wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
staw a sąsiedzi
Autor Wiadomość
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-13, 19:04   

pawlow napisał/a:
Ale może mi ktoś zorientowany w temacie powiedzieć fachowo co z tą odległością zabudowy od stawu?

mój sąsiad, który uważa moje oczko za staw machał mi kwitami mówiąc, że odległość od granicy jest niezachowana (mniej niż 4 m). Myślę, że rzecz jest na tyle poważna że warto byś poszukał dokumentu/ustawy. Rzecz jak sądzę spokojnie do wyszukiwania w necie, ale szukaj w .gov a nie w innych domorosłych poradnikach.

Co do siadania, to nie jest dla mnie takie oczywiste jaki to ma wpływ na budynki. Skoro teren jest tak okrutnie podmokły to nie sądzę by staw miał większe znaczenie. Chyba, że jest w jakiejś dolince i wykopany spowoduje osuszenie gruntów sąsiednich. Ale czy to będzie miało negatywny wpływ?

Idzie zima, czasu dosyć, jak jest miejsce i inne możliwości to ja bym się nie spieszył z decyzją i nie odpuszczał tych metrów. Taki zbiornik 50 czy 100 metrów to już coś!

:piwko: Bajbas
 
 
Masiu9 
Początkujący


Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-09-13, 19:18   

a co mam począć gdy oczko jest już zrobione od kilku lat, i nie jest zgłoszone? Mam zgłosić że buduję, czy że już jest? I nie orientujecie się jakie są opłaty za takie zgłaszanie? Bo nie wierzę żeby w tym kraju było coś za darmo :P
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-09-13, 22:36   

Masiu9 napisał/a:
a co mam począć gdy oczko jest już zrobione od kilku lat, i nie jest zgłoszone? Mam zgłosić że buduję, czy że już jest? I nie orientujecie się jakie są opłaty za takie zgłaszanie? Bo nie wierzę żeby w tym kraju było coś za darmo :P

Twoje oczko ma mniej niż 30m2? Wątpię a to aby ktoś na tym forum zgłosił swoje oczko do 30 m2 z resztą ja też tego nie zrobiłem. Opłat nie ma za takie zgłoszenie.
 
 
Masiu9 
Początkujący


Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-09-13, 23:15   

Dzięki Melek :) teraz będę spał spokojnie :P
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-09-14, 01:42   

Melek napisał/a:
Twoje oczko ma mniej niż 30m2? Wątpię a to aby ktoś na tym forum zgłosił swoje oczko do 30 m2 z resztą ja też tego nie zrobiłem.


Wielu forumowiczów na zgłoszone oczka, nie jest to zbyt kłopotliwe ani kosztowne wiec lepiej nie ryzykować.

Cytat:
Dzięki Melek :) teraz będę spał spokojnie


ja bym się tak nie cieszył, szczególnie jeśli sąsiad jest przeciwny. Wystarczy słowo do urzędu i masz kare + zasypanie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-14, 10:35   

Melek napisał/a:
Wątpię a to aby ktoś na tym forum zgłosił swoje oczko do 30 m2

i tu mocno się mylisz. Ja swoje zgłosiłem co było przedmiotem kpin moich kuzynów wykonawców, ale uchylili kapeluszy jak zobaczyli sąsiada furiata, który nie mógł przeżyć że nikt go o zdanie nie pytał. Bo szczęśliwie nie trzeba!!! A koszt = zero. Nie licząć fatygi i zebrania kilku kwitów. No chyba, że ktoś nie ma mapki, na której trzeba machnąć szkic.
Jeśli oczko już jest, to pytanie kiedy zostało zrobione. Bo jeszcze przed latami 90-tymi, ale nie wiem dokładnie kiedy, można było podobno kopać dowoli - jednak PRL miał zalety :P
Jak nie ma śladu na żadnej mapce, to zgłosić to co jest. Urząd u nas nie sprawdza co jest tylko się czeka 30 dni na sprzeciw. Przy budowlach zgłaszanych oni nie zawiadamiają sąsiadów. A potem jak się zgoda uprawomocni, to już sąsiad musiałby udowodnić, że oczko wykopano wcześniej, co może nie być łatwe i może go zniechęcić.
:piwko: Bajbas
 
 
pawlus999 
Początkujący


Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 34
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2008-09-14, 11:55   

Ja również zgłaszałem, mimo że istniało już od roku. A koszt mapki to 30 zł więc nie tak wiele w porównaniu z kłopotami w przypadku wykrycia go przez urząd. A zdjęcia satelitarne wykonywane na potrzeby dopłat rolniczych są bardzo dokładne. Ja zgłosiłem właśnie po ich obejrzeniu i dostrzeżeniu swojego oczka. Nie ma co ryzykować
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-09-14, 12:30   

Nie ma to jak oczko na dzialce :P nikt sie nie bedzie czepiać
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny