wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
wypukła krosta na pletwie grzbietowej
Autor Wiadomość
akua 
Uczestnik


Dołączyła: 20 Kwi 2006
Posty: 58
Wysłany: 2006-05-08, 22:06   

:???:
Zauważyłam już jakiś czas temu takie objawy u prawie wszystkich karasi, jeden padł 10 dni temu i wyglądał dość kiepsko, postrzępiony,śluzowaty i z dużymi ubytkami, myślałam,że to pleśniawka. W ogrodnictwie Horturus,gdzie kupowłam ryby,doradzili mi wlanie tropicalu-dhc? cos na plesniawki; po dwoch tyg. wszystkie ryby mają wyraźną białą,wypukłą krostę na pletwie grzbietowej i wiele na ogonowej. Do tego ubytki w skórze.
Zrobiłam im fotki ale w wodzie,więc nie są bardzo ostre. Proszę o pomoc!
Opisy na forum jakoś mi do moich nie pasują, Co to może być i jak z tym walczyć ?dzięki.akua. :good:

chciałam dołączyć fotki,ale na podglądzie są b.niewyraźne i zniekształcone. Jaki format jest najlepszy? moje mają ok.20kb.jpeg.

[ Dodano: 2006-05-08, 23:55 ]
http://img279.imageshack..../ubytkii7fw.jpg

http://img279.imageshack..../krostai2jo.jpg

http://img279.imageshack..../krostyi8ku.jpg

próbuje wyslac fotki jak radzicie "żabką",może się teraz uda... :(

[ Dodano: 2006-05-08, 23:56 ]
:peace: SIĘ UDALO.
 
 
akua 
Uczestnik


Dołączyła: 20 Kwi 2006
Posty: 58
Wysłany: 2006-05-09, 09:59   

:idea:
Ale napiszcie co sądzicie o fotach; czy te objawy to wysypka miłosna, czy cos gorszego?
no i te ranki na bokach!
dzięki!
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-05-09, 11:48   

Niestety to coś gorszego. Może to być pleśniawka, ale to by była najlepsza mozliwość bo uleczalna.
Poczytaj tu:
http://oczkowodne.net/strony/chorobyryb.php
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Gość

Wysłany: 2006-05-09, 13:33   

:(
Czytam tę stronę w tę i z powrotem już od dawna. I wszystko po troszku do tego pasuje;
:???:
i nadal nie wiem jak to ugryźć i którym z zalecanych preparatów... :cry:
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-05-09, 15:59   

Na początek możesz spróbować tego:
http://www.sklep.oczkowod...lny-250-ml.html
Jeśli nie da się uleczyć oznacza to wiremię lub jakąś chorobę bakteryjną/wirusową i wówczas leczenie może się okazać nieopłacalne. :(
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
akua 
Uczestnik


Dołączyła: 20 Kwi 2006
Posty: 58
Wysłany: 2006-05-09, 22:46   

:yahoo:
dzięki za podpowiedź!

wstępnie zamówiłam 2 op./ dokladnie nie wiem jaką ma pow. oczko;
A jak ma się do tego, dostępny w sklepach "ichtiol"- ? chyba tak to się nazywa?
 
 
Adam 
Uczestnik


Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 75
Wysłany: 2006-05-09, 23:03   

Witam , te plamki raczej nie wygłądają mi na zaczątki wiremi wiosennej może to być jakaś infekcja bakteryjna .Jeśli nie wiesz co to za choroba możesz spróbować zastosować mieszanke preparatów :
Sera backtopur Direct - jest to dośc silne i skuteczne lekarstwo w postaci tabletek , niestety drogie :( jednak w zoologicznym do którego chodze sprzedają je na sztuki jedna tableka kosztuje około 2.50 zł i wystarcza na około 30 litrów wody.
Sera Ectopur - jest preparat zapobiegawczy i leczniczy przeciwko pasożytom zewnętrznym i grzybicom stosuje sie według ulotki.
Te dwa lekarstwa powinny pomóc ,jeśli masz możliwość to wyłap wszystkie ryby do jakiegoś oddzielnego zbiornika dobrze napowietrzanego i z możliwością podgrzania wody. Mam nadzieje że choć troche pomogłem i do czegos przydadzą sie me wskazówki .Pozdrawiam :pa:
 
 
 
akua 
Uczestnik


Dołączyła: 20 Kwi 2006
Posty: 58
Wysłany: 2006-05-09, 23:51   

:) dzięki za pomoc !

Teraz muszę pomysleć, którą terapię wybrać...nie sądziłam,że rybki w oczku mogą tak chorować...a mówią "zdrów jak ryba" ... :???:
 
 
Adam 
Uczestnik


Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 75
Wysłany: 2006-05-11, 08:24   

Lepiej nie zastanawiać sie zbyt długo ,bo czas to wróg walki z chorobami ryb :!: :pa:
 
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-05-11, 17:34   

ja z tym problemem borykam sie od dawna, nie wiem co to jest ale po kilku testach na rybach udalo mi sie to zwalczyc, zauwazylem ze te niby grudki krostki znikaja same po okolo 2 tygodniach, :? , moje rybki co poniektore (tylko karasie) mialy cos takiego ,pozostale sa zawsze ok ;].
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
akua 
Uczestnik


Dołączyła: 20 Kwi 2006
Posty: 58
Wysłany: 2006-05-12, 08:55   

Ponieważ nie dostałam jeszcze tego preparatu ze sklepu internetowego, podałam im jeszcze raz fmc w ciut większym stężeniu ( mam problem z określeniem wielkości stawu)
obserwuję rybki codziennie, humory im dopisują, choć przestały juz się trzeć; białawe grudki- pozostają, jak również te rany na bokach; nie widzę żadnej spektakularnej poprawy; przyglądałam się również rybkom w sklepie w którym kupiłam moje i nie zauważyłam nic podobnego( tzn. niektóre jakby miały bardzo wczesną postać takich grudek-ale nie wiem tego na pewno)

Nie wiem czy czekać jeszcze tydzień i lać następny preparat, ( takie częste dawki chemii chyba też nie są zbyt dobre? )
czy odpuścić i obserwować rozwój "choroby"?

p.s.

Widzieliśćie "płaskodzioby"-odmianę suma??? ( mój synek-4-nazwał je hipopotamy)
coś pięknego!!!!
ma ktoś doświadczenie w hodowli???
czy warto je kupić?
pozdrawiam akua.
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-12, 23:53   

akua napisał/a:
:) dzięki za pomoc !

Teraz muszę pomysleć, którą terapię wybrać...nie sądziłam,że rybki w oczku mogą tak chorować...a mówią "zdrów jak ryba" ... :???:


Pytanie podstawowe. Jakie masz wskazania pH w oczku, zawsze wiosną pH jest wyższe co nie służy rybom i jest główną przyczyną większości chorób, a szczególnie grzybicznych. Wysokie pH i niska temperatura wody to idealne środowisko dla zarodników grzybic.
Pytanie dodtakowe, jak napełniasz oczko wodą. Jeśli nie znasz pojemności oczka to wszystkie zabiegi lecznicze są diabła warte, albo przedobrzysz albo nie dodasz odpowiedniaj ilości leku.
Przy następnym napełnianiu lub opróżnianiu oczka, zrób to przez wodomiar. Mozna go założyć na pompę czy wąż ogrodowy. Będziesz wtedy wiedział jaką masz objętośc oczka.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
akua 
Uczestnik


Dołączyła: 20 Kwi 2006
Posty: 58
Wysłany: 2006-05-14, 15:42   

:roll:
witam!
Nie mam jeszcze takiego "wodomierza". Woda jest ze studni gębinowej.A chore rybki przywędrowaly ze sklepu. Dwie,które przezimowały mają się dobrze.PH po wiosennej wymianie wody miało 7,8; zanurzyłam torf ok.50 l. i czekam na efekty...chemię jak pisałam wlałam już 2-krotnie fmc- myślę,ze staw może miec ok. 10 000 l..?

pozdrawiam i dziekuje.akua :)

[ Dodano: 2006-05-27, 12:44 ]
:cry:

to na bank pleśniawka; w tej chwili objawy są bardzo wyrażne; jedna z ryb ma porośnięte pleśnią boki i ewidentnie w niektórych miejscach szczerniała skóra;
czy można odłowić taką rybę? i jak leczyć ją w osobnym zbiorniku?
wcześniej lałam chemię do oczka ale jak widać nie pomogło!
bardzo dziękuję za odpowiedź!
:pa: akua;
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny