wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Aspekty formalne budowy stawu
Autor Wiadomość
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-16, 09:14   Fajny opis

Kurcze jestem normalnie szczęśliwy że ja swój staw już zastałem (ma ze 100 lat) i nie musze przechodzić całej tej "prostej" procedury nawet z miłymi urzednikami.
:) Art
 
 
dlama 
Początkujący


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 18
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2009-10-12, 19:38   

Zrobiłem dokladnie tak jak wyżej i sprawa się rypła w starostwie. Pani urzędniczka zadzwoniła do mnie i powiedziała, że opłata za mój staw (28 arów lustra wody) będzie wynosic 6400 zł rocznie - bo nie jestem rolnikiem !!! Czy to prawda ? Dodam że za plany mojego stawiku na łące która ma łacznie 63 ary zapłaciłem 2500zł ! Łąka ma III klasę. Pomocy
_________________
Czasami żałuje że jestem Polakiem
 
 
BROWN 
Nowy


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 1
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2009-10-12, 21:18   

Możesz dokupić trochę ziemi i zostać rolnikiem. U mnie wystarczy być właścicielem 1 ha ziemi by być rolnikiem. W różnych gminach są inne przepisy. Dowiedz się ile trzeba posiadać ziemi w Twojej gminie, być może podobnie jak u mnie. Wtedy dokupisz brakujące 37 arów najtańszej ziemi (warunek w tej samej gminie) i zostaniesz rolnikiem.
 
 
seedkris 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 139
Skąd: B-stok Podlasie
Wysłany: 2009-10-13, 23:10   

W tej samej lub sąsiadującej.
_________________
Pozdrawiam seedkris
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-14, 09:04   

Cytat:
Możesz dokupić trochę ziemi i zostać rolnikiem. U mnie wystarczy być właścicielem 1 ha ziemi by być rolnikiem.
Ale / chyba?/ musi to być hektar tzw. przeliczeniowy Dokładnie 1.05 hektara VI klasy ,posiadałem na Podlasiu i nie byłem rolnikiem / takim ustawowym/ Dopiero dokupienie kilkunastu hektarów lasów i innych nieużytków zakrzewionych zmieniło to. Chodziło mi oczywiście o ubezpieczenie w KRUS.
 
 
dlama 
Początkujący


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 18
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2009-10-14, 19:11   

Nie chodzi mi o to by zostac rolnikiem!. Prowadzę własną firmę od 10 lat i jestem uczciwym do bólu Polakiem. Płacę pieprzony ZUS za siebie i 4 pracowników reguralnie i nie zamieżam dokupowac ziemi bo to wcale nie zmieni mojego statusu. Ja chcę ucziwie wybudowac staw - zgodnie z prawem.
_________________
Czasami żałuje że jestem Polakiem
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-10-14, 19:17   

To płać 6400 zł rocznie. Nie wiem w takim wypadku w czym problem?? Ludzie Tobie doradzili co mogli.

Pozdrawiam

Salmo
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-10-14, 19:46   

Salmo_Salar napisał/a:
To płać 6400 zł rocznie. Nie wiem w takim wypadku w czym problem?? Ludzie Tobie doradzili co mogli.


Taka rada nic mu nie da, bo jak ma firmę i obroty powyżej minimum to i tak musi zostać w zusie i rolnikiem nie zostanie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
dlama 
Początkujący


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 18
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2009-10-14, 21:01   

Dzięki AurorA. Widzę, że większośc na tym forum rozumie o czym mówię.
Uważam, że Polska jest jedna i wszystkich obywateli należy traktowac jednakowo -przynajmniej tak zapisano w naszej konstytucji. Karanie mnie za to , że nie jestem rolnikiem jest zwykłym sku......em.
Czy jest jakieś rozsądne rozwiązanie tego problemu?
_________________
Czasami żałuje że jestem Polakiem
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-10-14, 21:14   

dlama napisał/a:
Dzięki AurorA. Widzę, że większośc na tym forum rozumie o czym mówię.
Uważam, że Polska jest jedna i wszystkich obywateli należy traktowac jednakowo -przynajmniej tak zapisano w naszej konstytucji. Karanie mnie za to , że nie jestem rolnikiem jest zwykłym sku......em.
Czy jest jakieś rozsądne rozwiązanie tego problemu?


...ja takowego nie znam, też mi się to nie podoba i na pewno nie jest sprawiedliwe.
Sam mam podobne problemy, pomijając ze muszę płacić prawie 900 Zusu z którego rolnicy są zwolnieni to mimo tego że sprzedaje ten sam towar co oni jestem od razu ponad 20 % do tyłu bo muszę płacić podatek od sprzedaży i Vat z którego rolnicy są zwolnieni.
Coś drgnęło w sejmie i najwięksi rolnicy milionerzy mający powyżej 300 ha będą mieli nieco podniesiony Krus, a poza tym teraz składki co miesiąc, a nie co kwartał. ale na więcej nie ma co szybko liczyć. Wielu polityków to rolnicy i to jest furtka do łatwej kasy,o wpływach PSL nie wspominając. Taka to w kraju sprawiedliwość.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-10-14, 21:43   

Nie jestem ani rolnikiem ani nie mam stawu , ale może nie trzeba płacić KRUS-u tylko ZUS ale jak się ma więcej ziemi to za staw płaci się jednak mniejsze opłaty :???:
Ps. Chyba że ten staw to nie własność Twoja prywatna a własność Twojej firmy i jest "przedmiotem" działalności gospodarczej
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2009-10-15, 09:16   krus

panowie jeżeli chodzi o sprawy różnic między rolnikami a innymi obywatelami to nie jest tak jak myślicie.Jestem emerytem z KRUS i prowadziłem zakład stolarski 30 lat to myśle że znam temat ale to zbyt obszerny temat.
 
 
KatarzynaR 
Uczestnik



Dołączyła: 04 Sty 2008
Posty: 60
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: 2009-10-15, 09:59   re:

Hej, no i znowu to samo...
W Internecie jest mnóstwo tego typu informacji, które tylko zniechęcają człowieka do działania... Oczywiście na wszystko trzeba mieć jakieś pieniądze.

dlama, po pierwsze wcale się nie dziwię ze zapłaciłeś 2500 tyś. za projekt jeśli staw ma 28 arów. Mój planowo miał pięć, i początkowo cena projektu wynosiła 1000 zł. Po negocjacjach projektant opuścił cenę do 600 zł. Uważam że kwota 2500 tyś. za 28 arowy staw nie jest wygórowaną kwotą.

Po drugie:
Kto ustala podatki? Czy Pani w starostwie? W ogóle co ma starostwo do kwestii podatków?
Słuchaj, ja też jestem podmiotem gospodarczym prowadzącym działalność. Płacę ZUS. Mieszkam w mieście. Działkę i staw mam poza miastem. Nie jestem rolniczką ;-)

Podatki ustalane są przez urząd miasta - jeśli działka jest na jego terenie, lub przez gminę jeśli działka jest na terenie gminy. Proste.

A podatki za staw są takie same jak za grunt. Jeśli jest to łąka, to zapłacisz jak za łąkę, a jeśli jest to grunt rolny to na pewno ten podatek będzie wyższy niż stricte za wspomnianą łąkę. Oczywiście uprzednio się dowiedz ( w gminie lub w urzędzie miasta - nieee w starostwie) czy lepiej od strony podatków że ryby tam będą czy też lepiej żeby tych ryb tam nie było. Bo być może będzie jakaś dodatkowa opłata. Dodatkowo, kwestie ewentualnego spuszczania stawu ( czy jest on spuszczalny czy też nie – jeśli jest, to dojdą również dodatkowe opłaty).

Poza tym skoro już zapłaciłeś za ten projekt, to warto porozmawiać o tych sprawach z projektantem. Przecież on w tym na co dzień siedzi i na pewno orientuje się w kwestiach podatków w Kraśniku.

Życzę powodzenia ;-)
Katarzyna

Ps. A rolnicy wcale nie mają tak dobrze. Jeśli jest im tak wspaniale, to proponuję zostać od zaraz rolnikiem ;-)
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-16, 09:31   

AurorA napisał/a:
Sam mam podobne problemy, pomijając ze muszę płacić prawie 900 Zusu z którego rolnicy są zwolnieni
Prawa oczywiście nie można łamać , ale lepiej wybrać sobie z niego bardziej odpowiednią dla nas opcję/.Obecne przepisy uniemożliwiają ,właściwie prowadzącym działalność gospodarczą rejestrację w KRUS, j Ale 14 lat temu wykorzystałem to. że było takie prawo.Wszelkie twierdzenia że ja działając zgodnie z prawem uwczesnym i obecnym , prawem które oczywiście nie działa do tyłu/ jestem jakkolwiek nieuczciwy są durne.Ja płacę podatki i wszystkie inne wymagane przez państwo opłaty uczciwie, ale oczywiście w jak najmniejszej wysokości. Każdy kto nie przestrzega prawa i robi inaczej jest przestępcą, albo idiotą..
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-10-16, 13:51   

KatarzynaR napisał/a:
A rolnicy wcale nie mają tak dobrze. Jeśli jest im tak wspaniale, to proponuję zostać od zaraz rolnikiem


rolnik rolinikowi nie równy
chodzi o tych którzy są urzędnikami siedzą w graniakach za biurkiem i korzystaj a z dopłat i dotacji bo mają o nich wiedzę i możliwości korzystania
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny