wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Zbyszka.
Autor Wiadomość
guit 
Początkujący



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 35
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2008-09-09, 12:56   Oczko Zbyszka.

Cześć,
moja kałuża ma wymiar ok. 250x150x120 (dłxszerxgł. w najgłębszym miejscu). Technologia wykonania: folia 0,9 mm, pod folią - folia ze starego "oczka", wełna mineralna.
W miarę aktualne zdjęcia mojej kałuży:




Dodatkowo, opisy, na stronie Leszka Bieleckiego TUTAJ
_________________
guit
Moja kałuża
Akwa
 
 
 
Patryk 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-09, 15:04   

oczko ładne ale mało roślin a masz jakies ryby
 
 
guit 
Początkujący



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 35
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2008-09-09, 15:22   

Witaj Patryk ;)
wszystko jest w fazie dojrzewania, a rośliny odradzają się na nowo...W przyszłym roku życie powinno ruszyć pełną parą.
Co do ryb - mam karasie shubunkiny, kilka krasnopiórek i płotek.
Ostatnio słyszałem żaby jeziorkowe ;)
_________________
guit
Moja kałuża
Akwa
 
 
 
guit 
Początkujący



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 35
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2008-09-09, 20:50   

zapomniałem o ważnej ciekawostce ;)
w moim bajorku pływa już kilka miesięcy odratowany tropheus duboisi 'maswa' - pobity przez innego samca, miał prawie zginąć, ale postanowiłem wpuścić go do swojego oczka i dzisiaj widziałem go w pełnym wybarwieniu :yahoo:
tyle, że pewnie zimy nie przeżyje....:( ale rózne rzeczy widziano na tym świecie ;) jestem pełen nadziei!

Jeszcze sprostowanie co do wymiarów oczka - tafla wody ma mniej wiecj wymiar 220x160, ale nie jest to idealny prostokąt, dno opada do głebokości 120cm, na środku ma mniej więcej 80cm...
Ciągle wykańczam brzegi - a to dokładam konarów, a to kamieni, liczę na wizytę zwinek ;)
_________________
guit
Moja kałuża
Akwa
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-09-09, 21:59   

Oczko prezentuje się nieźle ale szpeci je ta siatka w tle. Ja bym tam zrobił żywopłot z thui, albo obsadził siatkę jakimś pnączem to było by fajne tło dla oka i wszytko prezentowało by się znacznie okazalej. (winobluszcz w rok dwa dokładnie by Ci to zarósł.

Pyszczaka radziłbym odłowić jak najszybciej, woda teraz będzie się szybko schładzać i na pewno nawet do zimy nie dożyje.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-09-09, 22:01   

Fajne oczko :P . W przyszłym roku powinno zrobić się bardziej naturalne.

Też robię kryjówki dla zwinek i znoszę te kamienie, konary i korzenie (mam juz tego pełno) , ale niestety u mnie jaszczurki jeszcze się nie pojawiły.
Może Tobie się poszczęści ;) .
Jeżeli chodzi o żaby to będą u Ciebie się w przyszłym roku rozmnażać, ale niestety ryby będą dziesiątkować liczebnośc kijanek. Więc jeżeli chcesz mieć dużo płazów to możesz stworzyć pas gęstej roślinności i zasadzić rośliny podwodne takie jak rogatek sztywny.
:)
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
guit 
Początkujący



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 35
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2008-09-10, 07:49   

AurorA napisał/a:
Oczko prezentuje się nieźle ale szpeci je ta siatka w tle. Ja bym tam zrobił żywopłot z thui, albo obsadził siatkę jakimś pnączem to było by fajne tło dla oka i wszytko prezentowało by się znacznie okazalej. (winobluszcz w rok dwa dokładnie by Ci to zarósł.

Zgadza się - to najbardziej szpetny element, podjąłem już prace nad wyeliminowaniem tego widoczku, niestety odległość do siatki jest zbyt mała, żeby sadzić thuie (ok. 80cm - 1m) - boje się o folię i system korzenny drzewek. Natomiast posiałem już specjalny gatunek trawy, który na tej usypanej skarpie powinien zasłonić przynajmniej siatkę, bo domu sąsiadów, nic już nie zasłoni... ;)

AurorA napisał/a:
Pyszczaka radziłbym odłowić jak najszybciej, woda teraz będzie się szybko schładzać i na pewno nawet do zimy nie dożyje.

Zabrzmi to drastycznie, ale pewnie taki los go spotka :( Tak naprawdę nie mam pojęcia jak go odłowić z oczka - mam problem z odłowieniem z 10-krotnie mniejszego akwarium ;) Nawet gdyby się udało, to musiałbym szukać chętnego do przygarnięcia. Ale tu jest jeszcze inny problem - nie powinno się dopuszczać pojedynczych sztuk, jeśli chodzi o tropheusy, bo więcej niż pewne, że spotka je ciężkie (nierzadko śmiertelne) przywitanie ze strony tubylców.

Pozdrawiam,
_________________
guit
Moja kałuża
Akwa
 
 
 
guit 
Początkujący



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 35
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2008-09-10, 07:53   

kuba123 napisał/a:
Fajne oczko :P . W przyszłym roku powinno zrobić się bardziej naturalne.

Dzięki ;) Tak właśnie zakładam, że powinno zdziczeć ;)

kuba123 napisał/a:
Też robię kryjówki dla zwinek i znoszę te kamienie, konary i korzenie (mam juz tego pełno) , ale niestety u mnie jaszczurki jeszcze się nie pojawiły.
Może Tobie się poszczęści ;) .

Bardzo bym chciał :)

kuba123 napisał/a:
Jeżeli chodzi o żaby to będą u Ciebie się w przyszłym roku rozmnażać, ale niestety ryby będą dziesiątkować liczebnośc kijanek. Więc jeżeli chcesz mieć dużo płazów to możesz stworzyć pas gęstej roślinności i zasadzić rośliny podwodne takie jak rogatek sztywny.
:)

Myślę, że pewnie pojawią się traszki, co do żab - ucichły już jeziorkowe (nawet nie za bardzo je widać), natomiast wczoraj wieczorem w doniczce z roślinnością pojawiła się żaba trawna ;) Poza tym pełno u mnie ropuch - głównie szarych.

Pozdrawiam,
_________________
guit
Moja kałuża
Akwa
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-09-10, 12:25   

guit napisał/a:
Zgadza się - to najbardziej szpetny element, podjąłem już prace nad wyeliminowaniem tego widoczku, niestety odległość do siatki jest zbyt mała, żeby sadzić thuie (ok. 80cm - 1m) - boje się o folię i system korzenny drzewek.


dla odmiany Smaragd wystarczy 50 cm, w takim przypadku efekt byłby najładniejszy ale niestety rosną one stosunkowo wolno. Można też dać jałowce skalne odmian Skyrocket lub Blue Arrow. Najszybciej i najtaniej jednak uzyskać efekt pnączem.

Co do łapania pyszczaków to znam ten ból można posłużyć się pułapkami inaczej złapanie prawie niemożliwe bo to inteligentne bestie
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
guit 
Początkujący



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 35
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2008-09-10, 12:35   

AurorA napisał/a:
guit napisał/a:
Zgadza się - to najbardziej szpetny element, podjąłem już prace nad wyeliminowaniem tego widoczku, niestety odległość do siatki jest zbyt mała, żeby sadzić thuie (ok. 80cm - 1m) - boje się o folię i system korzenny drzewek.


dla odmiany Smaragd wystarczy 50 cm, w takim przypadku efekt byłby najładniejszy ale niestety rosną one stosunkowo wolno. Można też dać jałowce skalne odmian Skyrocket lub Blue Arrow. Najszybciej i najtaniej jednak uzyskać efekt pnączem.


No tak, ale czy system korzenny iglaków nie przebije mi folii? ;) Tez jestem za pnączem, ale muszę pogadać z sąsiadem, bo to jego siatka ;)

AurorA napisał/a:
Co do łapania pyszczaków to znam ten ból można posłużyć się pułapkami inaczej złapanie prawie niemożliwe bo to inteligentne bestie

próbowałem też kiedyś łapać pułapkami - efekt mizerny :(
Ostatnio zastosowałem b. prostą metodę wyławiania ryb - musiałem wyłowić dużego okonia. Haczyk, robak i wędkowanie w kałuży - od razu zadziałało ;) Rybie nic się nie stało, powędrowała do stawu.

Pozdrawiam,
_________________
guit
Moja kałuża
Akwa
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-09-10, 15:23   

guit napisał/a:
No tak, ale czy system korzenny iglaków nie przebije mi folii?


możesz spać spokojnie na pewno nie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
guit 
Początkujący



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 35
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2008-09-10, 15:32   

no to sadzimy ;)

Pozdrawiam,
_________________
guit
Moja kałuża
Akwa
 
 
 
guit 
Początkujący



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 35
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2009-05-31, 14:25   

Witajcie, mały update :)
Zmiany w otoczeniu oczka:
1. płotek (młodszy synek przejawia ogromne zainteresowanie kałużą)
2. kilka nowych drzewek (jałowiec wirginijski, żywotnik wschodni).







Pozdrawiam,
_________________
guit
Moja kałuża
Akwa
 
 
 
guit 
Początkujący



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 35
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2019-04-19, 11:54   

Cześć i czołem!

Moja kałuża po wielu latach :)





_________________
guit
Moja kałuża
Akwa
 
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2019-04-19, 20:35   

No ładnie u ciebie. Zielono. I w oczku i poza nim :P
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny