wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
patent na zamarzający wężyk
Autor Wiadomość
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2006-11-01, 14:19   

Dzięki za rady. W wielkopolsce lodu na oczku było 30 cm/ mierzyłem/. Opuszczę kostki na 50 cm. Jak je wprowadzić? pod czpkę przerębla ? czy obok? SERA 550 ma cztery wyjścia czy wszystkie wężyki razam ? czy część obok steropianu a np. dwa pod czpkę ?
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-11-01, 14:57   

Donvitow napisał/a:
Opuszczę kostki na 50 cm. Jak je wprowadzić? pod czpkę przerębla ? czy obok? SERA 550 ma cztery wyjścia czy wszystkie wężyki razam ? czy część obok steropianu a np. dwa pod czpkę ?


W przeręblu jest nacięcie jakieś 0,5cm do mocowania do brzegu. Ja go poszerzę tak, żeby zmiesciły się 4 wężyki.
 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2006-11-01, 16:58   

Dzięki. Wpuszczę tak dwa wężyki a dwa obok steropianu. Zobazymy co z tego wyniknie. Pozdrawiam
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2006-11-01, 19:21   

Czy macie zdjęcie takiego styropianowego przerębla.. ? Bo to copokazują na fotkach reklamowych jakoś do mnie nie przemawia ?
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Pawel2 
Początkujący


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-01, 19:51   

Odpuscie sobie te styropianowe wynalzki w zupelnosci wystarcza samo napowietrzenie. TUTAJ w dziale technika znajdziecie sposob na takie napowietrzanie,dziala u mnie od 11lat non stop i co najwazniejsze, bez problemow.
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-11-01, 19:57   

vivit napisał/a:
Czy macie zdjęcie takiego styropianowego przerębla.. ? Bo to copokazują na fotkach reklamowych jakoś do mnie nie przemawia ?


Zdjęcia założonego w oczku przerębla nie mam ale mam taką fotkę:


Donvitow napisał/a:
Jak je wprowadzić? pod czpkę przerębla ? czy obok? SERA 550 ma cztery wyjścia czy wszystkie wężyki razam ? czy część obok steropianu a np. dwa pod czpkę ?


Tu na zdjęciu widać dwa fabryczne nacięcia. Dodam jeszcze 2 i wprowadzę tędy 4 wężyki:



Cytat:
Odpuscie sobie te styropianowe wynalzki w zupelnosci wystarcza samo napowietrzenie. TUTAJ w dziale technika znajdziecie sposob na takie napowietrzanie,dziala u mnie od 11lat non stop i co najwazniejsze, bez problemow.


Głównym zadaniem tego "styropianowego wynalazku" będzie utrzymanie kostek napowietrzających na odpowiedniej głębokości na środku oczka.
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2006-11-01, 21:33   

skoro tylko takie ma to mieć zastosowanie to łatwiej zamocować wężyk do PET'a obciążonego piaskiem niż tracić kasę..
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-11-01, 21:42   

vivit napisał/a:
skoro tylko takie ma to mieć zastosowanie to łatwiej zamocować wężyk do PET'a obciążonego piaskiem niż tracić kasę..


Aż takie drogie to to nie jest- 30zł a przy okazji wspomoże napowietrzacz. Zresztą pożyjemy zobaczymy jak sie to sprawdzi w praktyce. :wink:
 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2006-11-02, 16:39   

Ten styropianowy przerębel jest fajny. Zamontowałem go nad najgłębszym miejscem ale w zasięgu ręki od brzegu i w związku z tym że to była pierwsza zima biegałem 2 X dziennie sprawdzać czy pod czapką nie zamarza. do -6 sprawował się świetnie Do -10 powstawała kasza i po nocy krucha warstewka którą wycigałem. Dopiero jak przyszły mrozy po -20 to zamarzł w jedną bryłę. Dlatego do tego starego wsadzę Serrę 550 a jeszcze kupiłem Przerębel z grzałką i napowietrzeczem . zobaczymy jak on podziała. Może obejdzie się wiosną bez strat.
 
 
Pawel2 
Początkujący


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-03, 20:46   

Kochani po co tak sobie komplikujecie zycie, sztuczne przereble, cale zwoje kabli i wezy platajace sie po ogrodzie. A przeciez w zupelnosci wystarczajacy jest dobry i wydajny napowietrzacz, po co robic doswiadzenia na zwierzetach w naszych oczkach skoro inni juz wypraktykowali te metody. Dzialaja bez zarzutu od 11 lat zerknijcie TUTAJ opisalem tam wszystko na ten temat.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-11-03, 21:17   

Pawel2 napisał/a:
sztuczne przereble, cale zwoje kabli i wezy platajace sie po ogrodzie

No węży to trochę masz, chyba ze cztery :D
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-11-04, 13:06   

Pawel2 napisał/a:
Kochani po co tak sobie komplikujecie zycie, sztuczne przereble, cale zwoje kabli i wezy platajace sie po ogrodzie. A przeciez w zupelnosci wystarczajacy jest dobry i wydajny napowietrzacz, po co robic doswiadzenia na zwierzetach w naszych oczkach skoro inni juz wypraktykowali te metody. Dzialaja bez zarzutu od 11 lat zerknijcie TUTAJ opisalem tam wszystko na ten temat.


Jakie "zwoje kabli"? Jedyny kabel jaki ciągnę to od napowietrzacza. Postaram się dzisiaj dać fotkę jak mam to zamontowane.
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-11-04, 13:26   

U mnie wygląda to tak, jak widać powierze wdostające się z pod kapturka robi mikro fale na oczku i spora przestrzeń nie zamarza.

 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2006-11-05, 04:04   

Dzięki za rysunki i załącznik. Jak przyjedzie sprzęt podłącze tak ja narysowałeś.
czść Kajetan
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-11-08, 19:24   

Taki filterek mam zamiar założyć na wężyk aby zapobiegał skraplaniu wody.

_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny