wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko murowane
Autor Wiadomość
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-12-09, 21:57   

Też niezłe.Mniej więcej w kształcie koła/kształt geometryczny/.Ach,znowu wspomnienie lata...
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-12-09, 22:16   

mi sie nie podoba - nie wyglada ani naturalnie, ani nowoczesnie.
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 301
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-12-09, 23:43   

O gustach nie dyskutuję, prawie każdy ma inne wyobrażenie o tym co ładne i nieładne.
Wydaje mi się że w małych ogrodach nie jest możliwe zbudowanie oczka naturalnego.Staw wyglądający na naturalny jest możliwy tylko w w wielkim ogrodzie gdzie przyjęto te same założenia.Trzeba też wziąść pod uwagę otoczenie : np. góry,las, nizina,miasto.Ogrody małe i średnie nie dają tej szansy.Bo cóż z tego że oczko jest kopią stawku śródpolnego skoro jest w ogrodzie urządzonym według zainteresowań właściciela.Sadzimy pięknie kwitnące rośliny często obce,ładne iglaki formy sztuczne ogrodowe.Maly ogród ma być po prostu ładny,podobać się gospodarzowi a jeszcze lepiej także gościom.
Na razie tyle.
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-12-10, 01:07   

Mi się podoba, użyty kamień dobrze się komponuje z jałowcami w tle, dobre maskowanie, ogólne wrażenie pozytywne.

Oczko boleksa mniej mi przypadło do gustu choć ładnie wykończone i okolica przepiękna.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-12-10, 10:20   

Widywałem mini- oczka majace udawać naturalny staw,o nieregularnej linii brzegowej i efekt był kiepski.W przypadku małych oczek jednak nie ma to jak regularne kształty/prostokąt,kwadrat,koło lub owal/.oczywiście sprawa wykończenia brzegów zależy od gustu właściciela.
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-12-10, 10:33   

dla mnie to drugie oczko jest dobrze wykonane ale zwyczajnie za male. te duze plaskie kamienie przytlaczaja oczk - zajmuja wiecej miejsca niz tafla wody
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-12-10, 16:39   

Jak mam być szczery to mi nie przypadło do gustu, pierwsze wrażenie studnia wypełniona wodą w kamiennym kręgu. Może te kamienie są za duże do tego oczka ?
Ja wolę już z tych dwóch to pierwsze przypomina raczej akwarium zewnętrzne.
Ale nie wszystko wszystkim musi się podobać.
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-12-10, 20:40   

do okrągłego oczka też pasowałby murek.Jest bardzo praktyczny,można na nim przysiąśc podczas obserwacji,i poustawiac różne rośliny w doniczkach.
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-10, 22:06   

Część,
oczko powinno przede wszystkim pasować do stylu ogrodu. Dlatego Bolekso wykonał dobrą robotę. To drugie oczko jest wykończone podobnie do mojego więc cóż mam powiedzieć :)
Oczka naturalistyczne muszą mieć naturalistyczne (jest takie słowo?) otoczenie, inaczej kiszka.
:piwko: Bajbas
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2008-12-11, 13:22   oczko wodne

Dla mnie i jedne i drugie oczko jest primo,bo oczko w ogrodzie czy na działce ma
podobac się właścicielowi i byc ozdobą,ale przy tym trzeba dbac ,żeby nie
stało się ściekiem :P

pozdrawiam
------------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 301
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-12-11, 16:57   Małe oczko

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi w temacie ładne, nieładne. Chciałbym jeszcze przytoczyć
argumenty praktyczne.Nadal jestem za budową wielkich stawków i otoczenia stanowiącego cały ekosystem.Małe oczko też ma wiele zalet.W przypadku mojego murowańca wyniesienie ponad poziom ogrodu skutecznie zabezpiecza przed nawiewaniem zanieczyszczeń. Dzieci siedząc na murku uwielbiają karmić karasie które biorą pokarm dosłownie z ręki .Basen nie był nigdy czyszczony od budowy tj. 6 lat a pomimo tego na dnie nie ma absolutnie żadnych osadów. Filtr i Uvałka zapewniają taką czystość wodu że na gl. 130cm widac każde ziarnko żwiru.Siedząc przy murku widać każdy przejaw życia w wodzie,owada ,narybek.Rybki czasem wyglądają tak jakby nie były w wodzie a unosiły się w czystym powietrzu.Kiedyś z nowymi rybkami przywlokłem ospę, dzięki bliskości i czystej wodzie zauważyłem początek choroby.Natychmiastowe leczenie i wszystkie bez wyjątku wyzdrowiały.Boki zbiornika w części podziemnej są zabezpieczone 8 cm. styropianem a ścianki wystające izoluję na zimę tak samo przygotowanym styropianem.Góra baseniku zimą przykryta jest ramami obitymi folią ogrodniczą.Raz przygotowane służą latami a roboty 5 minut.Grzałka 30 watowa umieszczona w krótkiej, pionowej pływającej zapewnia przerębel w najcięższe mrozy.Dodatkowo głównie dla orf mała pompka 7 watowa z podsysaniem powietrza zapewnia mały nurt silnie napowietrzonej wody przy powierzchni.
Pozdrawiam serdecznie ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-12-11, 19:06   

patent ze sciankami rzeczywiscie skutecznie zabezpiecza oczko przed nawiewaniem lisci. u mnie oczka otaczaja sztucznie uformowane pagorki i widze, ze jest lepiej niz bylo do tej pory
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-12-11, 19:18   

zainteresowało mnie to przykrywanie oczka na zimę,bo sam stosuję podobne od lat.Oczko w kształcie prostokąta,również nieduże,głębokość 1m,tyle ze całkowicie w ziemi.I dzieki temu przykryciu/jeszcze dodatkowo styropian,ale tylko podczas ciężkich mrozów/ woda w ogóle nie zamarza przez całą zime,a nie stosuję grzałki.
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-12-11, 19:23   

to przykrycie jest ciekawa alternatywa dla siatki przez ktora cos tam zawsze przleci
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 301
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-12-11, 21:21   Zima i oczko

U mnie woda też na ogół nie zamarza .W w surowe zimy w oczku wyniesionym powyżej gruntu pomimo izolacji jednak tworzy się 3-4 cm lód.Mała grzałka zabezpiecza przed niespodziankami.Znam przypadki kiedy wiosną centymetrowy lód przez parę dni wykończyl wszystkie ryby.
Bolek !
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny