wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Aspekty formalne budowy stawu
Autor Wiadomość
dlama 
Początkujący


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 18
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2010-01-20, 19:33   

Przeglądałem to forum i temat który dlej mnie interesuje. Po przeczytaniu Twojego wpisu pomyślałem, że mnie on nie dotyczy bo zbacza trochę od tematu ale widzę, że jednak się nie myliłem droga KatarzynoR. Co do mnie to tak jak pisałem wcześniej musiałem złożyc podanie do gminy o zmianę przeznaczenia użytkowania łąki. Tak mi powiedział projektant gdy zwróciłem mu uwagę , że zwrócili mi całośc gotowej dokumentacji w której było to wszystko o czym pisałaś na początku. I muszę czekac bo Pani powiedziała w gminie, że taka zmiana przeznaczenia może trawc nawet ROK. Coś mi tu nie gra. Łąka piękna 63 ary III kl. położona pomiędzy rowem melioracyjnym, a rzeką - tylko kopac tak jak to wyrysowane w dokumentacji. A tu lipa. Co robic dalej? Czy można to jkaoś przyspieszyc? HELLP me ! :ziew:
_________________
Czasami żałuje że jestem Polakiem
 
 
KatarzynaR 
Uczestnik



Dołączyła: 04 Sty 2008
Posty: 60
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 2010-01-20, 20:06   

Witaj,
Czy chodzi o samą zmianę przeznaczenia łąki czy moze nie daj boshe jakiś plan zagospodarowania przestrzennego? Jesli to pierwsze, to to jest jakiś nonsens....
Jeśli chcesz to mogę Ci dać namiary na mojego projektanta, ewentualnie możesz się po prostu jego doradzić (np. telefonicznie). Może coś zostało wykonane źle? Ja bym bombardowała urząd. Chodziłabym tam co tydzień i pytała jak wyglądają moje sprawy. Coraz więcej osób w naszym regionie decyduje się na wykop niedużego stawu i na takie rzeczy nie natrafiają... i to jeszcze na łące? Przecież to najdogodniejszy teren.

Pozdrawiam,
Katarzyna
 
 
dlama 
Początkujący


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 18
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2010-01-22, 19:12   



To plan mojej działki.

[ Dodano: 2010-01-22, 19:17 ]
To powyrzej to zdjęcie mojego przyszłego stawu w/g planu, który znajduje się w kompletnej dokumentacji ( 4 kpl ). Wszystkie sąsiadujące działki to także łąki III kl. ale jak projektant kazał mi złożyc to podanie o zmianę przeznaczenia łąki to też tak zrobiłem, bo ja na tym się nie znam. Czasmi mam takie dni , że sam nie wiem dlaczego w tym kraju nie można zrobic czegoś normalnie bez kombinacji.
_________________
Czasami żałuje że jestem Polakiem
Ostatnio zmieniony przez Pawel Woynowski 2011-10-01, 16:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dlama 
Początkujący


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 18
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2010-02-16, 00:12   

Pozwolenia wodnoprawne wydawane są na podstawie operatu wodnoprawnego lub projektu urządzeń wodnych, jeśli projekt ten odpowiada wymaganiom operatu. Operat wodnoprawny sporządza się w formie opisowej i graficznej. Poza operatem wodnoprawnym wniosek o wydanie pozwolenia wodnoprawnego powinien zawierać również decyzję o warunkach zabudowy lub wypis i wyrys miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jeżeli plan ten został sporządzony wraz z opisem zamierzonej działalności w języku nietechnicznym (Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym).
No i lipa. Trzeba czekac prawie rok albo więcej.
:x
_________________
Czasami żałuje że jestem Polakiem
 
 
popiz 
Początkujący


Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 34
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: 2010-02-16, 15:55   

Witam. Obecnie czekam na pozwolenie wodno-prawne( wiem, że decyzja wydana jest pozytywnie. Oczywiście operat wodno-prawny i decyzje o warunkach zabudowy już mam. Teraz czekam 14 dni aż decyzja sie uprawomocni itd i wtedy będe składał wniosek o pozwolenie na budowe i myślę, że potrwa to ok 1 miesiąca. Przynajmniej tyle czekałem w tym roku na pozwolenie na budowę domu. 29 grudnia 2009 złożyłem wniosek a 28 stycznia 2010 była juz decyja. A kiedy staw wykopie to nie wiem, ważne, aby zacząc w ciagu dwóch lat bo tyle ważne jest pozwolenie na budowę.
_________________
czas to ....ryba :)
 
 
popiz 
Początkujący


Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 34
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: 2010-02-22, 09:39   

MAM JUŻ DECYZJĘ!!! :piwko: Dziś otrzymałem pozwolenie wodnoprawne na okres 15 lat. Teraz trzeba składac wniosek o pozwolenie na budowę, ale zobaczymy co będzie dalej, bo mo projektant wspominał, że może da się to załatwic na samo zgłoszenie bez wystepowanie o pozwolenie na budowę. Odezwę się jak to się ma później. Pozdrawiam.
_________________
czas to ....ryba :)
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-02-22, 10:04   

popiz napisał/a:
wspominał, że może da się to załatwic na samo zgłoszenie bez wystepowanie o pozwolenie na budowę


O ile dobrze pamiętam to do 30m2 lustra wody wystarczające jest zgłoszenie. Powyżej trzeba mieć pozwolenie.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
qwert1370 
Nowy


Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 1
Skąd: Tczew
Wysłany: 2010-03-14, 20:16   

Ale zawsze na zgłoszenie można wykopać 2 czy 3 stawy o pow. do 30m każdy, przedzielone groblą i ewentualnie połączyć rurami w ziemii.
_________________
Jarek
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2010-03-14, 20:46   

Tylko zależy kto i co chce osiągnąć budując oczko. Czy mieć jedno duże lustro wody czy dużo wody w ogrodzie.

W tym momencie rodzi się pytanie. Czy kilka oczek połączonych ze sobą strumieniami są traktowane jako jedna budowla??

Czy kilka oczek nie połączonych ze sobą mogą mieć powierzchnię większą od tych 30m sześciennych??

Pozdrawiam

Salmo
 
 
dlama 
Początkujący


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 18
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2010-07-11, 20:15   

Teraz Już wiem o co chodziło w tym moim bałaganie. Dam cenną uwagę na którą trzeba zwrócic uwagę chcąc wybudowac swój własny staw. Otóż okazuje się że przy takich planach jakie miałem ja staw 53 ary na III klasie ziemi- opłata wyliczona w wydziale środowiska ( starostwo) wynosi ok. 6400zł rocznie !!! Aby ominąc taką głupią opłatę wyssaną z obowiązujących przepisów należy przeklasyfikowac ziemię ( w moim przypadku łąkę) na 4 klasę. Ot i cała sprawa już wyjaśniona. Za miesiąc będę miał potwierdzenie zmiany klasyfikacji ziemi i w październiku zaczynam kopa . Ufff .... Polska to dziwny kraj. Pozdrawiam :yahoo:
_________________
Czasami żałuje że jestem Polakiem
 
 
hns 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 154
Skąd: TKI / OST / HN (D)
Wysłany: 2011-03-15, 13:12   

Witam!
Mam krotkie pytanko:
Czy koszty formalnosci zwiazanych z budowa przydomowego foliowego oczka wodnego o powierzchni 100 m² (10mx10m) sa takie same jak w przypadku stawu naturalnego o powierzchni 10 000 m² (100mx100m)?

(mam nadzieje ze nie!)
_________________
Pozdrawiam!
Adam
Oczko30m² 15m³
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-16, 19:56   

Z tego co wiem, to tak. Oszczędzić możesz na projekcie, jeśli masz znajomego architekta z odpowiednimi uprawnieniami i na kierowniku budowy.
 
 
dlama 
Początkujący


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 18
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2011-05-30, 20:33   

Narszcie ruszyłem z budową mojego wymarzonego stawu. Uff długo to trwało od projektu przeszedłem wszystkie etapy okrutnej i nieludzkiej biurokracji administracyjnej. Dziękuję Katarzyno za słowa wsparcia. Zobaczcie od mojego pierwszego wpisu w 2009 do dziś minęły całe dwa lata niepewności i pisaniny różnych pism. Ale co tam - warto było :) Oto kilka zdjęć z dnia dzisiejszego . Pierwszy dzień kopania :yahoo:


[ Dodano: 2011-05-30, 21:38 ]
No teraz poszło
_________________
Czasami żałuje że jestem Polakiem
Ostatnio zmieniony przez Elendil 2011-05-30, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-05-30, 20:59   

No-teraz to prace ruszą z kopyta-tylko patrzeć jak będziesz w nim ryby ganiał :brawo:
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
dlama 
Początkujący


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 18
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2011-06-03, 20:20   

Moje postępy

[ Dodano: 2011-06-03, 21:30 ]
Teraz już leci
_________________
Czasami żałuje że jestem Polakiem
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny