wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Blaupunkt-siatkobetonowe konstrukcje Tomka
Autor Wiadomość
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-03-18, 12:09   

Bajbas napisał/a:
chyba dla niemowląt


Jak się chce wysoko zajść to trzeba wcześnie zaczynać ;)
atak btw to przecież można ją (tą śćianę) zamaskować jakimiś kamieniami ułożonymi na zasadzie terakoty. Najlepiej jakimiś łamańcami to zrobi się jak ściana w Alpach. Przy okazji mogą powstać kieszenie na rośliny skalne.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2009-03-18, 20:44   

[quote="Bajbas"]
Adalbert napisał/a:

.... szkoda, że nie wypuściłeś na różnych poziomach tej ściany drutów i nie zrobiłeś takich wiszących donic (coś jak gniazda jaskółki). Gdyby mieć coś takiego, to można by fajnie i nietypowo obsadzić tę ścianę. Ale i tak zarośnie, pnączy ile chcesz.
:piwko: Bajbas

Czytasz Bajbas w moich myślach :piwko: To jeden z możliwych wariantów. Te druty nie są niezbędne do wykonania takiej wiszącej doniczki - dam radę inaczej. Tylko właśnie zastanawiam się czy warto, bo ew. hedera i tak wszystko zarośnie.
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2009-03-18, 23:17   

Adalbert napisał/a:

... można ją (tą śćianę) zamaskować jakimiś kamieniami ułożonymi na zasadzie terakoty. Najlepiej jakimiś łamańcami to zrobi się jak ściana w Alpach. Przy okazji mogą powstać kieszenie na rośliny skalne.

Chyba jakiejś takiej koncepcji będę się trzymał, chociaż gdzie mi tam do Alp...Tak czy siak wygląda na to, że mimo kryzysu w budownictwie ja ten sezon budowlany raczej spędzę pracowicie.
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-03-19, 00:47   

barba50 napisał/a:
Czytasz Bajbas w moich myślach :piwko: To jeden z możliwych wariantów. Te druty nie są niezbędne do wykonania takiej wiszącej doniczki - dam radę inaczej. Tylko właśnie zastanawiam się czy warto,


moim zdaniem będzie to wyglądać nienaturalnie, ja bym po prostu spróbował nadać tej ścianie fakturę skały i bluszcz
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-19, 18:20   

AurorA napisał/a:
moim zdaniem będzie to wyglądać nienaturalnie,

to zależy jak to zrobisz. Jeśliby pokombinować, dorzucić jakiś pniak przytwierdzony do ściany lub oparty o nią (raczej konar), gdzieś coś się będzie piąć, gdzieś jakiś uroczy zwis to może wyjść ciekawie. Większy problem to potem podlewać. Ale to też można wykombinować dając sznur bawełniany, który ciągnął wodę w dół. Ściana i pnącze to najbardziej banalne rozwiązanie,a Tomek to ambitny zawodnik, takich lubię :good:
:piwko: Bajbas
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2009-04-07, 22:43   

W sobotę wybetonowałem koryto kaskady. Szwagier znów pomógł, chociaż pracy nie było zbyt dużo - dwa worki cementu i 140 l piasku.

To już koniec konstrukcyjnych prac betoniarskich. Teraz ew. tylko jakieś doklejanie przy maskowaniu. Z oczka spuściłem wodę - zero niespodzianek po zimie (odpukałem). Trochę oczyszczę zbiornik i teraz kolej na roślinki.
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-04-07, 23:25   

Jak na razie trochę przypomina zjeżdżalnie dla dzieci ;)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2009-04-07, 23:41   

JAREK G napisał/a:
Jak na razie trochę przypomina zjeżdżalnie dla dzieci ;)

Przecież to miejsce na kaskadę, więc nic dziwnego. Myślę, że nawet większa pupa niż dziecięca też by się zmieściła. Dopóki nie ma stopni wodnych, to można spróbować. Można też zostawić tak jak jest - będzie element aquaparku (ostatnio w modzie).
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
Benteler 
Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 109
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2009-04-16, 20:50   

Witaj Barbara50!
Oglądam na forum budwę twojego "oka" i jestem pewnie jedną z wielu osób na których twoja praca zrobiła wrażenie.Zacząłem budowę swojego skromniejszego oczka tez z siatkobetonu(ma być) i pomyślałem że fajnie by było zobaczyc na żywo gotowy efekt i porozmawiać z "praktykiem".Czy była by możliwość spotkania się z Tobą? W opisie pisałeś że jesteś z Czarnowa k/W-wy,nie wiem z którego bo jest kilka ale nie mam dla mnie problemu aby dojechać do tego najdalszego.
Gdybyś zechciał odpowiedziec podaję również mail: pawel.lorent@neostrada.pl
Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.Paweł
 
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2009-05-02, 22:56   

Na Święto Pracy zrobiłem sobie prezent (z pomocą Arka) na okoliczność dalszych prac - zakup pierwszych roślin do oczka. I znów mam co robić :yahoo: Szkoda tylko, że na efekty trzeba będzie poczekać :?
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2009-07-02, 22:53   

Oczko ciągle w fazie urządzania więc nie bardzo jest co pokazywać, zwłaszcza że ciągle brak czasu, ale dziś po niespełna dwóch miesiącach jest pierwszy kwiat lilii :

To Escarboucle (co za nazwa) zameldowała się pierwsza po dwóch miesiącach od posadzenia i miesiąc po podniesieniu wody do docelowego poziomu. Druga będzie chyba Albida:

Przy okazji jeszcze strzałka szerokolistna też przywieziona od Arka w tym samym czasie w postaci bulwki wielkości małego palca (bez części zielonej):
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-07-03, 00:59   

woda widzę czyściutka, a i lilie ładnie się rozrosły jak na tak krótki okres. Ten żwirek to wygląda jakby był wczoraj usypany - taki czyściutki
Daj przy okazji więcej fotek- zobaczyłbym całość- wtedy będzie do czego porównywać za rok :P
Co do tej Escarboucle to jest to najprawdopodobniej Conqueror - ja tak uważam choć dostawca uparcie twierdzi ze to Escarboucle i w kolejnych latach czerwienieje. Niemniej to bardzo ładna odmiana i wyjątkowo udane duże sadzonki
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-07-03, 13:53   

AurorA napisał/a:
Co do tej Escarboucle to jest to najprawdopodobniej Conqueror - ja tak uważam choć dostawca uparcie twierdzi ze to Escarboucle i w kolejnych latach czerwienieje. Niemniej to bardzo ładna odmiana i wyjątkowo udane duże sadzonki


Arek chyba masz rację , u mnie w oczku escarboucle zakwitła pierwszy raz i była od razu czerwona a wsadziłem małe kłącze w zeszłym roku więc był to jej pierwszy kwiat
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-07-03, 14:13   

Sprzedaje to odmianę od lat i widzę z się rożni, Escarboucle tak naprawdę nie jest czerwone a ciemno różowe, ale nie ma białych czy różowych końcówek. Conqueror zaś z każdym dniem czerwienie i pod koniec kwitnięcia jest bardziej czerwony od Escarboucle ale białe końcówki pozostają- poza tym ta odmiana ma znacznie większy kwiat od Escarboucle.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-07-03, 17:21   

to jest "czysta" fotka nie podrasowana i lilia jest ciemno różowa i od pierwszego dnia miała taki kolor http://forum.oczkowodne.n...p?p=75302#75302
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny