wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
pond skimmer ?
Autor Wiadomość
autorus 
Uczestnik



Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 54
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-04-11, 17:29   

A co myślicie o TETRA POND SWIM SKIMMER PPS25? W naszym sklepiku jest.
OASE jest oczywiście super, mam odkurzacz.
Z tym ze u mnie jest ten problem ze poziom wody jest zmienny, bo to paruje, albo kieszenie brzegowe piją wodę (sprawdziłem osobiście). I taki zupełnie pływający wydaj3e się lepszy z uwagi na to ze nie trzeba go będzie co chwila poziomować.

Autorus
_________________
Oczko 12000l glony nitkowe jak dywanik ---brrrr

hdtvpolska.com portal wysokich technologii, HD, blu ray... jestem tam moderatorem :)
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2009-04-11, 19:28   

autorus napisał/a:
A co myślicie o TETRA POND SWIM SKIMMER PPS25? W naszym sklepiku jest.
OASE jest oczywiście super, mam odkurzacz.
Z tym ze u mnie jest ten problem ze poziom wody jest zmienny, bo to paruje, albo kieszenie brzegowe piją wodę (sprawdziłem osobiście). I taki zupełnie pływający wydaj3e się lepszy z uwagi na to ze nie trzeba go będzie co chwila poziomować.

Autorus


Witaj

Skimer OASE też się dostosowuje do zmiennego poziomu wody.
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
autorus 
Uczestnik



Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 54
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-04-11, 20:24   

NO tak ale trzeba mieć pompę :( ja mam całkiem mocną ale ma tylko wylot :( Nie wciąga.
_________________
Oczko 12000l glony nitkowe jak dywanik ---brrrr

hdtvpolska.com portal wysokich technologii, HD, blu ray... jestem tam moderatorem :)
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2009-04-11, 22:49   

autorus napisał/a:
NO tak ale trzeba mieć pompę :( ja mam całkiem mocną ale ma tylko wylot :( Nie wciąga.


Witaj

Coś i tu nie gra :-D
Masz pompę? która nie wciąga?? i ma tylko wylot?? a cóż to za wynalazek??
Pokaż mi fotę bo nie trybie o co chodzi
Każda pompa ma ciąg i wylot, może masz na myśli ciąg który jest schowany za za siatką lub kratką ochronną? W takim wypadku wystarczy zdjąć kratkę i podzielić na dwie rury ciąg.
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
autorus 
Uczestnik



Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 54
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-04-12, 12:29   

Bardzo proszę , popatrz w górnym prawym rogu na stronie nad tekstem (filtry, pompy, lampy uv) . Ta zielona. Bardzo dobra, bardzo mocna ale nie ma wciągania. Tj tylko kratka.
_________________
Oczko 12000l glony nitkowe jak dywanik ---brrrr

hdtvpolska.com portal wysokich technologii, HD, blu ray... jestem tam moderatorem :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-04-12, 17:43   

Oase ma identyczny skimmer jak tetra pond- różni się tylko kolorem pływaków - oba z pompą 2,5 tys. l/h 40 W - konstrukcja wydaje się być ciekawa bo jednocześnie natlenia wodę i może być stosowana zimą do utrzymania przerębli
pierwsza partia skimmerów tetry poszła jak świeże bułki i obecnie nie są dostępne - czekam na dostawę
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
autorus 
Uczestnik



Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 54
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-04-12, 18:34   

Juz zamówiłem oase te o którym pisałeś. Dojdą po świętach, to zobaczę. Chociaż właśnie to napowietrzenie mnie martwi. Bo jak takie bombelki będa obok to taki liśc nie bedzie chciał wpłynąć tylko będzie odpychany. Tak sobie kombinuję. Oglądałem film i mam takie przemyślenia.
_________________
Oczko 12000l glony nitkowe jak dywanik ---brrrr

hdtvpolska.com portal wysokich technologii, HD, blu ray... jestem tam moderatorem :)
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-14, 09:38   z tymi skimerami to dziwna sprawa

Ja kupiłem skimer Aqua Szut od Marcina za 70 zł (ogłoszenie w dziale giełda kupił go w listopadzie jest gwarancjajeszcze na 8 miesięcy) i zamontowałem go do pompy wydajność 3300l/h wszystko działało tylko z racji wielkości mojego stawu nie spełnił on swojej funkcji. Zbierał ale tylko z jednej części stawu - ogólnie za duży staw do skimera. U Marcina jak napisał pływał w oczku 3 dni (psuł mu widok to go sprzedał) a u mnie 2.
Podsumowując chcę go sprzedać - dam ogłoszenie w dziale giełda.

po przygodzie ze skimmerem dochodzę do wniosku że to bardzo tajemnicze urzadzenia :)
Artur
 
 
autorus 
Uczestnik



Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 54
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-04-14, 11:53   

Ciekawe po ilu dniach ja swego sprzedam :lol:

Oczko ma 12000l a skimmer jest przewidziany na oczko 25000l. Myślałem nad tymn większym, ale tamten jest na oczko 50000l, obawiałem się zeby mi wszystkiego nie powciągał. :lol:


Autorus
_________________
Oczko 12000l glony nitkowe jak dywanik ---brrrr

hdtvpolska.com portal wysokich technologii, HD, blu ray... jestem tam moderatorem :)
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-14, 11:59   A to ciekawe

Jakie to sa skimmery bo ten na 50 000 l jest dość interesujący i czy możesz dać mi typ - no i jak będziesz sprzedawać to może będę zainteresowany :)
Artur
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-04-14, 12:08   

art1234 napisał/a:
Jakie to sa skimmery bo ten na 50 000 l jest dość interesujący i czy możesz dać mi typ - no i jak będziesz sprzedawać to może będę zainteresowany


cos w tym stylu:
http://www.sklep.oczkowod...mmer-pps25.html
tylko dwa razy większa moc firmy oase
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
autorus 
Uczestnik



Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 54
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-04-15, 18:52   

Wiec dzis rano dostałem skimmer. Fajne urządzono, Już 3 razy czyściłem bo faktycznie sporo syfku pływa. W moim modelu można uruchomić napowietrzanie, ale można tez wyłączyć. Protestuję i napiszę czy warto :)

Autorus
_________________
Oczko 12000l glony nitkowe jak dywanik ---brrrr

hdtvpolska.com portal wysokich technologii, HD, blu ray... jestem tam moderatorem :)
 
 
kruker 
Nowy


Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2009-04-19, 18:32   

Witam

czy ktos moze mi pomoc? Mam problem z wywazeniem simmera Aqua Szut. Mecze sie juz kilka godzin i po prostu nie da sie go ustawic. Raz jest za lekki, innym razem znow tonie przy takim samym obciazeniu, kiedy indziej znow plywa na boku...
Czy ktos ma moze jakies rady?
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-19, 19:47   zrób tak

jeśli chcesz go dobrze wyważyć to wywal ten koszyk co jest w komplecie weź duży obciążnik i zmieniaj głębokość skracając łańcuch - aha rura musi być bardzo giętka i przyczepiona drutem w kilku miejscach do łąńcucha - u mnie było ok - przez 2 dni bo potem
ale to jest napisane wyżej :-D
Artur
 
 
autorus 
Uczestnik



Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 54
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-04-21, 08:28   

Wiec walczę ze skimmerem oase, i mam takie objawy, skimmer szybko sie zapełnia, ale drobnymi glonami przez co gąbka szybko się zanieczyszcza. I urządzenie mi się wynurza :( JUz kilka razy tak zrobiło. Oczywiście jak wyczyszczę i zatopię jest ok. Ale się tak zastanawiam czy nie skraca się jej żywotność, a kosztowała przecież trochę :(
_________________
Oczko 12000l glony nitkowe jak dywanik ---brrrr

hdtvpolska.com portal wysokich technologii, HD, blu ray... jestem tam moderatorem :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny