wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
pond skimmer ?
Autor Wiadomość
David 
Nowy


Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: anglia
Wysłany: 2008-12-20, 19:03   pond skimmer ?

witam chce zamontowac skimmera w moim oczku tylko niemam poiencia czy iest iesze cos dotego poczebne np pompa i iak to podlonczyc

dzieki

de36_1.jpg
Plik ściągnięto 12866 raz(y) 26,02 KB

 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-12-20, 19:12   

Do skimmera potrzebna jest pompa , bez niej jest bezużyteczny
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
David 
Nowy


Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: anglia
Wysłany: 2008-12-20, 19:26   skimer

to znaczy , iak to razem podlonczyc
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2009-02-20, 21:41   Re: pond skimmer ?

David napisał/a:
witam chce zamontowac skimmera w moim oczku tylko niemam poiencia czy iest iesze cos dotego poczebne np pompa i iak to podlonczyc

dzieki


Witaj
Skimmer który pokazałeś, jest to skimmer brzegowy, instaluje się go najczęściej do KOIpond murowanego pokrytego laminatem lub EPDM, osadzając go na ścianie PIONOWEJ!!
Osadzenie go w oczku już funkcjonującym jest nie możliwe, chyba że masz ściany pionowe i murowane, to jeszcze można pokombinować.
Łączy się go z główną pompą zasilającą odpływy denne, lub oddzielną niezależną pompą. Zanieczyszczenia zasysane przez skimmer, mogą być bardzo zróżnicowane, począwszy od piany i błony białkowej, drobinek kurzu i pyłu które nagoni Ci wiatr, po pyłki i nasiona traw, aż po liście, suchą trawę itp. większe zanieczyszczenia zatrzymuje sito wstępne, mniejsze płyną dalej z wodą.

Wyjście ze skimmera powinno być skierowane nie bezpośrednio do pierwszej komory filtra grawitacyjnego, lecz do vortexu lub filtra sitowego, dopiero potem do pierwszej komory filtra.


W twoim przypadku, gdy zbiornik już funkcjonuje należy zainstalować skimmer pływający, lub zatapiany.
Pływający ma swoją wewnętrzną pompę, zatapiany potrzebuje odrębnej pompy.
Oba skimmery robi firma OASE, urządzenie dość drogie jak na kawałek plastiku, ale tafla wody jest idealnie czysta, a górne warstwy wody są lepiej dotleniane i mieszane.

Poniżej przykłady skimmerów i zastosowanie.

Skimmer zatapiany:
http://www.youtube.com/watch?v=xHm7GcaUJag

Skimmer brzegowy-EPDM
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Skimmer pływający
http://www.youtube.com/watch?v=O0KHSjExKMI
http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-02-20, 23:46   

Bardzo fajne filmy :brawo: pokazują dokładnie zasadę działania skimera :good: Chociaż jak dla mnie bardziej szpecą oczko niż te śmieci :P pierwszy ( zatapialny ) jest dość spory, a pływający trochę śmiesznie wygląda przycumowany ze wszystkich stron linkami :?
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2009-02-20, 23:58   

JAREK G napisał/a:
Bardzo fajne filmy :brawo: pokazują dokładnie zasadę działania skimera :good: Chociaż jak dla mnie bardziej szpecą oczko niż te śmieci :P pierwszy ( zatapialny ) jest dość spory, a pływający trochę śmiesznie wygląda przycumowany ze wszystkich stron linkami :?


Najlepszy jest brzegowy wmurowany lub wkręcony w EPDM, mozna go łądnie zamaskować, ale w oczku to zbędna rzecz.
W KOIpond niezbędna!!
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
olenka 
Bywalec



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2009-02-21, 09:33   

Posiadam ten pierwszy skimer (zatapialny ) i nie wyobrażam sobie bez niego oczka -działa rewelacyjnie .Ten film musi być bardzo stary - te skimery nie wyglądają obecnie tak . Są bardziej delikatne i mniejsze -nie ma tam wielkich rur kanalizacyjnych !!! itp. i nie są aż tak widoczne .Mam dużo dużych drzew wokół oczka i gdyby nie skimer to bym zginęła pod warstwą śmieci.
_________________
pozdrawiam Ola
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-21, 10:58   

olenka napisał/a:
Posiadam ten pierwszy skimer (zatapialny ) i nie wyobrażam sobie bez niego oczka -działa rewelacyjnie .Ten film musi być bardzo stary - te skimery nie wyglądają obecnie tak . Są bardziej delikatne i mniejsze -nie ma tam wielkich rur kanalizacyjnych !!! itp. i nie są aż tak widoczne .Mam dużo dużych drzew wokół oczka i gdyby nie skimer to bym zginęła pod warstwą śmieci.


Siateczka w dłoń i wyławiać liście i inne śmieci.

Masz jakieś owady pływające w oczku? Przecież taki skimer może nie tylko oczyścić wodę ze śmieci, ale również z drobnych zwierząt.

Uważam, że oczko powinno być jak najmniej uzależnione od techniki, bo jeśli chcemy natury, to dajmy tej naturze się rozwijać.
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2009-02-21, 11:01   

olenka napisał/a:
Posiadam ten pierwszy skimer (zatapialny ) i nie wyobrażam sobie bez niego oczka -działa rewelacyjnie .Ten film musi być bardzo stary - te skimery nie wyglądają obecnie tak . Są bardziej delikatne i mniejsze -nie ma tam wielkich rur kanalizacyjnych !!! itp. i nie są aż tak widoczne .Mam dużo dużych drzew wokół oczka i gdyby nie skimer to bym zginęła pod warstwą śmieci.


I bardzo słusznie Olenko, ja też kupiłem zatapialny Oase dla teścia do oczka, bo nie mogłem patrzeć na ten cały syf który naganiany jest przez wiatr i drzewa. Przecież to wszystko pływa!! kiedyś zatonie i spadnie na dno!
Ja go napędzam Eheimem a potem kieruję wodę to filtra komorowego, jaką pompą zasilasz skimmer?
 
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2009-02-21, 14:31   

Nie mam skimera i nie chcę,lepiej wybierac siatką,szkoda mi by było
narybku i innych żyjątek. ;)

poz.Leszek
--------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-02-21, 14:48   

Zanim zaproponujecie Oli wyławianie siatką zobaczcie jak wygląda jej zbiornik bo w tym przypadku takie wyławianie jest niemożliwe do zrealizowania :P
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
olenka 
Bywalec



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2009-02-21, 15:14   

koczisss napisał/a:
Siateczka w dłoń i wyławiać liście i inne śmieci.
siateczka na 10-cio metrowym patyczku i w dłoń ... :-D .
leszek50-57 napisał/a:
szkoda mi by było
narybku i innych żyjątek.

Może i kilka robaczków miało pecha ale rozpaczać nie będe bo te co zostały i tak zostają zjedzone przez ryby , a co do narybku to mam go w nadmiarze i chętnie obdaruje kogoś . (jeszcze żadna rybka nie zginęła w skimerze ) :yahoo:
_________________
pozdrawiam Ola
 
 
olenka 
Bywalec



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2009-02-21, 16:02   

KOImark napisał/a:
jaką pompą zasilasz skimmer?
-jezeli dobrze pamiętam to jest to Promax 30000 Oase.W tej pompie są dwa silniki i obsługuje również nią filtr.
(mam nadzieje, że nic nie pokręciłam ).
_________________
pozdrawiam Ola
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2009-02-21, 16:50   

Fajna sprawa muszę się tym bardziej zainteresowć po co latać z siatą za liściem jak coś zrobi to za mnie.
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2009-02-21, 17:17   

AurorA napisał/a:
Zanim zaproponujecie Oli wyławianie siatką zobaczcie jak wygląda jej zbiornik bo w tym przypadku takie wyławianie jest niemożliwe do zrealizowania :P


Kształt zbiornika to jedno, a po drugie oczko wodne nie jest tak wymagające pod względem czystości jak KOIpond.
KOI mają bardzo dużą przemianę materii i są bardzo dużymi rybami, sama piana białkowa produkowana przez dyfuzory i pompy wygląda paskudnie, więc skimmer to jedno z podstawowych urządzeń.

Jeśli oczko wodne nie ma dużej obsady ryb i oko cieszyć mają żuczki, żabki i każdy listek rzęsy to nie widzę potrzeby w instalowaniu skimmera.
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny