wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-01-06, 15:23
zjadać czy nie zjadać
Autor Wiadomość
niedobry 
Początkujący



Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 13
Skąd: gdynia
Wysłany: 2009-01-03, 18:09   

a właśnie kto z Państwa wie jaki gatunek żab mógłby miec charakter kulinarno-konsumpcyjny???? w moim dość sporym stawie znalazłoby się i miejsce dla takich rarytasków...,pomijajac juz walory estetyczne i dźwiękowe ze nie wspomnę o zaletach antykomarowych hehe
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-01-03, 18:17   

Generalnie żaba wodna, ale obecnie pod ścisłą ochroną.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
niedobry 
Początkujący



Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 13
Skąd: gdynia
  Wysłany: 2009-01-03, 18:46   

no to będę je tylko hodował :-D
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2009-01-03, 21:13   

Wiesz co niedobry, zadaję sobie pytanie, czy Ty przypadkiem nie pomyliłeś for. Wydaje mi się, gdy czytam Twoje posty,że raczej powinieneś poszukać w sieci jakiegoś forum hodowców ryb konsumpcyjnych, a trawiłeś na forum "oczkomaniaków", którzy swoje ryby,ze swoich oczek traktują jak "braci niższych" i członków rodziny. Często słyszy się tu stwierdzenie,że rodziny się nie je a żaba służy do ozdoby oczka i nikomu by przez myśl nie przeszło odzierać ją ze skóry, by skonsumować.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-01-03, 21:29   

W wielu krajach jada się żaby,ale żeby u nas?Podobno kiedyś odławiano na eksport żaby zielone,dobrze że teraz są chronione.
 
 
niedobry 
Początkujący



Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 13
Skąd: gdynia
Wysłany: 2009-01-04, 02:07   

ja rozumiem...bracia niźsi itd...ale forum dotyczy oczek i stawów i ich mieszkańców hm? a interpretacja wszechstronnosci zastosowania owych wyzej wymienionych jest chyba w sposób oczywisty dozwolona i szeroko pojęta dowolnie....i jeśli takie forum powstaje by służyc radą...to...na tym forum można ją uzyskac od ludzi dzielących zainteresowanie podobną dziedziną do mojej...ze mną...tak?...a jeśli mowa o pożytku z podopiecznych to groteską jest schematyzowanie typu...rodzina lub danie bo prawda lezy po srodku...wie to kazdy kto pieczołowicie hoduje swoje rybki i prawie im w pupe dmucha by paletki lub pielęgnice rosły i zdrowe były i wie to każdy kto robi wszystko łącznie z tym dmuchaniem w pupe by jego karpie były wystarczjąco soczyste i pyszne...chyba że np. nie jadasz na święta karpia lub nie lubisz wędzonego np. łososia itd...hipokryzja czy brak pomyślunku...albo może poprostu ckliwość którą chetniej zrozumiem..nie może stanowić o pewnych walorach użytkowych i o sensie hodowli w np. hektarowym stawie 6 ton członków rodziny...a uwierz słonko że Twojego karpia KOI też bym nie zjadł nie wspominając juz o innych złotych rybkach...więc badźmy dorosli hm? :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko:
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-04, 11:26   

niedobry napisał/a:
ja rozumiem...bracia niźsi itd...ale forum dotyczy oczek i stawów i ich mieszkańców hm? a interpretacja wszechstronnosci zastosowania owych wyzej wymienionych jest chyba w sposób oczywisty dozwolona i szeroko pojęta dowolnie....i jeśli takie forum powstaje by służyc radą...to...na tym forum można ją uzyskac od ludzi dzielących zainteresowanie podobną dziedziną do mojej...ze mną...tak?...a jeśli mowa o pożytku z podopiecznych to groteską jest schematyzowanie typu...rodzina lub danie bo prawda lezy po srodku...wie to kazdy kto pieczołowicie hoduje swoje rybki i prawie im w pupe dmucha by paletki lub pielęgnice rosły i zdrowe były i wie to każdy kto robi wszystko łącznie z tym dmuchaniem w pupe by jego karpie były wystarczjąco soczyste i pyszne...chyba że np. nie jadasz na święta karpia lub nie lubisz wędzonego np. łososia itd...hipokryzja czy brak pomyślunku...albo może poprostu ckliwość którą chetniej zrozumiem..nie może stanowić o pewnych walorach użytkowych i o sensie hodowli w np. hektarowym stawie 6 ton członków rodziny...a uwierz słonko że Twojego karpia KOI też bym nie zjadł nie wspominając juz o innych złotych rybkach...więc badźmy dorosli hm? :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko:


Jak nie zauważyłeś to chodzi głównie o żaby, których w Polsce nie jada się z przyzwyczajenia, czyli braku takowej kultury jedzenia, a także dlatego, iż płazy w Polsce są pod ochroną.
 
 
niedobry 
Początkujący



Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 13
Skąd: gdynia
Wysłany: 2009-01-04, 11:34   

zauważyłem czy nie..to przyzwyczajeń jest mnóstwo i nie zależą od tego czy jesteśmy w polsce czy w singapurze tylko od tego co lubimy np...a że zabki pod ochrona to już wiemy tak? a fajnie wiedzieć który płaz jest tylko płazem a który dodatkowo pretendentem do składnika pysznego dania. ale to już nie istotne bo zmieniamy sens tematu głównego.
aha...jak nie zauwazyłeś to moja przedmówczyni wypowiedziała się na temat wszystkich moich postów...wiec nie ja nie zauważyłem że chodzi wyłącznie o zaby tylko Ty nie zauważyłes że chodzi o moje podejscie kulinarne w innych tematach...btw..to że Ty nie jadasz żab to nie znaczy ze jedzenie ich jest czymś dziwnym a moje pytanie oburzającym...
a przyszło Ci np. do głowy że mam na imię Pieere heheh...zartuję ale chciałem Ci ppkazać jak wiele może byc punktów widzenia i ...jedzenia. ale co tam skoro i tak są pod ochroną to zjem je kiedyś będąc we francji ale aż tak bardzo na to nie czekam ...moje pytanie nosiło większe cechy ciekawości i retoryki niż twoje oburzenie pomyślunku nad senesm krytyki
Ostatnio zmieniony przez niedobry 2009-01-04, 11:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2009-01-04, 11:37   

w tym poście nie razi mnie treść ale ilość piwa to już nie dedustacja, delektowanie się ale zalewanie robaka a to też stworzenie Boże :?
żaby nie zjem bo się brzydzę ale karpiem nigdy nie pogardzę warunek, nie jest z mojego oczka.
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-04, 11:40   

niedobry napisał/a:
zauważyłem czy nie..to przyzwyczajeń jest mnóstwo i nie zależą od tego czy jesteśmy w polsce czy w singapurze tylko od tego co lubimy np...a że zabki pod ochrona to już wiemy tak? a fajnie wiedzieć który płaz jest tylko płazem a który dodatkowo pretendentem do składnika pysznego dania. ale to już nie istotne bo zmieniamy sens tematu głównego.


Wszystkie płazy są pod ochroną i tu nie ma znaczenia który gatunek jest pretendentem do konsumpcji!
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-01-04, 11:42   

Podejrzewam że dachasi, nie chodziło tylko o żaby ale też o ryby ,bo znaczna większość a można by powiedzieć że prawie wszyscy na tym forum trzymają ryby w swoich oczkach dla walorów ozdobnych i poznawczych, bardzo się cieszą jak jakaś żabka zechce zamieszkać w ich oczku :P a niedobry, nie tylko w tym poście interesuje się hodowlą ryb , raków , żab wyłącznie w celach konsumpcyjnych
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
niedobry 
Początkujący



Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 13
Skąd: gdynia
Wysłany: 2009-01-04, 11:51   

moje "oczko" to staw duży i za duży by marnował się na ogladanie rybek to równiez oczywiście ale jak to na wsi wszystko musi czemuś służyć...skoro już czerpie spory areał a jego mieszkancy mogą pełnić pozyteczną funkcję...a jak rodzinę to bardziej traktuję swoje psy i konie...mając swiadomośc że gdzieś tam też mogłyby być zjedzone jednak nie zamierzam tu dyskutować o gustach tylko swoich poprostu nie zjem a jak ktoś zapyta a wiem...to odpowiem...aha a z rybami wchodze zazwyczaj w mniejsza komitywę więc może dlatego mam mniejsze opory co do ich zastosowania heheh
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-04, 12:11   

niedobry napisał/a:
moje "oczko" to staw duży i za duży by marnował się na ogladanie rybek to równiez oczywiście ale jak to na wsi wszystko musi czemuś służyć...skoro już czerpie spory areał a jego mieszkancy mogą pełnić pozyteczną funkcję...a jak rodzinę to bardziej traktuję swoje psy i konie...mając swiadomośc że gdzieś tam też mogłyby być zjedzone jednak nie zamierzam tu dyskutować o gustach tylko swoich poprostu nie zjem a jak ktoś zapyta a wiem...to odpowiem...aha a z rybami wchodze zazwyczaj w mniejsza komitywę więc może dlatego mam mniejsze opory co do ich zastosowania heheh


Temat jest o żabach i Ty zacząłeś pisać o ich jedzeniu, co raczej jest niezgodne z prawem i tyle w tym temacie!

Chyba, że Twoją intencją było pochwalenie się, iż masz staw i konie z psami, a nie pisanie o problemach oczkowo-żabio-rybnych!
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2009-01-04, 12:39   

Myślę że to nieporozumienie, nie nakręcajmy się, staw to staw a oczko to oczko, żaba w oczku to dekoracja, a żaba w stawie to jeszcze jeden lokator stawu.
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-04, 12:41   

Roman napisał/a:
a żaba w stawie to jeszcze jeden lokator stawu.


Co nie zmienia faktu, ze chroniony prawnie lokator!
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny