wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko wodne w jednej beczce ;)
Autor Wiadomość
Tomalski 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 36
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2010-10-27, 19:57   Oczko wodne w jednej beczce ;)

Witam, w prawdzie zima przed nami, mrozów jeszcze u mnie nie było, ale rybki w pojemniku
(bo jest to pojemnik na deszczówkę) pływają dobry miesiąc. Dużo czytałem że powinny być w piwnicy, garażu, lub po prostu tam gdzie zimno, ja chyba stworzyłem duże brzydkie :) ) Akwarium, gdzie moim rybom jest chyba naprawdę dobrze!! Ponieważ mają ciepło to sporo jedzą są ruchliwe a okoń który ostatnio chorował i mocno go leczyłem bardzo pięknie poluje!!

:?: Zastanawia mnie kilka spraw, rośliny pływające, czytałem tu że to tropikalne ustrojstwo
i ciężko je przezimować, ale czy oznacza to że wszystkie mi zwiędną??? Puki co większość,
Więdnie, lub jest zjadane przez jesiotra, który chyba nawet rośnie (lub tylko mi w oczach).
Czy może szkodzić im (roślinom) napowietrzacz bąbelki???

:?: Kolejna sprawa to równowaga biologiczna w oczku wodnym, nawet takim małym w zasadzie wodę tylko uzupełniamy, czy jeżeli w mojej beczce (będzie fota) są wszystkie rośliny z oczka, beczka ma 210L mocny napowietrzacz i ( czym to się różni bo jest tańsze oszczędniejsze i mocniejsze.....) Cyrkulator tzn. Była sama pompka o wydajności 600l/h 5W bez gąbki którą dokupiłem dla mnie bomba!!! To czy mam podmieniać wodę czy tylko czyścić filtr i uzupełniać wodę???

:?: No i , Roślina której nazwy nie pamiętam, Paweł W. mi mówił ale zapomniałem, Czy ona marnieje teraz czy może powinienem przyciąć liście i tak marne??? Jeden uciąłem na próbę, widzę że jedna gałązka próbuje wykiełkować ale ponieważ jest obieg wody dookoła ma problemy... Druga gałązka poszła w ziemie !!!???!!!

No to będzie tyle chyba :)
teraz pora na fotki niby podobne ale różnie rybki widać: jesiotr, lin, karaś czerwony i dziki, okoń, oraz kirys od dawna :)







Dzięki i pozdrawiam Tomalski.
_________________
Pozdrawiam Tomalski
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-10-27, 20:23   

Tomalski napisał/a:
Czy może szkodzić im (roślinom) napowietrzacz bąbelki???
nie
Tomalski napisał/a:
To czy mam podmieniać wodę czy tylko czyścić filtr i uzupełniać wodę???
czyść filtr regularnie i co pewien czas podmień niewielką ilość wody.u siebie wymieniałem około 10 procent wody raz w tygodniu.uzależnione jest to od tego,jak często karmi się ryby.
Tomalski napisał/a:
, Czy ona marnieje teraz czy może powinienem przyciąć liście i tak marne??? Jeden uciąłem na próbę, widzę że jedna gałązka próbuje wykiełkować ale ponieważ jest obieg wody dookoła ma problemy... Druga gałązka poszła w ziemie !!
rośliny o tej porze zamierają,tak więc to normalne.powinny raczej odpoczywać niż rosnąć
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-10-27, 22:19   

Nie piszesz w jakiej temperaturze trzymasz ten pojemnik :???: Wygląda jednak że w dość wysokiej temperaturze to karmienie ryb jak i podmianki wody zalecane.
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Tomalski 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-28, 05:34   

Serdecznd dzieki za odpowiedzi. Co do temperatury dohodzi do 20 stopni. Ale jeszcze dopytam jak często karmic i co z roslinami plywającymi? Czy one marnieja czy na pewno padną?
_________________
Pozdrawiam Tomalski
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2010-10-28, 09:29   

Tomalski napisał/a:
Serdecznd dzieki za odpowiedzi. Co do temperatury dohodzi do 20 stopni. Ale jeszcze dopytam jak często karmic i co z roslinami plywającymi? Czy one marnieja czy na pewno padną?


Na 100% padną.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-10-28, 15:46   

Tomalski napisał/a:
Co do temperatury dohodzi do 20 stopni.
spokojnie może być mniej.u mnie było około 10 stopni.karmiłem ryby co 2-3dni.gdy temperatura spadała,to jeszcze rzadziej.przy takiej temperaturze jak podajesz,to ryby normalnie żerują.musisz karmić praktycznie codziennie.
 
 
Tomalski 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-28, 16:13   

Dzięki, Raczej nie obniżę temperatury, bo pojemnik stoi na klatce :) Sąsiedzi nie zgodzą się na otwarcie okna w mróz :P

Co do poprzedniego postu, sory za pismo, to pewno czasem się powtórzy, bywa że piszę z telefonu.

Pozdrowionka.
_________________
Pozdrawiam Tomalski
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-30, 20:41   

Tomalski napisał/a:
Dzięki, Raczej nie obniżę temperatury, bo pojemnik stoi na klatce :) Sąsiedzi nie zgodzą się na otwarcie okna w mróz :P

Co do poprzedniego postu, sory za pismo, to pewno czasem się powtórzy, bywa że piszę z telefonu.

Pozdrowionka.




Po co męczysz ryby w tej beczce?
W oczku nie możesz ich trzymać?
Jeśli masz małe oczko, to jesiotr jest jakimś nieporozumieniem, to ryby, które duże rosną i trochę przestrzeni potrzebują.
 
 
roman1952 
Uczestnik


Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 65
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-10-31, 12:59   

koczisss,
W 100% popieram Twoją wypowiedź .
Tomalski,
Litości !!!
_________________
Topaz
 
 
Tomalski 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-02, 10:21   

koczisss - Nie śledzisz moich postów od samego początku, a głupotą było by pisanie za każdym razem całej historii, mojego oczka, tego, że zdaje sobie sprawę że zostałem zrobiony w balona z tym jesiotrem, jak i z tego że zamierzam powiększyć oczko.

Ale fakt masz rację, i zgadzam się z Tobą, jesiotry rosną duże i potrzebują dużo miejsca.
Puki co odpukać, wydaje mi się że moje rybki na czas zimy mają stworzone w miarę dobre warunki.

Dzięki za wypowiedzi i pozdrawiam serdecznie Tomalski.


P.S. Puki co jest w miarę duży zbiornik (rozszerzający się ku górze) na deszczówkę mocno dotleniony i włożony jest 3 x mocniejszy filtr więc jest efekt przepływania wody, (czy jakoś tak wiecie o co chodzi :) ) jesiotry to lubią podobno, w każdym razie wszystkie mają się dobrze.

Raz jeszcze pozdrowionka.
_________________
Pozdrawiam Tomalski
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny