wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Radka
Autor Wiadomość
Radek G. 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 135
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-26, 22:32   Oczko Radka

Witam. Jest to mój pierwszy post, choć czytam Was od miesiąca. Pod wpływem tego forum dopadła mnie przypadłość większości forumowiczów - zachorowałem na własne oczko wodne. Mimo, że to już prawie zima ostro wziąłem się do pracy. Chciałbym chociaż wykonać roboty ziemne, tak bym wiosną mógł się wziąć za przyjemniejsze czynności, a pracy zapowiada się sporo. Jako, że mam dużą działkę,
postanowiłem, że stawik będzie miał wymiary 11x8. Pojemność ok. 50m3.

Poniżej postęp prac - metoda łopatologiczna (nie chcę żeby koparka zniszczyła mi trawnik, a i większa radość jak sam to "zrobię"- czytaj: kopie głównie mój teść, ja nadzoruję.


Zapomniałbym o moich głównych pomocnikach


[IMG]

[URL=http://www.fo...r="0" alt="" />


I to już chyba koniec prac na ten rok
Na tą chwilę jestem zdecydowany na oczko z siatkobetonu -3 warstwy siatki rabitza, a między nimi zbrojenie poziome i pionowe z drutu 4 + wieniec. Na nasypie z wywożonej ziemi chcę zrobić naturalny filtr 2x2m i strumyk ok. 10m. Planuję też szeroką strefę płytką na roślinki 1 - 1,5m prawie na całym obwodzie oczka. Proszę o Wasze sugestie jeśli coś robię źle. Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
Radek G.
http://forum.oczkowodne.n...?t=2856&start=0
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-11-26, 23:27   

Witaj Radek G., zapowiada się ciekawie i na ta chwilę wygląda że wszystko jest :good: Pamiętaj tylko że przy oczku o powierzchni do 30 m2 powinieneś je zgłosić w urzędzie a na większe ( takie będzie chyba Twoje) powinieneś mieć pozwolenie na budowę
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Radek G. 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 135
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-27, 09:28   

JAREK G napisał/a:
Witaj Radek G., zapowiada się ciekawie i na ta chwilę wygląda że wszystko jest :good: Pamiętaj tylko że przy oczku o powierzchni do 30 m2 powinieneś je zgłosić w urzędzie a na większe ( takie będzie chyba Twoje) powinieneś mieć pozwolenie na budowę

Cześć Obejrzałem chyba wszystkie oczka w tej galerii i sporo jest o powierzchni powyżej 30m2, licząc razem ze strumykami i kaskadami. Dam sobie uciąć głowę, że 99% jest zrobionych bez pozwolenia na budowę. Jeśli jestem w błędzie to niech ktoś mnie uświadomi ilo to wszystko (operat, projekt,mapki,warunki zagosp.,pozwolenie, nadzór nad budową, odbiór) kosztuje. Wydaje mi się, że ciężko byłoby się zmieścić w 10tys. Najprawdopodobniej zgłoszę tylko oczko do 30m2, jak ktoś przyjdzie sprawdzić to zmniejszę strefę bagienną(czytaj: zasypię), Która ma zajmować ok. 50% pow. oczka.Pozdrawiam
PS.Poprawiła się pogoda chyba będę dalej kopał
_________________
Pozdrawiam
Radek G.
http://forum.oczkowodne.n...?t=2856&start=0
 
 
castleman 
Oczkomaniak



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 1329
Skąd: Tychy p.Moszna 2014
Wysłany: 2008-11-27, 11:29   

:pa: Witam serdecznie.
Zapowiada się duże oczko i wiele pracy Cię będzie kosztować (może bardziej teścia i pomocników ;) ).
Sposób na pominięcie formalności dobry, tylko uważaj żeby nie znalazł się jakiś "życzliwy" sąsiad. Jeżeli mogę się wypowiedzieć to jakoś pustawo wokół oczka, ja bym zaczął już teraz (no może czas aktualnie nie do końca dobry, powiedzmy na wiosnę) sadzić jakieś drzewka, krzewy i pnącza, tylko trzeba je tak dobierać, żeby nie "śmieciły" w oczku.
Forum oczkowe to kopalnia wiedzy, warto czytać, szczególnie zimą jak jest więcej czasu ;)
Czekamy na dalsze fotorelacje.
_________________
...........\\\ ///
.........( @ @ )
--oOOo-(_)-oOOo----->
A multis animalibus decore vincimur
pozdrawiam Castleman
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-27, 11:42   

Radek G. napisał/a:
kopie głównie mój teść, ja nadzoruję

to mi się najbardziej podoba :P więc pewnie i ze skarpetkami teściowej na glony nie będziesz miał problemu :lol:
:piwko: Bajbas

PS. Nie lekceważ tych paragrafów. Wiele zależy od sąsiadów i wszelkiej innej maści życzliwych.
 
 
Radek G. 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 135
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-27, 13:44   

[quote="castleman"]:Jeżeli mogę się wypowiedzieć to jakoś pustawo wokół oczka, ja bym zaczął już teraz (no może czas aktualnie nie do końca dobry, powiedzmy na wiosnę) sadzić jakieś drzewka, krzewy i pnącza, tylko trzeba je tak dobierać, żeby nie "śmieciły" w oczku.

Cześć. Zgadzam się jest pusto, ale kilka miesięcy tymu wyglądało to tak.




Drzewa niestety tak szybko nie urosły, przesadzałem je na wiosnę z mojego małego lasku, bo tam miały za ciasno i odpukać wszystkie się przyjęły. Wsadziłem w sumie kilkaset roślinek ale na tym terenie giną . A to miejsce gdzie będzie oczko(kwiecień):

Bajbas sąsiadów mam w porządku, też mają oczko. Wracając do oczka, chcę aby wyglądało naturalnie, bardzo dużo roślin , głównie krajowe( wyjątek zrobię dla papirusa) i zero kolorowych ryb (tzn. zero względne bo dzieciaki chcą koniecznie 2 Koi) :pa:
_________________
Pozdrawiam
Radek G.
http://forum.oczkowodne.n...?t=2856&start=0
 
 
Radek G. 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 135
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-27, 13:50   

Dodaję to samo miejsce teraz tj. pół roku później :pa:
_________________
Pozdrawiam
Radek G.
http://forum.oczkowodne.n...?t=2856&start=0
 
 
yogi1976 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 132
Skąd: Wodzisław Sl.
Wysłany: 2008-11-27, 15:47   

Witamy,witamy.
Przedsięwzięcie że hej!!!
Teren duży to i pole do popisu duże. Zapowiada się nieźle,tylko jak tak będziesz teścia eksploatował to przy betonowaniu oczka nie wydoli, (zapędź też teściową do roboty :hehe: ;) ).
A tak na poważnie to przy tej wielkości oczka trzeba będzie kilku osób aby skończyć w ciągu jednego dnia. No i jeszcze na twoim miejscu to nie żałowałbym na zbrojeniu - dodaj jedną lub dwie warstwy siatki. Wiem, że przy tej wielkości to koszt kilku stówek ale nie będziesz musiał w następnym roku dawać foli.
Powodzenia
_________________
Moja altanka
Oczko
 
 
Radek G. 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 135
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-27, 16:01   

yogi1976 napisał/a:
jak tak będziesz teścia eksploatował to przy betonowaniu oczka nie wydoli, (zapędź też teściową do roboty ).

Cześć. Jak będzie pogoda to w sobotę kopiemy dalej. Mój teść relaksuje się przy takiej robocie. Gdyby za kopanie oczek przyznawali tytuły naukowe to teść byłby profesorem (ja co najwyżej 1 klasa gimnazjum). To co jest zrobione to efekt 4 dni kopania - wywiezione 200-300 taczek ziemi, a trzeba wykopać drugie tyle :pa:
_________________
Pozdrawiam
Radek G.
http://forum.oczkowodne.n...?t=2856&start=0
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-28, 21:10   

Radek G. napisał/a:
Gdyby za kopanie oczek przyznawali tytuły naukowe to teść byłby profesorem

bez przesady, jakbyś widział jak mój kuzyn kopał to byś dopiero wiedział co to jest klasa w kopaniu. Stał 1,3 m w ziemi, wystawała głowa z małym dodatkiem i rzucał przez głowę wprost na taczkę która stała nad nim. Normalnie cyrkowiec. Ale to były górnik, podobno mimo tych wszystkich udogodnień kopalnianych nierzadko tak właśnie wrzuca się węgiel na taśmociąg. No i tak wyfedrował 20 m3 w dwa popołudnia. Autentyk.
Ale teść :good: jeśli jeszcze taka teściowa, to człowieku wygrałeś los na loterii :P
:piwko: Bajbas
 
 
Radek G. 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 135
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-29, 13:13   

No to nici z dzisiejszego kopania, wróciła zima, a wczoraj było jeszcze tak ładnie :pa:
_________________
Pozdrawiam
Radek G.
http://forum.oczkowodne.n...?t=2856&start=0
 
 
castleman 
Oczkomaniak



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 1329
Skąd: Tychy p.Moszna 2014
Wysłany: 2008-12-01, 15:55   

Radek G. dawaj dawaj, to jeszcze nie zima. ;)
U mnie od niedzieli w dzień powyżej 10stC.
_________________
...........\\\ ///
.........( @ @ )
--oOOo-(_)-oOOo----->
A multis animalibus decore vincimur
pozdrawiam Castleman
 
 
Radek G. 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 135
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-12-01, 18:46   

castleman,Udało się dzisiaj trochę pokopać, jutro może skończymy wykop :pa:

_________________
Pozdrawiam
Radek G.
http://forum.oczkowodne.n...?t=2856&start=0
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-12-02, 07:40   

Witaj na forum :) :piwko: jeśli zima będzie tak jak w tej chwili to do wiosny będziesz miał gotowy wykop bez najmniejszego problemu.Planujesz że oczko będzie z siatkobetonu , więc masz w tej chwili dużo czasu aby "przetrawić " każdy szczegół bo w oczkach z folii można coś tam poprawiać natomiast w siatkobetonie już poprawki są bardzo trudne.Jeśli możesz to daj rysunek z wymiarami ,głębokościami,kształtem--może ktoś z forumowiczów podsunie Ci jakiś pomysł.Mając tyle miejsca to na Twoim miejscu pomyślał bym o strumieniu--to jest najlepsza filtracja oczka.Życzę wytrwałości i czekam(my) na dalszą fotorelacje z prac ziemnych
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
castleman 
Oczkomaniak



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 1329
Skąd: Tychy p.Moszna 2014
Wysłany: 2008-12-02, 09:17   

Tak tak, zgadzam się, samuraj ma rację, strumyk to bardzo dobra rzecz.
Jak masz miejsce to buduj, wykop możesz już teraz przygotować.
_________________
...........\\\ ///
.........( @ @ )
--oOOo-(_)-oOOo----->
A multis animalibus decore vincimur
pozdrawiam Castleman
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny