wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2007-01-27, 21:34
Oczko
Autor Wiadomość
nowis
Początkujący


Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 14
Wysłany: 2006-06-02, 19:51   Oczko






1 folia, u góry wykończone kamieniami i betonem.

2 pojemność z 5 kubików

3 zwierzątka będzie z 3 duże karasie 4 male, jeden lin, ale rzadko go widuje ;p, 2 małże i tylko jedna żaba

4 Jeśli chodzi o nazwy roślin to nie znam się na tym za dobrze z pamięci mogę wymienić: grążel żółty, grzybieńczyk, czerwień, kaczeńce, papirus, niezapominajke irysy, lilie wodne, jeżogłówka, rogatek, moczarka, mozga, miętna wodna, tatarak, alisma, oraz różne gatunki traw, które szczególnie chętnie sadzimy od strony płotu, im wyższa tym lepsza :) . Jednak moją ulubioną jest przebarwiająca się na czerwono „red baron”

5, 6, pompa z filtrem, przy niej lampa uv. Zdawało dobrze egzamin, ostatnio dołożyliśmy za sugestią z forum torf kwaśny
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-06-02, 20:55   

:brawo: bardzo ładnie to wyglada ale ja miałem zawsze problem z tym czy łaczyc kamienie betonem bo pózniej jak folie wymienic pozdro
 
 
 
saku 
Początkujący


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 15
Skąd: Lublin
Wysłany: 2006-06-03, 05:23   

Ciekawe i ładne ale troche sztucznie wygląda IMO
Dziwi mnie to połączenie kamieni z betonem a folią.
 
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-06-03, 08:26   

Oczko ładne i myślę,że kamienie na folii przydadzę się zimą odpierając lód a za pare lat rośliny pokryją całość i będzie jeszcze ładniejsze :good:
 
 
nowis
Początkujący


Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 14
Wysłany: 2006-06-03, 08:32   

Tak oczywiście połączenie z folią jest błędem, do takiego połączenie zachęcił nas pan, który zrobił już 40 oczek :? . Są 2 warstwy folii i trzymają już 3 rok. Z drugiej strony to szczęście, że na razie nie jest to w pełni betonowe oczko bo to pozwoli nam na przeróbki. Czekamy na jakieś uszkodzenie, na razie ładnie się prezentuje ;p. Wtedy trochę inaczej je skonstruujemy. Przede wszystkim ważne jest obniżenie pierwszej półki na rośliny by doniczki tak nie rzucały się w oczy, dodanie kolejnej półki. Zamieści się również schodek by łatwiej schodzić do wody.
Jeśli chodzi o sztuczność to mnie trochę rażą jedynie okolice wodospadu, jednak to zarośnie skalniakiem, prędzej czy później 8) .
 
 
Betty13
Uczestnik


Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 52
Wysłany: 2006-07-28, 19:18   

Bardzo mi się podoba :brawo:
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-29, 15:54   

Na jakiej foli to zrobiłeś, chodzi mi o materiał i o jej grubość. Przeszkadzają mi te ogromne ilości kamienia polnego, boję się, że grunt może nie wytrzymać i zacznie osiadać pod ich ciężarem. Poza tym zauważyłem nieprawidłowo rozłożona folię (odstające fałdy). Wydaje mi się, że można zrezygnować z kamieni na półkach, półki poszerzyć i na nich bezpośrednio ustawić rośliny, a jak koniecznie chcesz mieć kamień w oczku, to zrobić jedynie kieszenie z kamieni i w nich posadzić rośliny, bez pojemników. Kamienie układasz jeden obok drugiego na samej zewnętrznej krawędzi półki (tej od wnętrza oczka). Tak utworzoną kieszeń między ułożonymi kamieniami, a ścianą brzegu, wykładasz jutą, nasypujesz substrat piasku i gliny w stosunku 3 x1 i w nim sadzisz rośliny. Wygląda to po kilku latach bardzo naturalnie i brak jest pojemników w oczku. Rażą mnie również te rury i widoczny filtr na dnie. Ze nie wspomnę o całkowitym chaosie obsadzenia wnętrza oczka roslinami.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-07-29, 20:34   

ale trzeba pprzyznać ,że wode ma wspaniale przezroczystą :brawo: Ja osobiście nie lubię zacementowanych kamieni.
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-29, 21:06   

phalina napisał/a:
ale trzeba pprzyznać ,że wode ma wspaniale przezroczystą :brawo: Ja osobiście nie lubię zacementowanych kamieni.


Jak je sterylizuje UV to i nie dziwota, tyle tylko że brak w nim życia. Poza roślinami nic nie ma.
W ten sposób nie uzyska równowagi biologicznej w oczku, i zawsze będzie to "martwa woda". Chyba że za rok czy dwa znudzi mu się sterylizator i woda zacznie żyć, to wtedy przekona się jaka jest różnica między taką wodą, a martwą.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
groszek27 
Początkujący


Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 15
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 2006-07-30, 00:13   

Mi tez sie oczko podoba jedyne co bym zmienił to kształt i te widoczne rosliny.To daje sztuczny wygląd ale i tak jest OK :good:
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-07-30, 13:33   

Paweł ja też mam lampe UV,ale nie była włączana w tym roku,włączyć :?: Glonów dużo nie ma może torf pomoże ,na wiosnę pomogło.Dzisiaj spadł deszczyk w Suwałkach :yahoo: ,drobny,spokojny.Oby tak przez tydzień padał.


Tak jego oczko nie ma nic z dzikości,wymuskane.Może Nowis pochodzi z poznańskiego :wink: to by tłumaczyło ten ład i porządek wokół oczka,żadnej kępki trawy wśród kamieni.
:pa:
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
nowis
Początkujący


Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 14
Wysłany: 2008-07-21, 19:25   oczko w 2008

Witam, minęły 2 lata, dla porównania zamieszczam nowe zdjęcia. W międzyczasie rośliny trochę podrosły, pojawiły się nowe, inne poszły w zapomnienie. W tym roku trapiła mnie plaga karasi, wszystkie roślinki w oczku był powoli wyjadane pomimo intensywnego karmienia... Nie było szans wyłapać ich siatką, przepompowaliśmy więc wodę do lutni (heh 8) ) i wyłapało się rybki, teraz zostały 3 sztuki różnych gatunków. Rośliny dzięki temu prawidłowo się rozwijają. Na zdjęciach widać kawałek rynny z dachu garażu, którą montuję gdy zapowiadają deszcz :) . Z filtra i uv dalej korzystamy, dzięki temu woda jest przejrzysta - w równowagę biologiczną moim zdaniem mogą bawić się właściciele stawów. Pomysł na przebudowę oczka mam już dawno, istnieje parę mankamentów, do tego mam zamiar je powiększyć. Póki co jednak folia się trzyma.







 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-07-21, 20:06   

Miskanty dają świetne tło dla oczka, będę o nich pamiętać przy budowie nowego zbiornika.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
nowis
Początkujący


Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 14
Wysłany: 2008-07-21, 20:39   

AurorA napisał/a:
Miskanty dają świetne tło dla oczka, będę o nich pamiętać przy budowie nowego zbiornika.


Moje oczko jest dość blisko płotu, dobrze go zasłaniają, do tego oczko wygląda bardziej naturalnie niż w nazwijmy to sterylnym otoczeniu reszty ogrodu z krótko przyciętą trawą. Jednak jest jeden problem - ekspansywność, z czasem zaczynają zagłuszać inne rośliny. Chyba najlepiej byłoby zasadzić je w wiadrach.
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-07-21, 23:19   

Miskanty,Funkie,Trawy ozdobne-to jest to co powinno być w otoczeniu oczka :good: .Z osobistego doświadczenia nie polecam sadzenia Miskanta do wiader(oczywiście że bez dna).Z częścią mojego Miskanta tak zrobiłem i momo że posadzony był w tą samą ziemie zmarniał mi.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny