wodę ,trzecie zdjęcie to komin na gazy
A tutaj pompka tłokowa, prosto z chin, dzień- noc i mrozy po 33 stopnie minus na razie O.K
_________________
GÓRAL
 
 
attila82 
Początkujący


Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 30
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 2013-10-29, 17:20   

Mój napowietrzacz stoi ok 5m od mojego stawiku. Wężyk zakopany jest ok 5cm w ziemi i wychodzi dopiero przy stawiku. Zostawić go pod ziemią czy lepiej wyciągnąć na powierzchnie żeby go nie przytkało? Jeśli napowietrzacz stoi na dworze to nie będzie skraplania...?
 
 
darekb 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 131
Skąd: otwock
Wysłany: 2013-10-30, 02:21   

Mój patent jest taki-mam przygotowane zastępcze zestawy ( wężyk 3m ze styropianowym dużym spławikiem na żywca służącym jako pływak i zawieszona na koncu kostką napowietrzajaca na głęb ok 20cm)), i jak coś przymarznie to wymieniam cały zestaw na drugi a zamarznięty zabieram do domu żeby odtajał za parę dni jak coś przymarznie robie tak samo. Żeby węzyki nie przymarzały do lodu rozciągnęłem żyłkę gospodarczą od brzegu do brzegu na wys ok 30cm i zestawy są jakby przewieszone przez ta żyłke przez co wiszą górą nie stykają się z powierzchnią sniegu czy wody. Pompka stoi w pustym zimą filtrze

P.S właśnie zanabyłem taką sama pompkę jak na zdjęciach PIOTRA.P za sumę 80 pln-daje lepiej jak kompresor na stacji CPN zobaczymy jak z zywotnoscia urzadzenia

A swoją drogą gdzie ten PiOTR.P ma to oczko,że u niego mrozy po 33st brrr? :???:
_________________
pozdr Darekb
 
 
woody 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 202
Skąd: łódź
Wysłany: 2013-10-30, 07:37   

9mm wąż i jedna kostka i nic nie zamarznie
 
 
darekb 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 131
Skąd: otwock
Wysłany: 2014-01-23, 20:35   

Może ktoś podpowie jak się ma u niego teraz (ok-15st) sprawa z niezamarzającym węzykiem od napowietrzacza , bo ja nie narzekam na brak zajecia w tym temacie-wymieniam prawie codziennie, a najcześciej przymarza ten najgrubszy idący od pompki do trójnika o śr 8mm i dł 2m
_________________
pozdr Darekb
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-01-23, 21:00   

Mój zeszłoroczny wynalazek sprawuje się doskonale więc może coś takiego.



Więcej o nim przeczytasz tutaj

Obecnie wygląd oczka jest taki. Nie zastosowałem napowietrzania w rurze i też działa ;)
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
darekb 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 131
Skąd: otwock
Wysłany: 2014-01-24, 03:06   

Patent OK ale teraz to już musztarda po obiedzie, a poza tym u mnie zamarza ten weżyk za pompką -zastanawiam się czy przyczyna nie leży w tym,że pompka którą nabyłem dość się nagrzewa a pracuje w pudle ze styropianu i dlatego to podgrzane powietrze z pudła,które tłoczy skraplka się i zaraz zamarza?
_________________
pozdr Darekb
 
 
woody 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 202
Skąd: łódź
Wysłany: 2014-01-24, 07:25   

wyciągnij ją na zewnątrz tylko od góry zabezpiecz przed deszczem lub śniegiem
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny